..: Service alterations - Česká republika :..

Service alterations - Slovakia » Reconstruction of main railway lines » Distruptions of electric power »

mapa výluk pro 51. týden mapa výluk pro 52. týden

mapa výluk
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj Showing registered alterations for today and tomorrow. Alterations underway shown in red, paused alterations and alterations of the following day in orange, planned main line alterations in green. Click a region to show regional alterations.
000
Praha-Bubeneč - Roztoky u Prahy
ongoing from Tue 18. February 23:00 to Sun 18. May 21:59

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád:
Poznámka:

Vážení cestující,

provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že z důvodu modernizace trati od 19. února 2014 nepřetržitě do 18. května 2014 (v termínu od 19. února 2014 do 28. února 2014 se jedná o výluku zabezpečovacího zařízení, kdy vlaky na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou jsou vedeny dle pravidelného jízdního řádu) proběhne výluka v úseku Praha-Bubeneč – Roztoky u Prahy na trati 091 Praha – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou – Vraňany.

Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity trati zrušit v pracovních dnech od 19. února 2014 nepřetržitě do 18. května 2014 provoz vlaků „Městské linky“ Praha-Libeň – Roztoky u Prahy.

V sobotu, neděli a státem uznané svátkybude provoz „Městské linky“ zajištěn pouze v úseku Praha-Holešovice – Praha-Libeň – Praha-Hosivař a opačně. Ve dnech 22. a 23. února 2014 pojedou vlaky Os 12161, Os 12163, Os 12158 a Os 12162 i v úseku Roztoky u Prahy – Praha-Holešovice a opačně.

Cestující mohou využít ostatních pravidelných vlaků, včetně vlaků přes stanici Praha Masarykovo nádraží bez doplatku rozdílu jízdného.


010
Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí město
ongoing from Sat 15. March 23:00 to Sun 31. August 21:59

- VJŘ
Poznámka:

· v souvislosti s přestavbou železniční stanice Ústí nad Orlicí dojde od 16. 3. do 31. 8. 2014 k jejímu uzavření pro cestující veřejnost (ve stanici nebude možný výstup a nástup cestujících, pro veřejnost budou uzavřeny rovněž přístupové cesty),

· všechny osobní vlaky a rychlíky zastavující ve stanici Ústí nad Orlicí budou po dobu výluky zastavovat pouze na zastávce Ústí nad Orlicí město,

 · vlaky Os 4766, 5070, 5072, 5074, 5076 (pouze v neděli) ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

vlaky Os 5071, 5073, 5047, 5075, 5077, 5079 začínají jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

Vlak Os 4766 ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město.

Přestup mezi vlaky Os 4766 a Sp 1652 není možný.

Cestující směr Choceň mohou použít vlak Os 5024, který v úseku Česká Třebová – Choceň pojede nově také v pracovní dny. Vlak Os 5055 pojede v pracovní dny nově až do stanice Česká Třebová,

 · osobní vlaky v trati Ústí nad Orlicí – Letohrad budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou mezi zastávkou Ústí nad Orlicí město a Letohradem (Os 20000 a 20004 o víkendu, které stanici Ústí nad Orlicí projedou a ve směru Pardubice pokračují jako vlak Os 5002 a Sp 1652),

· všechny spěšné vlaky a vlak Os 5003, který ze stanice Ústí nad Orlicí pokračuje ve směru Letohrad jako vlak Sp 1915 zastaví na zastávce Dolní Libchavy, kde bude na tyto vlaky a od těchto vlaků zajištěna v trase Dolní Libchavy – Ústí nad Orlicí město náhradní autobusová doprava. Vlaky Sp 1916 a Sp 1914 denně pojedou až do stanice Choceň, kde je zajištěn přestup na rychlík směr Praha. Vlaky zastaví také ve stanici Brandýs nad Orlicí,

 · ve frekvenčně nejsilnějších časech budou v pracovních dnech mezi Letohradem a Chocní zavedeny tři páry přímých autobusových spojů, vždy s přestupem ve stanici Choceň na rychlíky a od rychlíků ve

směru Pardubice – Praha. V úseku Choceň - Letohrad je zaveden nový Os 33029, který z železniční stanice Ústí nad Orlicí jede jako vlak Os 20029 podle výlukového jízdního řádu.

Mimořádné přestupy:

Po dobu výluky bude v ŽST Choceň u vlaku Sp 1626 mimořádný přestup.

Po dobu výluky v pracovní dny bude v ŽST Česká Třebová u vlaku Os 4766 mimořádný přestup. 

 · všechny výše popsané změny jsou uvedeny ve výlukovém jízdním řádu.

 POZOR

– časy odjezdů a příjezdů autobusů náhradní autobusové dopravy jsou odlišné od časů odjezdů a příjezdů pravidelných vlaků!! Sledujte prosím výlukový jízdní řád!

 · cestující ze / ve směru Pardubice, kteří z / do zastávky Ústí nad Orlicí město použijí náhradní autobusovou dopravu přes zastávku Dolní Libchavy budou přepraveni bez doplatku jízdného. Jízdenky vydané ze směru Pardubice a Letohrad do ŽST Ústí nad Orlicí platí bez doplatku jízdného až na zastávku Ústí nad Orlicí město. Na zastávce Ústí nad Orlicí město je rovněž zajištěn prodej mezinárodních jízdních dokladů.

Vážení cestující, omlouváme se Vám za problémy způsobené rozsáhlou výlukovou činností. Veškeré úpravy a postupy jsou realizovány pro celkové zlepšení stavu nádraží Ústí nad Orlicí a také pro zrychlení železniční dopravy a dosažení nejvyššího stupně jejího zabezpečení. Po dokončení stavby nabídne železnice v Ústí nad Orlicí lepší parametry a služby, což bude zejména pro občany Ústí nad Orlicí, ale i pro přestupující cestující zásadním přínosem.


Odůvodnění: modernizace ve stanici

011
Praha hlavní nádraží - Český Brod
ongoing from Tue 8. April 6:45 to Mon 9. June 14:40

Poznámka:

Po dobu výluky bude omezen nástup a výstup na železniční zastávky Praha-Klánovice a Praha-Běchovice:

Všechny Os vlaky ve směru Český Brod/Kolín zastavují pro výstup/nástup cestujících na zastávkách Praha-Klánovice a Praha-Běchovice u provizorního nástupiště u nulté koleje (Praha-Běchovice výstup a nástup cestujících je umožněn pouze prvními dveřmi vlakové soupravy).

U železniční zastávky Praha-Klánovice toto opatření neplatí ve dnech od 17. 4., 6.00 hod. do 21. 4., 14.00 hod, kdy proběhne souběžně výluka nulté traťové koleje. V těchto dnech bude nástup a výstup cestujících umožněn pouze na nástupišti u druhé traťové koleje.

Od 8. 4., 8.45 hod. do 26. 5., 16.40 hod. bude omezen nástup a výstup na železniční zastávky Rostoklaty a Tuklaty:

Všechny Os vlaky ve směru Český Brod/Kolín zastavují pro výstup/nástup cestujících na zastávkách Rostoklaty a Tuklaty u provizorního nástupiště u nulté koleje (výstup a nástup cestujících je umožněn pouze prvními dveřmi vlakové soupravy).

 


Omezení služeb:
piktogram: V lichých Os vlacích ve směru Český Brod/Kolín není možná přeprava jízdních kol a cestujících na vozíku do/ze zast. Tuklaty, Rostoklaty a Praha-Klánovice.
piktogram: V lichých Os vlacích ve směru Český Brod/Kolín není možná přeprava jízdních kol a cestujících na vozíku do/ze zast. Tuklaty, Rostoklaty a Praha-Klánovice.
Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

011
Praha hlavní nádraží - Kolín
ongoing from Tue 8. April 22:00 to Tue 29. July 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Z důvodu výluky je „půlnoční“ vlak linky S1 – Os 9301 Praha hl.n.( odj. 0:14) – Kolín od středy 9. 4. 2014 (tzn. noc z úterý na středu) do 29. 7. 2014 (tzn. noc z pondělí na úterý) nahrazen autobusem náhradní dopravy v úseku Praha – Český Brod.
V úseku Český Brod – Kolín jede vlak podle výlukového jízdního řádu o 27 minut později.

Autobusy náhradní dopravy jedou v trasách podle zvláštního výlukového jízdního řádu:

Kloubový nízkopodlažní autobus označený XS1 jede v trase:
Praha hl.n. – Praha-Libeň – Praha-Kyje – Praha-Dolní Počernice – Praha-Běchovice – Běchovice – Újezd nad Lesy – Sudějovická – Zbyslavická – Rohožnická – Úvaly, žel.st. – Úvaly, nám. Arnošta z Pardubic – Tuklaty (zast. BUS 484) – Rostoklaty, žel.st. – Rostoklaty – Český Brod, sídliště – Český Brod, Jungmannova – Český Brod, Jana Kouly – Český Brod, žel.st.
-Autobus neobsluhuje zastávku Praha-Klánovice.
-Cestující do Prahy-Klánovic použijí autobus označený jako X261.
-Cestující z Klánovic použijí v úseku Praha-Klánovice – Újezd nad Lesy linku MHD 251. Na zastávce Újezd nad Lesy přestoupí do náhradní autobusové dopravy XS1.
-Cestující do oblasti Újezda nad Lesy (Sídliště Rohožník) použijí autobus XS1, který zastavuje ve všech zastávkách MHD Újezd nad Lesy až Rohožnická. Zastávky Sudějovická, Zbyslavická, Rohožnická jsou na znamení. Autobus však nezajíždí na obratiště – konečnou zastávku „Sídliště Rohožník“.


Nízkopodlažní autobus označený jako X261 jede v trase:
Praha hl.n. – Praha-Libeň – Praha-Kyje – Praha-Dolní Počernice – Praha-Běchovice – Hulická – Nádraží Klánovice-Sever – Smiřická – Smržovská – Bazar – Přimské náměstí – Klánovice
-Zastávky Bazar a Přimské náměstí jsou na znamení
-Na zastávkách Nádraží Klánovice-Sever – Klánovice zastavuje autobus pouze pro výstup


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: modernizace tratě

012
Radim - Kouřim
ongoing from Sat 14. December 23:00 to Mon 30. June 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Kouřim - před staniční budovou
Bošice - na rozcestí silnic ze Žabonos, Bošice a Klášterní Skalice, cca 300 m od železniční zastávky
Zalešany - u žel. zastávky
Žabonosy - v obci na křižovatce u obecního úřadu
Plaňany zastávka - na náměstí na zastávce BUS "Plaňany, hotel"
Plaňany - před staniční budovou
Vrbčany - u železniční zastávky + Vrbčany, obec - v obci na otočce u zastávky autobusu ve směru do Plaňan; na silnici u otočky BUS ve směru Radim
Chroustov - Chroustov, u lávky - u lávky přes Výrovku
Chotutice - v obci na zastávce BUS "Chotutice" před restaurací a na zastávce Chotutice, Průběžná
Radim - u železniční zastávky
- Výlukový jízdní řád:
- VJŘ 2
- VJŘ 3
Poznámka:

Vážení cestující,
z důvodu závažného poškození trati povodní je do odvolání zastaven provoz vlaků dle platného jízdního řádu. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí po dobu výluky nahradit vlaky náhradní autobusovou dopravou, která je organizována podle výlukového jízdního řádu. Výlukový jízdní řád naleznete na internetových stránkách dopravce www.cd.cz ve složce "Vlakem po ČR / Jízdní řád / Traťové jízdní řády"; a je také vyvěšen na všech stanicích a zastávkách tratě i na zastávkách náhradní autobusové dopravy. Konkrétní podoba náhradní dopravy se může během výluky změnit v závislosti na dokončení opravy silničního mostu v obci Radim. Termín ukončení výluky bude teprve upřesněn.

Omezení služeb:
V autobusech není možná rozšířená přeprava zavazadel, především kol a cestujících na vozíku (shodně s jízdním řádem vlaků). Přeprava dětských kočárků je možná do vyčerpání kapacity autobusů. Přeprava kočárků není možná v minibusech.

Přeprava skupin je v náhradní autobusové dopravě bez předhlášení možná jen v omezeném rozsahu a není garantována. Požadavek na skupinovou přepravu (školní výlety, turistické akce apod.) je nutno uplatnit alespoň dva pracovní dny předem, a to buď telefonicky nebo mailem na Kontaktním centru Českých drah, a.s. : tel. 840 112 113, info@cd.cz

UPOZORNĚNÍ!
Ve dnech 17.-21. dubna 2014 platí zvláštní jízdní řád, kde spoje jedou v jiných časových polohách.
Zvláštní jízdní řád je v tomto termínu také na trati Praha – Kolín.
Od 22. dubna 2014 platí nový výlukový jízdní řád, kde dochází k časovým posunům stávajících spojů náhradní autobusové dopravy.
Všechny minibusy mají sjednocenu trasu kolem vlakové zastávky Vrbčany.


Omezení služeb:
piktogram: služba není zajištěna v autobusech náhradní dopravy. Přeprava dětských kočárků je možná do vyčerpání kapacity autobusů. Přeprava kočárků není možná v minibusech
piktogram: přeprava cestujících na vozíku není zajištěna v autobusech náhradní dopravy

024
Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí
ongoing from Sun 16. March 4:15 to Sat 30. August 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- Výlukový jízdní řád - trať 024
Poznámka:

· v souvislosti s přestavbou železniční stanice Ústí nad Orlicí dojde od 16. 3. do 31. 8. 2014 k jejímu uzavření pro cestující veřejnost (ve stanici nebude možný výstup a nástup cestujících, pro veřejnost budou uzavřeny rovněž přístupové cesty),

 

· všechny osobní vlaky a rychlíky zastavující ve stanici Ústí nad Orlicí budou po dobu výluky zastavovat pouze na zastávce Ústí nad Orlicí město,

 

· vlaky Os 4766, 5070, 5072, 5074, 5076 (pouze v neděli) ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

vlaky Os 5071, 5073, 5047, 5075, 5077, 5079 začínají jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

Vlak Os 4766 ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město.

Přestup mezi vlaky Os 4766 a Sp 1652 není možný.

Cestující směr Choceň mohou použít vlak Os 5024, který v úseku Česká Třebová – Choceň pojede nově také v pracovní dny. Vlak Os 5055 pojede v pracovní dny nově až do stanice Česká Třebová,

 

· osobní vlaky v trati Ústí nad Orlicí – Letohrad budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou mezi zastávkou Ústí nad Orlicí město a Letohradem (Os 20000 a 20004 o víkendu, které stanici Ústí nad Orlicí projedou a ve směru Pardubice pokračují jako vlak Os 5002 a Sp 1652),

 

· všechny spěšné vlaky a vlak Os 5003, který ze stanice Ústí nad Orlicí pokračuje ve směru Letohrad jako vlak Sp 1915 zastaví na zastávce Dolní Libchavy, kde bude na tyto vlaky a od těchto vlaků zajištěna v trase Dolní Libchavy – Ústí nad Orlicí město náhradní autobusová doprava. Vlaky Sp 1916 a Sp 1914 denně pojedou až do stanice Choceň, kde je zajištěn přestup na rychlík směr Praha. Vlaky zastaví také ve stanici Brandýs nad Orlicí,

 

· ve frekvenčně nejsilnějších časech budou v pracovních dnech mezi Letohradem a Chocní zavedeny tři páry přímých autobusových spojů, vždy s přestupem ve stanici Choceň na rychlíky a od rychlíků ve

směru Pardubice – Praha. V úseku Choceň - Letohrad je zaveden nový Os 33029, který z železniční

stanice Ústí nad Orlicí jede jako vlak Os 20029 podle výlukového jízdního řádu,

 

· všechny výše popsané změny jsou uvedeny ve výlukovém jízdním řádu, který je zde zveřejněn.

 

POZOR

– časy odjezdů a příjezdů autobusů náhradní autobusové dopravy jsou odlišné od časů odjezdů a příjezdů pravidelných vlaků!! Sledujte prosím výlukový jízdní řád!

 

· cestující ze / ve směru Pardubice, kteří z / do zastávky Ústí nad Orlicí město použijí náhradní

autobusovou dopravu přes zastávku Dolní Libchavy budou přepraveni bez doplatku jízdného. Jízdenky vydané ze směru Pardubice a Letohrad do ŽST Ústí nad Orlicí platí bez doplatku jízdného až na zastávku Ústí nad Orlicí město. Na zastávce Ústí nad Orlicí město je rovněž zajištěn prodej mezinárodních jízdních dokladů.

 

Vážení cestující, omlouváme se Vám za problémy způsobené rozsáhlou výlukovou činností. Veškeré úpravy a postupy jsou realizovány pro celkové zlepšení stavu nádraží Ústí nad Orlicí a také pro zrychlení železniční dopravy a dosažení nejvyššího stupně jejího zabezpečení. Po dokončení stavby nabídne železnice v Ústí nad Orlicí lepší parametry a služby, což bude zejména pro občany Ústí nad Orlicí, ale i pro přestupující cestující zásadním přínosem.


Odůvodnění: Stavební činnost na hlavním nádraží Ústí nad Orlicí

040
Hostinné - Kunčice nad Labem
ongoing from Sun 6. April 6:15 to Mon 5. May 14:20

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Chotěvice - na autobusové zastávce „Chotěvice, rozc. k žel.st.“
Pilníkov - před staniční budovou - pouze pro spoje Sp 1815 a Os 5748 (6.4. - 30.4.) a na autobusové zastávce “ Pilníkov,nám.” (1.5. do 5.5.)
Vlčice - u budovy zastávky
Trutnov-Volanov - na autobusové zastávce „Trutnov,Volanov,horní zastávka“
Trutnov hl.n. - před staniční budovou
Kunčice nad Labem - před staniční budovou
Klášterská Lhota - v obci u hasičské zbrojnice
Prosečné - u přejezdu u budovy zastávky
Hostinné město - v ulici „Na Valech“ u odbočky k zastávce
Hostinné - před staniční budovou
Poznámka:

6. 4., 8.15 hod. - 1. 5. 2014, 8.15 hod.:

Po dobu výluky budou všechny vlaky (vyjma Os 5748 a Sp 1815) ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. 

Vlaky Os 5748 a Sp 1815 budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Pilníkov – Kunčice nad Labem.

 

1. 5., 8.15 hod. - 5. 5. 2014, 16.20 hod.:
Počínaje vlaky Sp 1803 a 1804 budou po dobu výluky všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku

U vlaku Os 15832/3 je 24. 4. v ŽST Křinec mimořádný přestup cestujících do jiné soupravy.

Od 27. 4., 0.00 hod. do 29. 4., 17.05 hod.:

budou všechny vlaky v úseku Křinec - Kopidlno a Křinec - Městec Králové nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

062
Křinec - Městec Králové
ongoing from Thu 24. April 5:15 to Tue 29. April 15:05

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Nymburk hl.n. - před staniční budovou v zastávkovém zálivu u podchodu
Veleliby - vedle staniční budovy
Jíkev - na křižovatce do Jíkve
Oskořínek - na křižovatce k žel. zastávce
Ledečky - u žel. zastávky
Rožďalovice - před staniční budovou
Mlýnec - v obci u bývalé školy
Kopidlno - vedle staniční budovy
Křinec - před staniční budovou
Svídnice - v obci na zastávce BUS "Dymokury, Svídnice"
Dymokury - na zastávce BUS "Dymokury, žel. zast." a před základní školou
Činěves - přejezdu u žel. zastávky
Městec Králové - před nádražní budovou
Poznámka:

Od 24. 4., 7.15 hod. do 26. 4., 23.59 hod.:

budou všechny vlaky v úseku Nymburk hl. n. - Kopidlno a Nymburk - Křinec - Městec Králové nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

U vlaku Os 15832/3 je 24. 4. v ŽST Křinec mimořádný přestup cestujících do jiné soupravy.

Od 27. 4., 0.00 hod. do 29. 4., 17.05 hod.:

budou všechny vlaky v úseku Křinec - Kopidlno a Křinec - Městec Králové nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

086
Liberec - Jablonné v Podještědí
ongoing from Sat 14. December 23:00 to Sat 31. May 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Liberec - Nákladní ulice před příjezdovou halou výpravní budovy
Jablonné v Podještědí - prostor autobusového nádraží před výpravní budovou (Švermova ulice)
- Výlukový jízdní řád:
Poznámka:

Vážení cestující,
provozovatel dráhy SŽDC, s. o. informuje, že dále pokračuje výluka až do 31. května 2014 do 23:59 hod. bude probíhat výluka v úseku Křižany - Jablonné v Podještědí na trati 086 Liberec - Česká Lípa. Ke dni 15.12. 2013 dochází ke změně jízdního řádu. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí přistoupit k následujícím opatřením:

Rychlíky Liberec - Ústí nad Labem hl. n. a opačně budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Liberec - Jablonné v Podještědí a opačně.

Osobní vlaky nejsou v úseku Liberec - Jablonné v Podještědí a opačně nahrazovány náhradní autobusovou dopravou Českých drah, a. s., cestující do/ze Lvové, Rynoltic, Zdislavy, Křižan mohou využít linkových autobusů linky 086 (540086). Z Liberce bude tato linka odjíždět z autobusového nádraží, z Jablonného v Podještědí z prostoru před výpravní budovou. V těchto autobusech budou jízdní doklady dopravce Českých drah platit v omezeném rozsahu. Cestující do zastávek Ostašov, Karlov pod Ještědem, Kryštofovo Údolí a Novina mohou využít pro cestování linky č. 16 městské hromadné dopravy Dopravního podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou.

Po dobu výluk nebudou v úsecích s náhradní autobusovou dopravou garantovány služby uvedené v jízdním řádu u jednotlivých vlaků - tzn. "Vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku ", "Úschova během přepravy" a "Rozšířená přeprava spoluzavazadel ". Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.


Omezení služeb:
piktogram: služba není garantována po dobu výluky v úsecích s náhradní autobusovou dopravou. Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy
piktogram: služba není garantována po dobu výluky v úsecích s náhradní autobusovou dopravou
piktogram: služba není garantována po dobu výluky v úsecích s náhradní autobusovou dopravou

091
Praha-Bubeneč - Roztoky u Prahy
ongoing from Fri 28. February 23:00 to Sun 18. May 21:59

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád:
Poznámka:

Vážení cestující,

provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že z důvodu modernizace tratě od 1. března 2014 nepřetržitě do 18. května 2014 proběhne výluka v úseku Praha-Bubeneč – Roztoky u Prahy na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou – Vraňany.

Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity tratě upravit jízdní řád většiny osobních vlaků v úseku Praha – Kralupy nad Vltavou. Vlaky Sp 1711 a Sp 1710 jedou pouze v úseku Louny – Kralupy nad Vltavou a opačně. Vlaky R 679, R 682 a R 674 jedou dne 2. a 9. května pouze v úseku Kralupy nad Vltavou – Praha hl.n. a opačně.

Dále upozorňujeme, že v pracovní dny nebude v provozu Městská linka Roztoky u Prahy – Praha-Libeň a v sobotu, neděli a státem uznané svátky bude v provozu pouze v úseku Praha-Holešovice – Praha-Hostivař.


110
Kralupy nad Vltavou - Kralupy nad Vltavou
ongoing from Fri 28. February 23:00 to Sun 18. May 21:59

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád pro trať 091:
Poznámka:

Opatření v osobní dopravě při výluce konané na trati 091:

Vlaky Sp 1711 a Sp 1710 jedou pouze v úseku Louny – Kralupy nad Vltavou a opačně.


110
Slaný - Podlešín
ongoing from Thu 10. April 6:00 to Wed 30. April 15:30

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje
Poznámka:

Z důvodu výluky v úseku Noutnice - Podlešín budou po dobu výluky odřeknuté vlaky bez náhrady:

v traťovém úseklu Slaný (trať 110) – Noutonice : Os 9781, Os 9783,
v traťovém úseku Noutonice – Slaný (trať 110): Os 9780, Os 9782.

Železniční zastávky Kováry, Zákolany zastávka, Koleč se neobsluhují. Do těchto zastávek nebude možné po dobu výluky vydávat jízdenky ČD.

121
Noutonice - Podlešín
ongoing from Thu 10. April 6:00 to Wed 30. April 15:30

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje
Poznámka:

Odřeknuté vlaky bez náhrady:

v traťovém úseku Slaný (trať 110) – Noutonice : Os 9781, Os 9783,
v traťovém úseku Noutonice – Slaný (trať 110): Os 9780, Os 9782.

Železniční zastávky Kováry, Zákolany zastávka, Koleč se neobsluhují. Do těchto zastávek nebude možné po dobu výluky vydávat jízdenky ČD.

126
Rakovník - Domoušice
ongoing from Wed 23. April 6:00 to Wed 30. April 18:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Všechny vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Rakovník –
Domoušice a opačně, která bude organizována podle výlukového jízdního řádu.


Spoje náhradní autobusové dopravy přijedou do stanice Rakovník o cca 12 minut později, než je
pravidelný příjezd vlaků. Ve stanici Rakovník nebude zajištěn přestup na přípojné vlaky odjíždějící
dříve než příjezd náhradní autobusové dopravy. Opačně budou odjíždět spoje náhradní dopravy ze
stanice Rakovník o 12 minut dříve než je pravidelný odjezd vlaků. U vybraných vlaků bude veden spoj
náhradní dopravy z Rakovníka v čase pravidelného odjezdu vlaku, který rozveze cestující až po stanici
Domoušice.

U vlaků Os 6102, 6743 a 6744 bude v pracovní dny (vyjma posledního dne výluky) v ŽST Louny mimořádný přestup.


Odůvodnění: oprava mostu na trati

140
Karlovy Vary - Cheb
ongoing from Fri 4. April 6:45 to Fri 2. May 7:00

- VJŘ
Poznámka:

Vybrané osobní a spěšné vlaky jsou zrušeny a nahrazeny rychlíky zastavujícími ve všech stanicích. Dále jsou zavedeny některé vlaky navíc. Upraven je také jízdní řád některých vlaků na navazujících tratích 144, 146 a 148.

Vlaky jedoucí v odchylných časech od pravidelného jízdního řádu jsou v ve výlukovém jízdním řádu označeny modrou barvou.

Dále upozorňujeme, že v období od 2. do 31.května 2014 bude železniční doprava v úseku Nebanice – Kynšperk nad Ohří zcela zastavena, vlaky budou tomto úseku nahrazeny autobusy a bude platit jiný, mírně odlišný výlukový jízdní řád.


Odůvodnění: modernizace tratě

144
Chodov - Chodov
ongoing from Fri 4. April 7:00 to Wed 30. July 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Od 4.dubna 2014 do 30.července 2014 proběhnou na trati 140 rozsáhlé modernizační práce. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity tratě upravit jízdní řád většiny vlaků v úseku Karlovy Vary – Cheb a z důvodu zachování přípojů mezi vlaky i na navazujících tratích 144, 146 a 148.

Odlišnosti od pravidelného jízdního řádu jsou ve výlukopvém jízdním řádu označeny modrou barvou.


Odůvodnění: modernizace tratě

146
Cheb - Tršnice
ongoing from Fri 4. April 7:00 to Wed 30. July 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Od 4.dubna 2014 do 30.července 2014 proběhnou na tratích 140 a 170 rozsáhlé modernizační práce. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity tratě upravit jízdní řád většiny vlaků v úseku Karlovy Vary – Cheb a z důvodu zachování přípojů mezi vlaky i na navazujících tratích 144, 146 a 148.

Odlišnosti od pravidelného jízdního řádu jsou ve výlukovém jízdním řádu označeny modrou barvou.

Upozornění: Od 2. června, 8:00 hod nepřetržitě do 6.června, 16:00 hod budou všechny vlaky v úseku Skalná – Luby u Chebu nahrazeny autobusy.


148
Cheb - Cheb
ongoing from Fri 4. April 7:00 to Wed 30. July 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Od 4.dubna 2014 do 30.července 2014 proběhnou na tratích 140 a 170 rozsáhlé modernizační práce. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity tratě upravit jízdní řád většiny vlaků v úseku Karlovy Vary – Cheb a z důvodu zachování přípojů mezi vlaky i na navazujících tratích 144, 146 a 148.

Odlišnosti od pravidelného jízdního řádu jsou ve výlukovém jízdním řádu označeny modrou barvou.

Upozornění: Od 23. do 26.června, denně vždy od 7:30 do 14:00 hod budou všechny vlaky v úseku Hazlov – Františkovy Lázně nahrazeny autobusy.


149
Poutnov - Bečov nad Teplou
from Tue 22. April to Fri 25. April daily from 7:00 to 14:00

Stanice NAD:
Bečov nad Teplou - označené stanoviště u staniční budovy
Louka u Mariánských Lázní - na silnici č. 230 u budovy v úrovni železniční zastávky
Poutnov - na označeném stanovišti u staniční budovy
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Poslední vlak před výlukou pojede Os 7101, první vlak po výluce pojede Os 7110 (dne 30. 4. Os 7109).

Ve středu 30.4. je konec výluky již v 15:30 hodin, spoj 7109 už jede vlak!

PRO AUTOBUSY PLATÍ STEJNÝ JÍZDNÍ ŘÁD JAKO PRO VLAKY.

Vlak Os 7102 odjíždí z Bečova v 9:39 hodin, opožděný příjezd do Karl. Varů d.n. v 10:12 hod.

V autobusech bude v závislosti na kapacitě vozidla omezena přeprava cestujících na vozíku, přeprava jízdních kol a kočárků.

Předpokládané zpoždění spojů 5-10 min.


Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

170
Rokycany - Chrást u Plzně
ongoing from Fri 3. January 23:00 to Sat 13. December 22:59

Poznámka:

Vážení cestující,
provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje že ve dnech od 04. ledna  2014 nepřetržitě do 13. prosince 2014, proběhne výluka v úseku Rokycany - Chrást u Plzně, na trati 170 Praha – Plzeň – Cheb.

Zpoždění vlaků, vlivem jednokolejného provozu může dosáhnou cca 20 minut.

České dráhy, a.s. se Vám omlouvají za vzniklé komplikace a děkují za pochopení.


Odůvodnění: stavba tranzitního koridoru
Přínosy: zvýšení komfortu cestování, zvýšení bezpečnosti železničního provozu

170
Chrást u Plzně - Rokycany
ongoing from Sun 2. March 23:00 to Thu 26. June 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Rokycany - na autobusovém nádraží na stanovišti č.1, přístup přes park
Klabava - autobusová zast."Klabava" v obci cca 500 m od žel. zastávky
Ejpovice - autobusová zast. "Ejpovice" na silnici 605 cca 1000 m od žel. zastávky - směr Rokycany, v opačném směru v její úrovni
Dýšina - autobusová zast. "Dýšina, náves" cca 3000 m od železniční zastávky
Chrást u Plzně - před nádražní budovou
Poznámka:

Vlak Os 7835 je v pracovních dnech po dobu výluky nahrazen náhradní autobusovou dopravou.

Zpoždění vlaků, vlivem jednokolejného provozu může dosáhnou cca 20 minut.


Odůvodnění: modernizace tratě

170
Plzeň hlavní nádraží - Rokycany
ongoing from Sun 2. March 23:00 to Thu 26. June 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Rokycany - na autobusovém nádraží na stanovišti č.1, přístup přes park
Plzeň hlavní nádraží - vyhrazené parkoviště před nádražní budovou
Poznámka:

Vlak R 750 bude po dobu výluky v pracovní dny v úseku Rokycany - Plzeň hl. n. nahrazen náhradní autobusovou dopravou.


Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

170
Dolní Žandov - Lipová u Chebu
ongoing from Fri 4. April 7:00 to Thu 1. May 13:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

V uvedeném období platí v úseku Planá u Mariánských Lázní – Cheb a opačně výlukový jízdní

řád. Vlak 7344 jede dne 1. 5. v úseku Mariánské Lázně – Cheb již podle standardního jízdního řádu, vlak 36088 a návazné autobusové spoje uvedené v tomto jízdním řádu dne 1. 5. již nejedou.

 

Dálková doprava (rychlíky):

Všechny rychlíky jsou v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně nahrazeny autobusy.

Vlak J 511 je v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov (– Mariánské Lázně) nahrazen autobusy. Jede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Mariánské Lázně a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

Vlak J 515 je v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov nahrazen autobusy. Jede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Dolní Žandov a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

Vlaky J 512 a 516 jsou v úseku (Mariánské Lázně –) Dolní Žandov – Františkovy Lázně a opačně nahrazeny autobusy.

 

Cestující jedoucí do Chebu (vyjma cestujících s jízdními koly) vystoupí ve stanici Mariánské Lázně a použijí autobusový spoj Mariánské Lázně – Cheb. Cestující jedoucí do Františkových Lázní a cestující s jízdními koly pokračují vlakem až do stanice Dolní Žandov, kde přestoupí na autobusový spoj Dolní Žandov – Františkovy Lázně.

Autobusový spoj za vlak 516 pokračuje z Františkových Lázní do Chebu.

Některé rychlíky zastavují v úseku Mariánské Lázně – Dolní Žandov navíc náhradou za osobní vlaky ve stanicích Valy u Mariánských Lázní a Lázně Kynžvart a jejich přípojné autobusové spoje na zastávkách náhradní dopravy „Dolní Žandov, pomník“ a „Ždírnice“ (pouze ve směru Dolní Žandov – Cheb, autobus zastavující na těchto zastávkách je v Dolním Žandově řazen vždy jako poslední).

 

Náhradní doprava za rychlíky směru Praha - Cheb přijíždí do Chebu o cca 25 minut později, než je pravidelný příjezd vlaku.

 

Rychlíky směru Cheb - Praha odjíždějí ze stanice Cheb o cca 20 - 25 minut dříve, než je pravidelný odjezd vlaku.

 Lůžkový vůz Cheb - Košice je veden pouze v úseku Plzeň hl.n. - Košice a opačně, z Plzně je veden na vlaku Ex 357.

 

Regionální doprava (osobní vlaky):

Všechny osobní vlaky jsou v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně nahrazeny autobusy. Jízdní řád autobusů je odlišný od jízdního řádu vlaků, někdy velmi výrazně!!! V úseku Cheb – Lipová u Chebu jezdí vlaky podle upraveného jízdního řádu.

Na tyto vlaky navazují autobusy linky Z.

Vlaky 7357, 7374, 7378, 7388 jsou v úseku Dolní Žandov – Mariánské Lázně a opačně odřeknuty a nahrazeny rychlíky, zastavujícími ve všech stanicích.

 

Po dobu výluky jsou náhradou za odřeknuté vlaky zavedeny 2 autobusové linky.

· Přímá autobusová linka (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „P“) jede po trase Cheb – Dolní Žandov a opačně.

· Zastávková autobusová linka, (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „Z“), jede po trase Lipová u Chebu – Salajna – Dolní Žandov. V Lipové u Chebu navazuje na vlaky Cheb – Lipová a opačně.

 

Změněny jsou i časy odjezdů a příjezdů u některých osobních vlaků v úsecích Dolní Žandov – Mariánské Lázně – Planá u Mariánských Lázní a opačně.


Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

170
Rokycany - Plzeň hlavní nádraží
Fri 25. April from 22:00 to 1:30

Stanice NAD:
Rokycany - na autobusovém nádraží na stanovišti č.1, přístup přes park
Plzeň hlavní nádraží - vyhrazené parkoviště před nádražní budovou
Poznámka:

Vlak R 750 bude v úseku Rokycany - Plzeň hl.n. nahrazen náhradní autobusovou dopravou.


172
Zadní Třebaň - Lochovice
ongoing from Mon 31. March 22:00 to Wed 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Lochovice - před nádražní budovou
Neumětely - u přejezdu u žel. zastávky na zastávce BUS „Neumětely, žel. zast.“
Radouš - v obci na zastávce BUS „Hostomice, Radouš“
Hostomice pod Brdy - před nádražní budovou
Osov - u přejezdu na zastávce BUS „Osov, žel.st.“
Vižina - v obci na zastávce BUS „Vižina“
Všeradice - u přejezdu na zastávce BUS „Všeradice, žel.st.“ a v obci na zastávce BUS „Všeradice“
Nesvačily - v obci na zastávce BUS „Nesvačily“
Skuhrov pod Brdy - u přejezdu u žel. zastávky
Liteň - před nádražní budovou
Běleč - u přejezdu u žel. zastávky
Zadní Třebaň - před nádražní budovou
- VJŘ
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Z důvodu souběžné výluky v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice na trati 171 Praha – Beroun o sobotách a nedělích 5., 6. a 12., 13. dubna 2014, kdy část vlaků nepojede musí Dopravce České dráhy, a.s. přistoupit k následujícím opatřením i na trati 172 Zadní Třebaň – Lochovice:

Spoje náhradní autobusové dopravy dopravy 27704, 27705 a 27706 pojedou v neděli 6. a 13. dubna o 30 minut později, aby byl zajištěn přípoj ve stanici Zadní Třebaň.

Spoje náhradní autobusové dopravy 27709, 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714 pojedou v sobotu i neděli 5., 6. a 12., 13. dubna o 30 minut později, aby byl zajištěn přípoj ve stanici Zadní Třebaň.

 


Omezení služeb:
piktogram: Služba je zajištena na pouze ve vybrané dny u spojů: v pátek Os 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714; v sobotu Os 27705, 27706, 27709, 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714; v neděli: Os 27705, 27706, 27709, 27710, 27711, 27712 a 27713. V ostatní dny a u neuvedených spojů není služba zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

180
Nýřany - Stod
from Thu 24. April to Fri 25. April daily from 6:00 to 12:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Nýřany - před nádražní budovou
Zbůch - na křižovatce ulic „Nádražní“ a „U Trati“, cca 100m od železniční zastávky
Chotěšov u Stoda - autobusová zast. „Chotěšov, žel. st.“ - cca 170m od žel. zastávky
Stod - před nádražní budovou
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny Os vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Vlaky kategorie Ex jedou odklonem mimo vyloučený úsek přes ŽST Klatovy.

U vlaku Ex 350 bude první vůz (v pátek dva vozy) za lokomotivou v ŽST Plzeň hl. n. dstaven.

Vlak Ex 351 jede úseku Plzeň hl.n. - Praha hl.n. v trase dle JŘ, tj. nečeká na zpoždění odklonový vlak ze směru Domažlice. V ŽST Plzeň hl. n. mohou cestující ze zpožděného odklonového vlaku Ex 351 využít ve směru Praha vlak R 757;

U vlaku Ex 352 bude v ŽST Plzeň hl. n. mimořádný přestup do jiné soupravy.

Vlak Ex 353 jede úseku Plzeň hl.n. - Praha hl.n. v trase dle JŘ, tj. nečeká na zpoždění odklonový vlak ze směru Domažlice. V ŽST Plzeň hl. n. mohou cestující ze zpožděného odklonového vlaku Ex 353 využít ve směru Praha vlak R 761.


 

 


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

191
Nepomuk - Kasejovice
from Thu 24. April to Fri 25. April daily from 5:30 to 14:30

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Kasejovice - před nádražní budovou
Kasejovice zastávka - zastávka u motorestu na sil.č. E 49 cca 300m od žel. zastávky
Životice - autobusová zastávka „Životice“ – v obci cca 600m od žel. zastávky
Kotouň - autobusová zastávka „Oselce, Kotouň, žel.st.“
Želvice - autobusová zastávka „Mileč, Želvice“- v obci cca 220m od žel.zastávky
Třebčice - autobusová zastávka „Třebčice“- v obci cca 180m od žel.zastávky
Nepomuk - před nádražní budovou
- Výlukový jízdní řád
Poznámka:

Všechny osobní vlaky v době výluky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede po
dvou trasách.

Základní linka pojede v úseku Nepomuk – Třebčice – Kotouň – Životice – Kasejovice zastávka – Kasejovice a opačně. Tato linka jede dle pravidelného železničního jízdního řádu a neobsluhuje zastávku Želvice!

Linka pro obsluhu zastávky Želvice bude provozována v úseku Nepomuk – Třebčice – Želvice a opačně.
Tato linka je provozována dle níže uvedeného výlukového jízdního řádu. Cestující ze zastávky Želvice ve
směru Blatná jedou vždy s přestupem přes stanici Nepomuk, kde přestoupí mezi spoji náhradní dopravy.
Cestující nedoplácejí rozdíl jízdného přes Nepomuk, odjezd ze zastávky Želvice je dříve než je pravidelný
odjezd vlaku!


Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

194
Horní Planá - Černý Kříž
ongoing from Sat 15. March 5:30 to Wed 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vlaky České Budějovice – Nové Údolí budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Horní Planá – Černý Kříž – Nové Údolí a opačně.

Ze stanice Nové Údolí pojedou spoje náhradní dopravy o 4 minuty dříve než je odjezd vlaků. Vlaky
Nové Údolí – Volary – Číčenice pojedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.

 


Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

194
Horní Planá - Černý Kříž
ongoing from Sat 15. March 5:30 to Wed 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vlaky České Budějovice – Nové Údolí budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Horní Planá – Černý Kříž – Nové Údolí a opačně.

Ze stanice Nové Údolí pojedou spoje náhradní dopravy o 4 minuty dříve než je odjezd vlaků. Vlaky
Nové Údolí – Volary – Číčenice pojedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.

 


Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

210
Skochovice - Týnec nad Sázavou
ongoing from Tue 1. April 5:31 to Wed 30. April 12:58

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Vlaky budou v úseku Praha hl. n. – Vrané nad Vltavou – Skochovice provozovány dle pravidelného jízdního řádu. Ze zastávky Skochovice budou vlaky směr Čerčany odkloněny do stanice Měchenice, kde bude zajištěn přestup do náhradní autobusové dopravy, která jede podle výlukového jízdního řádu:

- v úseku Měchenice – Davle – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou budou všechny vlaky nahrazeny autobusy,

- v úseku Týnec nad Sázavou – Čerčany budou vlaky provozovány dle výlukového jízdního řádu, budou vedeny motorovým vozem s omezenou kapacitou a vybrané spoje (v jízdním řádu podbarvené) budou nahrazeny autobusy.


Linky náhradní autobusové dopravy:
- linka T (Týnec) je vedena v trase Měchenice – Davle, obec – Petrov – Jílové, učiliště, kde je přestup na linku ve směru Luka pod Medníkem, a dále do stanice Týnec nad Sázavou, kde je přestup na vlak ve směru Čerčany. Některé spoje jsou nahrazeny až do stanice Čerčany náhradní autobusovou dopravou (v jízdním řádu je linka podbarvena žlutě),

- linka P (Pikovice) je vedena ze stanice Měchenice do zastávky Hradištko, Pikovice, most (v jízdním řádu linka podbarvena modře),

- linka L (Luka) je vedena ze zastávky Jílové u Prahy, učiliště, kde bude zajištěn přestup na autobusy linky T Měchenice – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou a opačně, do zastávek Luka pod Medníkem (zastávka BUS PID) a Luka pod Medníkem u železniční zastávky (v jízdním řádu je linka podbarvena zeleně).

Vlaky Praha – Dobříš jedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.


Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě, oprava mostu na trati

212
Hvězdonice - Čerčany
ongoing from Wed 23. April 6:00 to Wed 30. April 13:35

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Čerčany - před staniční budovou
Lštění - na hlavní silnici u přístupové cesty k žel. zastávce
Zlenice - u přejezdu u žel. zastávky
Hvězdonice - před staniční budovou
- VJŘ
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Autobusy jedou po dvou linkách :
· linka H (Hvězdonice) pojede v úseku Čerčany – Hvězdonice a opačně, nepojede přes zastávky Lštění
a Zlenice, linka se řídí platným KJŘ

· linka Z (Zlenice) pojede v trase Čerčany – Lštění – Zlenice a opačně, cestující ze zastávek Lštění a Zlenice jedoucí ve směru Ledečko použijí spojů do stanice Čerčany, kde přestoupí na linku H do Hvězdonic. Linka Z se řídí výlukovým jízdním řádem.

· cestující ze zastávek Lštění a Zlenice jedoucí ve směru Ledečko a opačně nedoplácejí rozdíl jízdného
za jízdu přes Čerčany.


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

220
České Budějovice - Tábor
ongoing from Wed 23. April 5:30 to Tue 29. April 17:25

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukového jízdního řádu následujícím způsobem:

Vlaky R Praha - České Budějovice budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Tábor – České Budějovice. Za většinu vlaků budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, kde jeden je veden bez zastavení ve stanicích Soběslav a Veselí nad Lužnicí a pojede v pravidelné časové poloze vlaku i se zajištěním přípojů ve stanici České Budějovice. Druhý spoj pojede přes stanice Soběslav a Veselí nad Lužnicí a do stanice České Budějovice přijede cca 20 minut později, naopak zpět pojede ze stanice
České Budějovice o 17 minut dříve.

Vlaky R Brno - České Budějovice - Plzeň budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Doňov (ve dnech 28. a 29.4. 2014 souběžné výluky již z Jindřichova Hradce) – České Budějovice. Za většinu vlaků budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, kde jeden je veden ve směru Doňov bez zastavení ve stanici Veselí nad Lužnicí a pojede v pravidelné časové poloze vlaku i se zajištěním přípojů ve stanici České Budějovice (vyjma R směr Plzeň). Druhý spoje pojede přes stanici Veselí nad Lužnicí a
pojede ze stanice České Budějovice o 10 minut dříve. Ve směru České Budějovice mimořádně obsluhuje stanici Hluboká nad Vltavou, kde je zajištěn přestup na R ve směru Plzeň, který nebude ve stanici České Budějovice zajištěn.

Vlaky Os a Sp Tábor - České Budějovice budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Veselí nad Lužnící resp. v čase souběžné výluky Tábor – České Budějovice. Za vybrané vlaky budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, kde jeden je veden jen s obsluhou vybraných zastávek a druhý s obsluhou všech zastávek.


Odůvodnění: stavba tranzitního koridoru

221
Praha-Vršovice - Praha-Hostivař
Fri 25. April from 6:55 to 12:35

Poznámka:

Vlaky Os 2518, 2522, 2526, 2530, 9120 a 2536 jedou po dobu výluky z Prahy-Hostivaře do Prahy hlavního nádraží objízdnou trasou přes Prahu-Malešice a Prahu-Libeň (bez zastavení) - mimo Prahu-Strašnice a Prahu-Vršovice.

Cestující jedoucí Os 2518 resp. 2522, 2526, 2530, 9120 a 2536 mohou použít ze ŽST Praha-Hostivař do stanice/zastávky:

- Praha-Strašnice zastávka – následný Os vlak (Os 2520 resp. 2524, 2528, 2532, 2534 a 2538);

- Praha-VršoviceR 652 resp. 650, 648, 646, Os 2534 a 644;

- Praha hlavní nádraží – vlaky jedoucí po objízdné trase Os 2518 resp. 2522, 2526, 2530, 9120 a 2536.

Předpokládaná zpoždění:

Vlaky R 652, 650, 648, 646 a 644 budou na svém příjezdu do ŽST Praha hlavní nádraží cca 5 až 10 minut opožděny.

Vlaky Os 2518, 2522, 2526, 2530 a 9120 budou na svém příjezdu do ŽST Praha hlavní nádraží cca 5 minut opožděny.

Vlak Os 2536 bude na svém příjezdu do ŽST Praha hlavní nádraží, Praha-Vysočany a Praha Horní Počernice cca 5 minut opožděn.

Mimořádné zastavení: 

Vlaky R 652, 650, 648, 646 a 644 zastavují jen pro nástup cestujících v ŽST Praha-Hostivař náhradou za osobní vlaky vedené po objízdné trase.


Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

222
Benešov u Prahy - Trhový Štěpánov
ongoing from Mon 14. April 6:40 to Tue 13. May 19:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád
Poznámka: Po dobu výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.
Zastávka Znosim nebude obsluhována autobusy Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov a opačně, pro
cestující do a ze zastávky Znosim je zřízena linka náhradní dopravy Z Vlašim – Znosim a opačně.
Zastávka Lhota Veselka nebude po dobu výluky obsluhována

225
Veselí nad Lužnicí - Doňov
ongoing from Wed 23. April 5:30 to Tue 29. April 17:25

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Doňov - před nádražní budovou
Veselí nad Lužnicí - před nádražní budovou
České Budějovice - pro nástup před nádražní budovou; pro výstup ul. Žižkova před Mercury
- Výlukový jízdní ř ád
Poznámka:

OPATŘENÍ K VÝLUCE NA traTI 220:

Vážení cestující,
provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že od 23. dubna 2014, od 7:30 hod. nepřetržitě do 29.dubna 2014, 19:25 hod. proběhne výluka v úseku Veselí nad Lužnicí – České Budějovice na trati 220 Praha - České Budějovice. Dále souběžně proběhnou denní výluky v čase 8:00 hod. až 16:55 hod. v úseku Soběslav – Veselí nad Lužnicí. A dne 28. dubna 2014 v čase 6:15 hod. až 18:35 hod. a dne 29. dubna 2014, v čase 6:15 hod. až 14:35 hod. v úseku Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec.

Dopravce České dráhy, a.s. proto musí po dobu výluky všechny vlaky nahradit náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukového jízdního řádu následujícím způsobem:

Vlaky R Praha - České Budějovice budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Tábor – České Budějovice. Za většinu vlaků budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, kde jeden je veden bez zastavení ve stanicích Soběslav a Veselí nad Lužnicí a pojede v pravidelné časové poloze vlaku i se zajištěním přípojů ve stanici České Budějovice. Druhý spoj pojede přes stanice Soběslav a Veselí nad Lužnicí a do stanice České Budějovice přijede cca 20 minut později, naopak zpět pojede ze stanice České Budějovice o 17 minut dříve.

Vlaky R Brno - České Budějovice - Plzeň budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Doňov (ve dnech 28. a 29.4. 2014 souběžné výluky již z Jindřichova Hradce) – České Budějovice. Za většinu vlaků budou vedeny vždy dva spoje náhradní dopravy, kde jeden je veden ve směru Doňov bez zastavení ve stanici Veselí nad Lužnicí a pojede v pravidelné časové poloze vlaku i se zajištěním přípojů ve stanici České Budějovice (vyjma R směr Plzeň). Druhý spoje pojede přes stanici Veselí nad Lužnicí a pojede ze stanice České Budějovice o 10 minut dříve. Ve směru České Budějovice mimořádně obsluhuje stanici Hluboká nad Vltavou, kde je zajištěn přestup na R ve směru Plzeň, který nebude ve stanici České Budějovice zajištěn.


Odůvodnění: stavba tranzitního koridoru, modernizace ve stanici, modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování, udržení technického stavu trati, zvýšení bezpečnosti železničního provozu

262
Skalice nad Svitavou - Boskovice
from Wed 23. April to Fri 25. April daily from 6:30 to 11:15

Stanice NAD:
Boskovice - na silnici pod nádražní budovou
Skalice nad Svitavou - u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK "Skalice nad Svitavou, žel. st."
Poznámka: Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.
Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

293
Petrov nad Desnou - Sobotín
ongoing from Tue 22. April 5:00 to Wed 30. April 15:10

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Poznámka:

V době výluky bude v úseku Petrov n. D. - Sobotín organizována náhradní autobusová doprava autobusy s označením ŽD výluka.

Náhradní autobusové zastávky s označením ŽD budou umístěny na komunikacích v blízkosti vlakových zastávek (Petrova nad D., Sobotín).

Náhradní autobusová zastávka Petrov n. D. zastávka bude umístěna na autobusové zastávce  Petrov nad Desnou zast.

Ve výlukových autobusech platí jízdenky IDSOK, zakoupené pro zóny na ŽD.

Upozorňuje cestující, že konec výluky může být operativně změněn.


Odůvodnění: údržba a oprava kolejí na trati

© 2001 - 2014 ŽelPage - Webmaster - Forum
ZelPage bears no responsibility for accuracy of this information.
Sources ČD and ZSSK.