..: Opravy na trati 026 :..

Opravený svršek Náchod-Malé Poříčí Nové Město nad Metují - Police nad Metují - Od středy 25.04.2007 do soboty 05.05.2007 probíhá výluka na trati 026 v úseku mezi Novým Městem nad Metují a Policí nad Metují. Od středy 25.04. do pátku 27.04. vždy od 07:45 do 17:45. Od soboty 28.04. 07:45 do středy 02.05. 18:00 nepřetržitě. V úseku Nové Město nad Metují - Václavice - Starkoč - Náchod pokračuje výluka až do 05.05. 17:45. Bližší informace v sekci "Výluky". Tato výluka je spojená s řadou plánovaných úprav kolejového lože, TZZ a sanací spodní vody v okolí náspu.

O dalším průbehu oprav, den za dnem, bych rád zde informoval. Většina informací pochází z mého vlastního pozorování a připomínky, doplnění, věcná kritika jsou vítány.


zdroj: vlastní pozorování

Průběh výluky

PUŠL-71 na kusé koleji v ŽST Hronov

Již od pondělí lze sledovat na trati 026 velký provoz traťových pracovních mechanismů, jako například MUVky, podbíječky, sklopných vozů se štěrkem či různých dalších, například služebních vozů.Pondělí 23.04.2007 a úterý 24.04.2007

Podbíječka v ŽST Hronov

Tyto dva dny bylo možné na trati 026 vidět projíždět několikrát traťovku s vozy naloženými materiálem směr Police nad Metují.

V úterý na Polici jel v podvečer i stroj na úpravu kolejového lože - tzv. "podbíječka" UNIMAT se služebním vozem v závěsu.742 + vozy se štěrkem

V pondělí i v úterý také projely tímto směrem minimálně dva vlaky v čele s kocourem. V jednom případě kocour táhnul cca. 6 sklopných vozů naložených štěrkem a v druhém případě dva tmavě zelené, zřejmě služební, vozy - stále s logem ČSD (k vidění níže).


Středa 25.04.2007 a čtvrtek 26.04.2007

Rypadlo při doplňování nafty v ŽST Hronov

Ve středu vše vypuklo - započaly práce na řadě míst trati 026.

V Hronově, za ŽST, na železničním přejedu silnice Hronov - Slavíkov, kde práce začali odstraněním starých kolejí, železničního svršku i podkladu pod přejezdem. Kolej v okolí přejezdu bude také vyměněna a pravděpodobně bude modernizováno i TZB.

Ve čtvrtek již byl původní přejezd zcela odstraněn a na jeho původním místě zel jen prázdný výkop, kam bude v nejbližších dnech usazen přejezd nový. Výkopové práce a funkci jednoduchého jeřábu zde provádí trojice rypadel. Dvakrát rypadlo MHS - jedno na koleji blíže ŽST Hronov a druhé dále, za přejedem, kde slouží jako jeřáb. Třetím rypadlem zde je mikrorypadlo, jenž slouží zejména k hrubé úpravě kolejového lože.

Sanace kolejového svršku mezi Náchod-Malé Poříčí a Velké Poříčí

Ve čtvrtek započala také sanace železničního svršku proti vodě v úseku mezi stanicemi Náchod-Malé Poříčí a Velké Poříčí - přesněji nedaleko silničního nadjezdu silnice I/304. Pracovalo zde "čistokrevné" železniční rypadlo, pouze s kolejovým podvozkem a vlastním pohonem s připojeným nákladním vozem často viděným ve spojení s MUVkou. Tento stroj zde hloubil odvodňovací kanál při levém okraji koleje směrem k Velkému Poříčí.Pátek 27.04.2007

Nový železniční přejezd v Hronově u tenisových kurtů (ilustrační foto)

V pátek, po druhé hodině odpolední, byl již hotový nový přejezd v Hronově u tenisových kurtů. Pracovníci zde právě dokončovali asfaltování okolí přejezdu. Kolej na obou stranách byla již opravena, částečně vyměněna a je i nově svařena.
Opravený svršek v zastávce Náchod-Malé Poříčí

Prošel sem si také, v době výluky, trať v úseku mezi Náchod-Běloves a cca. 700 metrů za Náchod-Malé Poříčí. Na celém úseku byla patrná práce na koleji. Svařování a výměna některých dílů v kolejišti byly provedeny na prakticky každém spoji koleje. Kolem 16. hodiny v Malém Poříčí technik zkoušel funkci TZB po opravách. Funguje bez problémů.Stroj pro úpravu kolejového lože v ŽST Hronov

Kolem 19. hodiny projížděl v úseku Náchod-Malé Poříčí - Velké Poříčí stroj na úpravu kolejového lože, stejný jaký vidíte na přiloženém obrázku, jen s přidaným služebním vozem.

Sanační práce u silničního nadjezdu ve Velkém Poříčí jsou již zřejmě u konce - neproběhly zde žádné změny od čtvrtka.


Sobota 28.04.2007

V sobotu sem si udělal na kole výlet kolem úseku Náchod-Malé Poříčí až Hronov zastávka a foťák sem nezapoměl doma - myslím, že to je na počtu fotek zde vidět.

Stopy po zatopení koleje vodou mezi Náchod-Malé Poříčí a Velké Poříčí

Ve Velkém Poříčí u silničního nadjezdu je sanace hotova, ale památky po zatopení tratě vodou jsou stále velmi dobře patrné na přiloženém snímku, kde je vidět nános, toho času vyschlého, bahna v kolejišti. V minulosti zde často vlaky museli jezdit velmi opatrně a hlavně pomalů, což mělo za následek jejich spoždění, nyní by se tato situace snad již neměla opakovat.Neobvyklé obsazení ŽST Hronov

V ŽST Hronov byl kolem půl čtvrté odpoledne dost nezvyklý mrtvolný klid, takový byl můj pocit když sem tam přijel fotit. Nafotil sem spoustu strojů a služebních vozů. Například PUŠL-71 a jiné stroje pro úpravu kolejového lože včetně rypadla MHS 02 při dolňování nafty. Když sem už chtěl odjíždět ze zatáčky směr Police nad Metují se "vyloupnul" kocour s devíti vozy se šterkem - fotce, jenž lze vidět výše, neušel :-)Opravený svšek s vyměnými kolejnicemi za ŽST Hronov

Okolí železničního přejezdu v Hronově u tenisových kurtů doznalo, kromě kompletní rekonstrukce vlastního přejezdu i rozsáhlejších změn, přesněji výměny koleje a celkové opravy kolejového svršku - na fotgrafiích ještě bez konečné úpravy.
Oprava přejezdu na silnici Hronov - Červený Kostelec

V sobotu byla také zahájena oprava železničního přejezdu v Hronově v Textonie na silnici Hronov - Červený Kostelec, jenž si o takovýto zásah přímo říkal, něboť jeho stav spíše než přejezdu odpovídal místnímu tankodromu. Přejezd bude opět kompletně vyměněn a to včetně okolní koleje. Chtěl sem pořídit bližší fotografie, ale byl sem vykázán s tím, že tam nemám co dělat. Tak tedy bohužel jen fotografie z dálky. Jako i na přejezdu u kurtů i zde je za jeřáb používáno rypadlo MHS 03.Opravy TZB u Hronov zastávka Kus kolejiště u Hronov zastávka

I na posledním železničním železničním přejezdu v Hronově a u stanice Hronov zastávka probíhají práce na TZB i opravách kolejového svršku, včetně kompletní výměn celých kusů kolejiště.
Další dny ...

Každý den výluky budu tento článek aktualizovat, snad dodám i originální sadu fotografií. Rád bych si taky prošel delší úsek tratě, abych podal ucelenejší zprávu ... Pomocná ruka vítána ! ;-)


Poslední aktualizace : neděle 29.04.2007


lwq Poslat mail autorovi | 27.4.2007 (20:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

  1 2      Zpráv na stránku:   
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
30.04.2007 (20:49)  
teď sem si to znova pročet a vidím chyby :-)
v odstavci středa a čtvrtek... práce započali má být y, silnice to je II/303
Registered user lwq  mail  
29.04.2007 (17:53)  
Venca Burgán : souhlasim, ale prave tahle akce nema za radu let obdoby na trati 026, proto me napadlo sem napsat. A dik za pripominku.
29.04.2007 (15:22)  
Nic proti ale psát tu o každý výluce kde se na koleje nasype kamení,to nevim jestli je to správný když je tolik výluk jenom proto aby se nějak dál dalo jezdit-nemám na mysli velké rekonstrukce.Toto není nic proti autorovy.
Registered user Dery 
29.04.2007 (13:01)  
hezké, je vidět že se snažíš
lwq  Send him an e-mail
29.04.2007 (13:23)  


jj, snaha je ;-) dik
Registered user lwq  mail  
29.04.2007 (12:54)  
No tak sem doplnil clanek o dalsi aktualizaci a spoustu fotek ... Sem zvedav na vasi reakci ... ;-)
Registered user MirekM  mail  
29.04.2007 (6:32)  
radekedar: Jo, ale už jen 3 týdny. ;-)
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
28.04.2007 (19:54)  
MirekM: že ty chodíš do JUPSNI? (Jiráskův Ústav Pro Snižování Inteligence)
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
28.04.2007 (19:52)  
lwq: bohužel svou vlastní "mašinku na fotky" nemám a musel bych si pučit tátovu a to teď nejde :-(
Registered user MirekM  mail  
28.04.2007 (12:05)  
Děkuji za článek – aspoň vím, co se na té trati děje, když už musím jezdit výlukovými autobusy. Ale chci upozornit, že výluka je až do Nového Města. A bohužel bude ještě celý příští týden, což pro mě znamená, že si v NAD budu ještě týden „užívat“ projíždění náchodský zácp, které se mě jinak díky vlakům netýkají. :-(
lwq  Send him an e-mail
28.04.2007 (12:19)  


Nemas zac. :-) To,ze je vyluka az do Noveho mesta sem zjistil az vcera. Clanek upravim. Dneska si chci jeste dale projit trat,abych zjistil,co se tam deje dnes :-) A taky udelal fotky.

Zacpy a nemoznost projet slusne Nachod je velke plus "do karet" vlakum. Vyluka komplikuje zivot mnohym.
Registered user Dery 
28.04.2007 (10:50)  
Adam: já bych to rád napsal, ale čas mi to neumožnuje protože stále chodím do školy, ale myslím že někdo kdo se okole té tratě pohybuje by mohl napsat aspoň krátký článeček o stavbě a pár fotek přiložit.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko