..: Sedmé narozeniny ŽP :..

Ilustrační obrázek Kralupy nad Vltavou - Je to již sedm let ode dne, kdy byly založeny stránky ŽelPage. Původně stránky o provozu na trati 210 se díky neúnavnému úsilí mnoha a mnoha lidí rozrostly do podoby kompletního železničního portálu s uznávanou galerií, zpravodajstvím a dalšími podprojekty. U příležitosti takového výročí uspořádalo občanské sdružení za pomoci členů a dobrovolníků o víkendu 1. a 2. března jízdu zvláštním vlakem 35600/35601 / 36501 po okruhu Kralupy nad Vltavou - Libochovice - Čížkovice - Obrnice - Louny - Kralupy nad Vltavou. Během této jízdy se výročí pořádně oslavilo, fotografové dostali dostatek příležitostí realizovat se ve své zálibě a také došlo k vyhlášení ankety Fotografie roku.

Hodiny v sobotu ukazovaly 9:20, a vzorová souprava orchestrionu 809 a dvou přípojných vozů 010 vyrazila z Kralup na svou okružní jízdu. Nikdo nečekal excelentní počasí, ale že bude tak proměnlivé, to také ne. Větu jednoho z VIP hostů "budou panovat silné nárazové větry", by nikdo nebral vážně, kdyby krátce po vyřčení neudeřila smršť krup a deště doprovázená silnými poryvy větru, díky které nebylo vidět ani na metr. Za této přeháňky jsme projeli až do Straškova, odkud bylo již možné kochat se krajinou a případně uskutečnit fotozastávky na předem oznámených místech. Za Straškovem se začalo počasí zlepšovat a tak úvrati v Libochovicích, celému úseku do Čížkovic a pobytu v této stanici panovalo větrné, avšak slunečné počasí.

Ten den nám komplikovaly dvě ženy. Tou první byla výpravčí ve stanici Čížkovice, pro kterou úvrať zvláštního vlaku, jež by mohla křížit trasu jiného (pravidelného) vlaku, představovala hodně velký oříšek. Takže nechala náš spoj čekat, následkem čehož vzniklo 60minutové zpoždění. Někteří jedinci se v obavě ztráty přípoje na spoje domů raději vzdali pokračování v jízdě, či se vrhli na internet hledat alternativní přípoje na své další cesty…

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Výpravčí byla slabý odvar proti tomu, co pro nás připravila Emma - orkán, který udeřil na Evropu. Obrnice nás přivítaly výpadkem zabezpečovacího zařízení a naše zpoždění bylo povýšeno na 70 minut. Ostatně celá republika na tom nebyla o moc lépe - Babitron byl všude rudý jak čínská vlajka, a cestující obdařeni mobilním připojením se po zbytek cesty vedle krajiny kochali gigantickými čísly zpoždění.

Získaný čas v Obrnicích jsme využili k tomu, aby byla vyhlášena anketa Fotografie roku a byly předány ceny. Jelikož úspěch se má zapít, neležela láhev sektu ladem, ale byla otevřena. Servíroval se i kaviár, historicky poprvé na palubě vlaku ŽelPage. Za Zlonicemi na nás Emma udeřila podruhé. Spadlý strom za zastávkou Tmáň byl další z jejích hříček. Díky pohotovosti strojvedoucích byla překážka odstraněna a my za řádění orkánu dojeli již bez zastávek až do Kralup.

Nedělní jízda byla podobná svou trasou, jen Emma a výpravčí v Čížkovicích již své představení nepředvedly. Věříme, že všichni cestující si jízdu užili, a budeme velice potěšeni, shledáme-li se s Vámi i při dalších jízdách na palubě zvláštních vlaků ŽelPage. Několik snímků je přiloženo v této reportáži a další najdete v galerii.

A pokud vám to bylo málo, rádi se s vámi potkáme na akcích, které chystáme v nejbližší době s partnery:

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Ilustrační foto: Josef Petrák, PES38, JTB, karloslt, Hawkey_CZ, Miloš


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 18.3.2008 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
21.03.2008 (23:24)  
Kdo hledá ten starý vzhled: Už ste někdy sjeli stránku až úúúúplně dolů, tam co je psané "historie želpage" ? Tam to máte...
http://www.zelpage.cz/clanky/zelpage-oslavila-pate-vyroci-existence
21.03.2008 (15:55)  
byla to skvela akce, moc rad na ni vzpominam...skoda, ze sem na ni nebyl :(
20.03.2008 (11:05)  
Děkuji za odpověď :-/
Registered user MOs 
18.03.2008 (21:59)  
Ahoj,
Taky dekuji za jizdu MOs vlakem z Kralup nad Vltavou do Obrnic a dal smerem na Pocerady-Brezno u Postoloprt-Louny-Zlonice-Straskov-Vranany-Kralupy nad Vltavou. I kdyz jsme meli zpozdeni kolem cca 75minut domu sem se dostal az kolem 23.00 hod jeste byla Sobota 01.03.2008. O stanici Cizkovice tady psat nebudu protoze uz je tu kolem toho dost a ani nevim co by se dalo napsat ze jsme meli zpozdeni cca 60minut do Obrnic.
Registered user Zel.am  mail  
18.03.2008 (21:18)  
Jak to bylo na akci s fírama? Jel jeden, nebo se střídali, neb asi nikdo nemá poznání pro všechny tratě co motor jel že?
18.03.2008 (21:07)  
Kde se dá sehnat reflexní vesta želpage???
18.03.2008 (20:25)  
Souhlas. Byla to moc hezká akce. Těším se na další.
Registered user Mirek.S  mail  
18.03.2008 (18:56)  
Taky na ní rád vzpomínám...bylo to super, jen tak dál...a příšte pojedem pendolínem :-), tímto bych chtel zároven popřát želpage mnoho zdravých autorů, fotografů a všech návštěvníků, mnoho volného prostoru pro ukládání fotek a štěstí při dalším zdokonalování...at máme za rok zase co slavit!!!!
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
18.03.2008 (16:09)  
18.03.2008 (16:24)  


Není za co. Jsem si na tu stránku vzpomněl, a tak se tu kochám prazáklady svých stránek z roku 2003 :) to je taky kus historie.
Editor or ŽelPage Administrator NIcKON  mail  
18.03.2008 (16:03)  
Donedávna existovala stránka, kde se daly najít "zrcadla" mnoha desítek tisíc webů z celého světa, některé české nevyjímaje. Kdopak si vzpomene na adresu?
18.03.2008 (16:03)  


  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko