..: České dráhy budou vozit od prosince cestující podle zcela nového tarifu :..

Praha - Zcela nový tarif čeká od 10. prosince na cestující Českých drah. Mezi nejzásadnější změny lze počítat zrušení tarifních pásem, které nahradí jízdné podle přesného počtu kilometrů; zrušení příplatku na vlaky kategorie EC/IC či zdražení KMB na 1600 Kč. Novinkou je i věrnostní program, slevy by se měly od nynějška počítat podle určitého procenta z obyčejného jízdného, ne podle vlastního ceníku. ČD to dnes oznámily své dopolední tiskové konferenci.

Doplněno 12:22

Zrušení pásmového tarifu

Cestující nově platí jen za skutečně ujetou vzdálenost. Ta bude do 120 km stanovena ceníkem, do 600 poplatkem za každý další kilometr a nad 600 km bude cestující již přepraven zdarma. Zmizí tak kritizované tradiční paradoxní cenové rozdíly, kdy např. mezi pražským a ostravským hlavním nádražím byla cena o široké pásmo 50 km vyšší než mezi Prahou-Libní a Ostravou-Svinovem nebo vzdálenost z Prahy do Brna těsně převyšovala 250 km.

Sjednocení základního tarifu

Namísto obyčejného a zákaznického jízdného bude stanoveno výše uvedené základní jízdné. Všechny další nabídky a slevy z něj budou odvozeny přesnou procentuelní výší slevy – a to i u traťových jízdenek.

Zpáteční sleva 10% bude poskytována prakticky ke všem nabídkám. Beze změn zůstává i skupinová sleva (první 2 cestující mají slevu 25%, každý další 50% - bez dalšího prokazování).

Na kartu ISIC bude nabízena sleva 25% na síťové jízdenky KLASIK. Od 21. června do 21. září budou všem cestujícím do 26 let věku nabízeny stejné slevy jako držitelům karty In-junior.

Dochází ke zdražení kilometrické banky na 1600,- Kč. I když ji bude možné koupit v baličku pěti bank se stejnou platností za 7200,- Kč, stává se tak s ohledem na zrušení EC/IC příplatků a zrušení pásmového tarifu v podstatě zoufale neatraktivní.

In-Karty

In-zákazníkIn-juniorIn-seniorIn-goldIn-gold all inclusive
Cena6006006002000050000
Platnost3 roky1 rok1 rok1 rok1 rok**
Sleva na jednorázovou jízdenku25%50%25%*11
Sleva na zpáteční jízdenku32,5%55%25%*11
Sleva na traťové jízdenky25%25%25%11
Sleva na síťové jízdenky (KLASIK)25%25%25%11

* sleva ze zvláštního jízdného pro důchodce, v osobních a spěšných vlacích zcela zdarma
** nebo 23500 čtvrtletní, 9750 měsíční, 3000 týdenní

U všech variant dále 25% sleva na jízdenky do zahraničí (Rail Plus) a sleva místenky na vlaky Supercity (86,- místo 200,-) a další vlaky (30,- místo 86,-)

In-gold all inclusive umožní bezplatný odběr místenek v eshopu ČD, odbavení ve vlaku Supercity bez místenky bez přirážky, bezplatnou přepravu psa, spoluzavazadla nebo použití úschovny během přepravy.

Zvyšuje se poplatek za vydání jízdenky ve vlaku v obsazené stanici na 30 Kč. Přepravné za psa je nově drasticky zjednodušeno na 10 Kč za jeden vlak, respektive 20 Kč za celodenní lístek, asistenční a vodicí psi jsou přepravováni bezplatně.

Cena za přepravu spoluzavazadla (např. jízdního kola) bude 25 Kč za jeden spoj nebo 50 Kč za celodenní doklad. U úschovny během přepravy to bude 30 Kč za jeden spoj nebo 60 Kč za celý den. V případě využití úschovny s lístkem na spoluzavazadlo se pouze doplatí. V platnosti zůstanou kombinované doklady pro jízdní kolo (spoluzavazadlo + úschovna během přepravy + úschovna na nádraží).

Další informace: tisková zpráva ČD


Honza Beránek / JTB , Zdeněk Michl Poslat mail autorovi | 30.10.2007 (9:45)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Tarify

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 30      Zpráv na stránku:   
05.11.2007 (10:09)  
Když porovnám ceny a platnost In- zákazník a In- senior, tak zjišťuji, že jako důchodce jsem na tom pěkně bit. Může mi někdo vysvětlit, co tím chtěl básník říci?
04.11.2007 (22:31)  
Vladimir Marek:
Jasné. Předprodej je možný až dva měsíce dopředu. Takže pokud si chcete koupit síťovku na závěr prosince, tak to půjde za starou cenu nejpozději dne 8.12.07, ale doporučuji, pokud máte termín pevně daný (nehrozí, že jej změníte), tak nákup síťovky neodkládejte až na ten nejposlednější den, ale raději ji kupte už pár dní před zdražením.

M:
O síťové jízdenky ČDNet a REGIONet si opravdu cestující musí říct sám. Průvodčí ani pokladní ji nesmí nabídnout. Po zdražení ale bude aspoň z mé strany realita taková, že to budu nabízet úplně stejně jako např. skupinkovky nebo zpátečky. Raději poruším nějaké nesmyslné nařízení, než abych poslouchal jaké jsme ku**y apod. že jsme zase zdražili...
02.11.2007 (22:50)  
Mezi Vánoci a Silvestrem budu cestovat po České republice, celkem mě šokovalo zdražení síťových jízdenek, hojně jich při mých cestách využívám. Můžu si je zakoupit v předprodeji za stávající cenu, i když bude platnost od 28. prosince?
registrovaný uživatel tenzor 
02.11.2007 (16:34)  
M: mluvil jsem o znevýhodnění lidí kteří cestují vlakem ve srovnání s nynějším tarifem..
registrovaný uživatel M 
02.11.2007 (16:05)  
Znevyhodneni jsou taky lide, co bydli v obcoch, kam nevede zeleznice. Aby mohli jet vlakem, tak napred musi autobusem nebo autem a to taky stoji penize...
Myslim, ze je to stejne "nefer" jako ta blbost s tim, ze ti, kde maji IDS jsou "zvyhodneni"...
registrovaný uživatel tenzor 
02.11.2007 (14:40)  
násoska: Není pravda, že to znevýhodní jen jednu skupinu a to pravidelně dojíždějící cestující v regionech kde není IDS. Další znevýhodněnou skupinou jsou lidé, kteří jezdí železnicí příležitostně. Na delší tratě zaplatí za zpáteční jízdné o nějakých 60 - 80 procent více. Ještě že o víkendech (kdy většinou není možné použít levnější, pohodlnější a rychlejší autobus) dál platí aspoň SONE+
registrovaný uživatel M 
02.11.2007 (14:18)  
mouka - ano, rec je prece o CD, ne? Hlavne, ze se u jakesi hovadiny vztekaji, ze nekdo poskozuje jejich "dobre" jmeno. Pritom "sebemrzaceni" toho jmena (slovo dobreho zamerne vypoustim) maji primo v pokynech...

nasoska - jestli ses s tim nikdy nesetkal, tak te docela lituju. Prijdes do dobryho obchodu s tim, ze chces koupit lyze na mladou amaterku a dostanes sjezdovy lyze na profesionala, na kterych si holcina polame nohy, protoze se ji nevypne vazani. Do takovyho obchodu bych asi rad nechodil...
registrovaný uživatel tenzor 
02.11.2007 (14:17)  
mouka: no docela příjemně mě před nedávnem překvapila jedna paní v pokladně v Brně na hlaváku, když jsem před časem chtěl zpáteční do Borače, tak mi řekla, že laciněji vyjde 2x čtyřzónová jízdenka (což je jasné, ale zapomněl jsem, že se dávno integrovaly další úseky za Tišnovem) a prodala mi ji.
Docela posun od začátků IDS, kdy se mi snažili místo požadované jízdenky IDS vnutit jejich předraženou a až na opakované upozornění, že za jejich předražené jízdné jezdit nehodlám a že jsou mě povinni jízdenku IDS prodat, jsem ji s kyselým ksichtem pokladní obdržel..
dopisovatel nebo člen ŽP mouka  mail  
02.11.2007 (8:21)  
Zaměstatnanci ČD (průvodčí, pokladníci) musí prodávat to, o co si řekne cestujícící, když se zeptá, jestli existuje něco levnějšího, můžou mu poradit a prodat něco levnějšího. Jinak je to věc cestujícího, co si chce koupit a zaměstnancům ČD do toho nic není. Když někomu prodají levnější jízdenku, o kterou si sám neřekl, jsou za to i pokutovaní.
02.11.2007 (7:57)  
Takovej překlep zrovna u ceny - on zřejmě opravdu existuje vnitřní pokyn jí nenabízet - ono při kolchozním hospodářství to dá opravdu dokonce i 156.- za osobu, kam se hrabe Eliška... to se vyplatí už nad 125 km plného jízdného - toho ale dnešní individualisté nejsou schopni, to je přežitek, ani Baníkovci.
Ta povinnost prodat nejvýhodnější produkt??? S tím jsem se ještě nikde nesetkal - to myslím obecně, nemluvím o dráze.
  1 2 3 4 5 ... 30      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko