..: Fotojízda s Kyklopem :..

KyklopOstrava - V sobotu 17.9. vyjel na trať 323 Ostrava - Valašské Meziříčí opravdu zvláštní vlak. Pod názvem "Fotojízda s kyklopem" vyrazila na trať souprava tažená lokomotivou T478.4068 a složená z patrové jednotky Btjo a celozeleného služebního vozu Ds. Největší lákadlo celé akce však bylo na konci soupravy - motorová lokomotiva T499.0002, kyklop. Tento neprovozní stroj se po několika letech opět objevil na trati, byť jen v závěsu vlaku.

Kolem sedmé hodny ranní se za vytrvalého deště začali na frýdlantském nástupišti Ostravského hlavního nádraží scházet první z asi třicítky fotografů, kteří byli přihlášeni na tuto akci. Po finálních přípravách na soupravě - mimo jiné upevnění řadových tabulek na T478 a nápisů ČSD na vozy - se přesně v 7.30 dal vlak do pohybu směrem na Frýdek-Místek.

V plánu akce bylo projet celou trať 323 až do Valašského Meziříčí a zpět. Po cestě bylo na této jistě malebné trati naplánováno několik fotozastávek, přičemž na své si přišli příznivci obou lokomotiv. V půli cesty, mezi Hostašovcemi a Valašským Meziříčím, organizátoři připravili překvapení pro všechny fotografy, a to jízdu T478.4068 a T499.0002 v "přípřeži". Další příjemné překvapení čekalo v depu Valašské Meziříčí, kde byli před halou naaranžováni 3 (ex)valašští brejlovci - 750 042, 750 293 a 753 279 (poslední dva jmenované stroje jsou dnes již bohužel neprovozní). Po cestě zpět se dočasně zlepšilo počasí a tak se využily všechny plánované fotozastávky. Krátce před šestou hodinou večerní se souprava s fotografy vrátila do stanice Ostrava hl.n.

Místa byla při cestě tam i zpět pečlivě naplánována tak, aby vždy alespoň jeden stroj (častěji samozřejmě kyklop, kvůli kterému se jelo) byl nasvícený; za dané situace na tom však příliš nesešlo, neboť počasí vytrvale sabotovalo veškeré snažení o pěkné fotky zataženou oblohou a po celé dopoledne i vytrvalým deštěm. I přesto však lze akci označit za velmi vydařenou, především díky výborné organizaci, výběru tratě a míst a fotogenické soupravě. Závěrem bych tedy chtěl poděkovat oběma organizátorům, Honzovi Šantrůčkovi a Petrovi Konečnému, za velmi povedenou jízdu.

Fotografie: autor


OndraJ | 20.9.2005 (0:48)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Zusammenhängende Nachrichtenopen/close

Weitere von Reportáže

Weitere aus ČR Moravskoslezský ČR Zlínský


  1 2      Zpráv na stránku:   
vvx
20.09.2005 (18:46)  
...proto jsem se ptal, obvykle není možno z fotičů, obzvlášť některých, dostat ani korunu, ale fotit, rozmnožovat po netu, nebo dokonce prodávat po burzách to ano. Kdyby si koupili jízdenku, není co řešit. Když je brigáda na opravu toho či onoho vozidla, kolejí atd. také se neukáže nikdo. Klobouk dolů, že se vám povedlo sehnat dost těch, kteří přispěli ...
Editor oder ŽP Admin Nick  mail  
20.09.2005 (15:26)  
jena: jsme v Čechách, s tímto jevem muselo být počítáno již v době plánování akce. A kdyby bylo skutečně pěkné počasí, kolem trati by jistě bylo mnohonásobně víc takyfotografů, než platících účastníků ve vlaku :-(
Editor oder ŽP Admin jena
20.09.2005 (14:24)  
vvx: jak už řekl Ondra - celou jízdu do poslední koruny zaplatili sami účastníci. Že jsme s kolegou zaplatitili "ještě o něco víc" je už věc jiná.

Bohužel - opět se projevila morálka mnohých fotičů - na trati se to hemžilo "náhodnými" fotografy, čosto a auty. Ale není se čemu divit - den byl jako stvořený pro focení a oni přece nemůžou za to, že v takto slunečný den jede kolem nějaký zvláštní vlak. Sice tam jsou krz focení pravidelného provozu, ale proč by si i tento vlak nevyfotili. Nejlépe však několikrát na různých místech mezi Ostravou - Valmezem. Vždyť bylo tak hezky....
Registrierter Benutzer OndraJ 
20.09.2005 (11:44)  
vvx: Byl to objednaný vlak, takže to platili účastníci a organizátoři.

Btw. omlouvám se za drobná nedopatření v textu, snad jsem všechno opravil
Registrierter Benutzer vvx
20.09.2005 (11:28)  
akce to asi byla pěkná, ale ještě učiním dotaz: kdo to zaplatil?
Registrierter Benutzer vvx
20.09.2005 (11:18)  
... jo, bylo toho víc, ne 27 let nic.
Editor oder ŽP Admin JRtrain  mail  
20.09.2005 (11:11)  
Kyklop byl také vystaven na výstavě v děčínském depu při příležitosti oslav výročí trati Praha - Dresden - kdy to bylo přesně již nevím :o)
Editor oder ŽP Admin vvx
20.09.2005 (11:05)  
ad krakonoš: souhlas..., navrhuji nostaligickou akci "zastřel si svého úředníka", myslím, že hojná účast je předem zajištěna. Zamlouvám si místo na kiosek se střelivem - heslo: "Množtevní slevy každému!"
Ale k věci, škoda, že kyklop nejezdí, i když by obyvatelé domů kolem trati asi pěkně nadávali, protože dělal pěkný rachot. Jedna z posledních akcí u které jsem asistoval byla demontáž turbodmychadel za účelem jejich čištění, pak ještě dostal nový lak a to už se schylovalo ke konci jeho pobytu ve středočeských vodách, aniž by to tenkrát někdo tušil ...
Editor oder ŽP Admin Liháček
20.09.2005 (10:10)  
Malé upřesnění. Jako vlaková lokomtiva jela T478.4068 (754 068)
Editor oder ŽP Admin Krakonoš
20.09.2005 (9:31)  
Nejen u ČD, i když pokud jde o extrémní výkony, tak stěží najdou konkurenci. Bylo by potřeba zahájit na ně hon a pár jich postřílet a tuto akci každoročně opakovat.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Kommentare äußern den Ansicht der Leser.
ŽelPage übernimmt keine Haftung für deren Inhalt.

- Korrespondent oder ŽP Mitglied, - Editor oder ŽP Admin

Kommentar hinzufügen
Kommentare dürfen nur registrierte Benutzer senden.
Bevor Sie Kommentieren, melden Sie sich bitte an oder registrieren Sie sich.
Anmelden
 
 
  
 
   Registrieren

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko