..: All news and reports - Tarify - Itálie :..

Ilustrační obrázekVídeň – V období od 18.7.2007 do 30.8.2007 bude možné cestovat z Rakouska do Itálie až o 50% levněji. ÖBB ve spolupráci s FS zavedly novou nabídku s globální cenou pro noční vlaky Allegro a denní spoje přes Brenner, s názvem Friends&More. Akční nabídku mohou využít 2 spolucestující osoby ve 2. vozové třídě. S Friends&More lze cestovat v sedadlových a lehátkových vozech, lůžka jsou vyloučena.

5.6.2007 - 23:00 - Z Rakouska do Itálie výhodněji

Vlak EC v BrenneruVídeň - ÖBB po dohodě s FS zlevnily jízdenky pro majitele VorteilsCard při cestách mezi Rakouskem a Itálií. Jízdenky jsou prodávány se slevou ve výši 50% a slevu ve stejné výši obdrží i spolucestující, který zákaznickou kartu vlastnit nemusí. Uvedená nabídka je platná od pondělí do čtvrtku v termínu 18.6. - 30.8.2007 do všech cílových stanic vlaků Allegro ve 2. vozové třídě. Po zaplacení příplatku je možné cestovat i v lehátkovém voze. Za jednoduchou jízdenku mezi Vídní a Benátkami zaplatí cestující 35€, z Vídně do Říma stojí jízdenka 50€. Všechny ceny jsou včetně povinné rezervace místa.

zdroj: Tisková zpráva ÖBB

18.4.2007 - 13:00 - Z Německa do Itálie přes Brenner od 19€

Brixen s výhledem na AlpyBrenner - S okamžitou platností začaly DB od 15.4.2007 prodávat nový typ jízdenky Euro-Sparpreis Italien. Ve 2. vozové třídě vlaků jedoucích z Německa do Itálie přes Brennerský průsmyk lze získat jízdenky od 19€ a v 1. vozové třídě od 39€. Při jízdě přes Švýcarsko jsou ceny jízdenek 39€ (2. tř.) a 69€ (1. tř.). Děti do věku 14 let cestují v doprovodu rodičů, resp. prarodičů zdarma. Počet jízdenek je limitován a platí pouze v konkrétním spoji s tím, že musí být zakoupeny v předprodeji nejméně 3 dny před plánovanou cestou. Za místenku zaplatí cestující 3,50€.

zdroj: Tisková zpráva DB

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nabízejí řadu akčních slev do 5 zemí Evropy - Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Slovinska. Tyto slevy jsou určeny těm, kdo si s nákupem jízdních dokladů pospíší a dopředu znají datum cesty a spoj, kterým chtějí cestovat. Cenově zvýhodněné jízdenky se prodávají včetně rezervace místa, lehátka či lůžka za ceny v rozmezí 21 - 69€.

Ilustrační obrázekŘím – Eurostar City je název nového vlaku, který začal od změny jízdního řádu jezdit mezi Milanem a Lecce. Spoje Eurostar City nabízí cestujícím vyšší komfort – širší sedadla, zásuvky u sedadla, snažší čištění interéru (= lepší hygiena), toalety vybavené pro přístup vozíčkářů s nouzovým tlačítkem a rozdíl je také v úložném prostoru (v 1. třídě budou zavazadla umístěna mezi sedadly, ve 2. třídě uprostřed vozu tak, aby byla viditelná).

EC 88 Leonardo da Vinci - BrenneroŘím - Italské železnice Ferrovie dello Stato (FS) jsou 11. největší společností v zemi s obratem 6,88 miliard eur (přibližně 193 miliard Kč). Každý den však firma ztrácí asi šest milionů eur a po ztrátě 465 miliónů eur v loňském roce je v letošním roce očekáván propad v hospodaření přesahující 2 miliardy eur (přibližně 56 miliard Kč). Vedení železnic proto chce zdražit jízdné až o polovinu, aby odvrátilo hrozící krach.

italieŘím - Od 1. do 31.10.2005 probíhá v Itálii nová marketingová kampaň, kdy mají cestující možnost zakoupit si výhodné jízdenky v supermarketech potravin. Jízdenka platí 1 den ve 2. vozové třídě po celé Itálii a stojí 19€. Nelze ji využít v nočních rychlících a v expresech Eurostar, pro které je nutno zakoupit místenku.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:37
sets at 20:37