..: Revitalizace stanice Praha-Libeň se blíží ke konci :..

obrazekPraha-Libeň - V rámci příprav na hokejové mistrovství světa probíhají rekonstrukce pražské ulice Českomoravská, kde vyrostla na místě zbořené ČKD Lokomotivky nová sportovní hala, ale i nádraží Libeň. Vzniklo zde nové nástupiště (mezi stávajícím prvním a výpravní budovou), třetí, z něhož bude bezbariérový přístup do podchodu výtahem. Stará nástupiště byla opravena (proudem vody zbaveny přístřešky starých nánosů barev, modernizace elektroinstalace, instalace nových pragotronů, vybudování kamerového systému, renovace výtahových šachet) a rekonstrukcí prochází i nádražní hala. Skleněné výplně byly demontovány a vyměněny za nové. Nový vzhled má i prostor před rekonstruovaným nádražím.

Ve čtvrtek 11.3.2004, kdy jsem zachytil stav nádraží Libeň, chyběly u nástupiště koleje i štěrkové lože, přístřešek na nástupišti připomínal spíše autobusovou zastávku a dělníci skládali panely, jimiž bude nové nástupiště pokryto.

V pondělí 15.3.2004 byla situace již o poznání jiná. U nového nástupiště byly položeny koleje, zatím však bez štěrkového lože.

V úterý byly koleje již podbité a dělníci je začišťovali, dále obkládali odpadané dlaždičky v podchodu a obkládali nový vstup do podchodu (na snímku je to vidět jako žlutohnědé zabarvení, ale jde jen o ochrannou papírovou vrstvu, jež bude sejmuta po zatvrdnutí malty).

Ve středu 17.3.2003 byly již položeny na novém nástupišti panely a probíhaly dokončovací práce na podchodu.

Od pátku 19. března začaly být oživovány pragotrony, jež jsou stejné jako na Masarykově nádraží. Tento stav i nadále trvá. Na budově nádraží byly dokončeny práce na nápisu, který bude v noci podsvícen. Jde o zářivkou plněná písmena PRAHA LIBEŇ, před nimiž je bílomodré logo ČD.

V pondělí 22. března se libeňským nádražím naposledy ozývalo hlášení, které můžete slyšet na hlavních nádražích v Praze, Plzni, Brně, apod., tzn. v češtině mužský hlas. V tento den také dláždili dělníci zbytek nástupiště.

V úterý 23. března bylo spuštěno hlášení jako mají nádraží Praha Smíchov, Kolín a další, tzn. v češtině ženský hlas. Během úterního dne došlo také k přeznačení nástupišť. Dosavadní nástupiště první bylo přeznačeno na druhé, dosavadní druhé na třetí a nové nástupiště je první. Pragotrony v hale a u druhého nástupiště jsou již v provozu, na třetím nástupišti však stále funkční nejsou.

Ve středu 24. března byly v hale nad dveřmi do podchodu vybourány staré pragotrony a začaly být instalovány pragotrony nové. Na stěně nad pokladnami jsou tři plakátovací plochy na billboardy, což zachycují fotky.

Ve čtvrtek 25. března byly na nástupištích označeny koleje, které jsou číslovány od staniční budovy, tzn. u prvního nástupiště jsou koleje 1 a 2, u druhého 3 a 4 a u třetího 5 a 6. Zároveň byla zakryta oplechováním elektroinstalace, jež dříve zakryta nebyla.

Od zahájení provozu denních linek dne 27.3.2004 jezdí linky 3 a 52 zpět po své trase Českomoravskou ulicí. Zastávka Harfa byla přejmenována na "Nádraží Libeň".

Samotná revitalizace stanice byla ukončena Slavnostním otevřením 16.4. Již 19.4. začne jezdit nová městská linka Praha-Libeň - Praha-Holešovice - Roztoky u Prahy. Podle současných zpráv bude na tuto linku nasazena řada 451 ČD. V době konání MS 2004 bude na linku nasazována řada 471. Podle současného návrhu má první vlak vyjet z Prahy Libně v 5:37 a první spoj z Roztok v 6:07.

Fotografie ze čtvrtka 11.3.2004

3.nástupiště pomalu dostává svou podobu


Opravy probíhají v interiéru, ale i v exteriéru odbavovací haly


Fotografie z úterý 16.3.2004

budova je zasklena - pohled na vstup do podchodu - úpravy koleje - nové pragotrony ještě neslouží


Fotografie ze čtvrtka 18.3.2004

Práce na budově, v hale nádraží a v podchodu


Pohled na nástupiště


Fotografie z úterý 23.3. ze čtvrtka 25.3.2004

Nové nástupiště, nyní očíslováno jako 1.

Nové pragotrony na nástupištích


Pohled do opravené haly, před ni a o pochodu

Fotografie z úterý 30.3.2004

Pohled do opravené haly nádraží a na 3.nástupiště


Slavnostní otevření nového nástupiště + slavnostní zahájení 1.městské linky 16.4.2004
Pohled do opravené haly nádraží a na 3.nástupiště

slavnostní řeč generálního ředitele čd a.s.


Jan Linger Poslat mail autorovi | 18.3.2004 (0:26)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Stavby a projekty

Další z regionu ČR Praha

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko