..: Fahrplanänderungen - Česká republika :..

Fahrplanänderungen in der Slowakei » Streckenausbauten » Stromausfälle »

mapa výluk pro 51. týden mapa výluk pro 52. týden

mapa výluk
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj Dargestellt werden aktuelle und zukünftige Fahrplanänderungen aufgrund von Bauarbeiten. Streckenabschnitte mit gegenwärtig laufenden Verkehrseinschränkungen sind rot dargestellt, geplante Fahrplanänderungen orange markiert. Bereiche mit länger andauernden streckenausbaudingten Einschränkungen sind grün gekennzeichnet. Detailliertere Informationen zu einzelnen Regionen können über die interaktive Karte abgerufen werden.
000
Praha-Bubeneč - Roztoky u Prahy
fortlaufend von Di 18. Februar 23:00 bis So 18. Mai 21:59

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád:
Poznámka:

Vážení cestující,

provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že z důvodu modernizace trati od 19. února 2014 nepřetržitě do 18. května 2014 (v termínu od 19. února 2014 do 28. února 2014 se jedná o výluku zabezpečovacího zařízení, kdy vlaky na trati 091 Praha – Kralupy nad Vltavou jsou vedeny dle pravidelného jízdního řádu) proběhne výluka v úseku Praha-Bubeneč – Roztoky u Prahy na trati 091 Praha – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou – Vraňany.

Dopravce České dráhy, a.s. proto musí z důvodu omezené kapacity trati zrušit v pracovních dnech od 19. února 2014 nepřetržitě do 18. května 2014 provoz vlaků „Městské linky“ Praha-Libeň – Roztoky u Prahy.

V sobotu, neděli a státem uznané svátkybude provoz „Městské linky“ zajištěn pouze v úseku Praha-Holešovice – Praha-Libeň – Praha-Hosivař a opačně. Ve dnech 22. a 23. února 2014 pojedou vlaky Os 12161, Os 12163, Os 12158 a Os 12162 i v úseku Roztoky u Prahy – Praha-Holešovice a opačně.

Cestující mohou využít ostatních pravidelných vlaků, včetně vlaků přes stanici Praha Masarykovo nádraží bez doplatku rozdílu jízdného.


010
Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí město
fortlaufend von Sa 15. März 23:00 bis So 31. August 21:59

- VJŘ
Poznámka:

· v souvislosti s přestavbou železniční stanice Ústí nad Orlicí dojde od 16. 3. do 31. 8. 2014 k jejímu uzavření pro cestující veřejnost (ve stanici nebude možný výstup a nástup cestujících, pro veřejnost budou uzavřeny rovněž přístupové cesty),

· všechny osobní vlaky a rychlíky zastavující ve stanici Ústí nad Orlicí budou po dobu výluky zastavovat pouze na zastávce Ústí nad Orlicí město,

 · vlaky Os 4766, 5070, 5072, 5074, 5076 (pouze v neděli) ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

vlaky Os 5071, 5073, 5047, 5075, 5077, 5079 začínají jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

Vlak Os 4766 ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město.

Přestup mezi vlaky Os 4766 a Sp 1652 není možný.

Cestující směr Choceň mohou použít vlak Os 5024, který v úseku Česká Třebová – Choceň pojede nově také v pracovní dny. Vlak Os 5055 pojede v pracovní dny nově až do stanice Česká Třebová,

 · osobní vlaky v trati Ústí nad Orlicí – Letohrad budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou mezi zastávkou Ústí nad Orlicí město a Letohradem (Os 20000 a 20004 o víkendu, které stanici Ústí nad Orlicí projedou a ve směru Pardubice pokračují jako vlak Os 5002 a Sp 1652),

· všechny spěšné vlaky a vlak Os 5003, který ze stanice Ústí nad Orlicí pokračuje ve směru Letohrad jako vlak Sp 1915 zastaví na zastávce Dolní Libchavy, kde bude na tyto vlaky a od těchto vlaků zajištěna v trase Dolní Libchavy – Ústí nad Orlicí město náhradní autobusová doprava. Vlaky Sp 1916 a Sp 1914 denně pojedou až do stanice Choceň, kde je zajištěn přestup na rychlík směr Praha. Vlaky zastaví také ve stanici Brandýs nad Orlicí,

 · ve frekvenčně nejsilnějších časech budou v pracovních dnech mezi Letohradem a Chocní zavedeny tři páry přímých autobusových spojů, vždy s přestupem ve stanici Choceň na rychlíky a od rychlíků ve

směru Pardubice – Praha. V úseku Choceň - Letohrad je zaveden nový Os 33029, který z železniční stanice Ústí nad Orlicí jede jako vlak Os 20029 podle výlukového jízdního řádu.

Mimořádné přestupy:

Po dobu výluky bude v ŽST Choceň u vlaku Sp 1626 mimořádný přestup.

Po dobu výluky v pracovní dny bude v ŽST Česká Třebová u vlaku Os 4766 mimořádný přestup. 

 · všechny výše popsané změny jsou uvedeny ve výlukovém jízdním řádu.

 POZOR

– časy odjezdů a příjezdů autobusů náhradní autobusové dopravy jsou odlišné od časů odjezdů a příjezdů pravidelných vlaků!! Sledujte prosím výlukový jízdní řád!

 · cestující ze / ve směru Pardubice, kteří z / do zastávky Ústí nad Orlicí město použijí náhradní autobusovou dopravu přes zastávku Dolní Libchavy budou přepraveni bez doplatku jízdného. Jízdenky vydané ze směru Pardubice a Letohrad do ŽST Ústí nad Orlicí platí bez doplatku jízdného až na zastávku Ústí nad Orlicí město. Na zastávce Ústí nad Orlicí město je rovněž zajištěn prodej mezinárodních jízdních dokladů.

Vážení cestující, omlouváme se Vám za problémy způsobené rozsáhlou výlukovou činností. Veškeré úpravy a postupy jsou realizovány pro celkové zlepšení stavu nádraží Ústí nad Orlicí a také pro zrychlení železniční dopravy a dosažení nejvyššího stupně jejího zabezpečení. Po dokončení stavby nabídne železnice v Ústí nad Orlicí lepší parametry a služby, což bude zejména pro občany Ústí nad Orlicí, ale i pro přestupující cestující zásadním přínosem.


Odůvodnění: modernizace ve stanici

010
Praha hlavní nádraží - Kolín
fortlaufend von Do 17. April 1:00 bis Mo 21. April 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
- VJŘ 2
Poznámka:

Opatření pro vlaky dálkové dopravy bude v platnosti od 17. dubna 2014, 6:00 hod. nepřetržitě do 21. dubna 2014, 14:00 hod.

- Všechny vlaky SC Pendolino jsou z Prahy do Kolína vedeny odklonem přes Lysou nad Labem a předpokládá se jejich zpoždění cca 10 až 15 minut. V opačném směru Ostrava – Praha jedou po své trase bez omezení.

- Všechny vlaky EC a IC Praha – Brno – Břeclav a dále jsou vedeny v obou směrech po své trase bez omezení.

- Všechny vlaky EC a IC Praha – Olomouc a dále jsou z Prahy do Kolína vedeny odklonem přes Lysou nad Labem a předpokládá se jejich zpoždění cca 10 až 15 minut. Vyjma vlaku H 123 Košičan, který jede po své trase bez omezení. Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. V opačném směru Olomouc – Praha jedou po své trase bez omezení.

- Vlaky R Praha – Kolín – H. Brod a dále jedou v obou směrech odklonem přes Lysou nadLabem. Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. Vlaky R 973 989 jedou z Prahy hl. n. o 8 minut dříve, R 965 jede ve své trase. Vlaky R 962, 960 a 976 jedou z Kolína o 4 minuty dříve. (viz výlukový jízdní řád).

- Vlaky R Praha – Kolín – Č. Třebová a dále jedou v obou směrech odklonem přes Lysou nad Labem (vybrané vlaky ráno a večer jedou po své trase). Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. Vlaky R 885 875 jedou z Prahy hl. n. o 4 minuty dříve (viz výlukový jízdní řád).

Opatření pro vlaky Os a Sp bude v platnosti od 3:00 hod. dne 17. dubna 2014 do 24:00 hod. dne 21. dubna 2014.

Provoz vlaků bude veden pouze po jedné ze tří kolejí a za omezené funkce zabezpečovacího zařízení. Kapacita trati bude značně omezena a bude přistoupeno k následujícím opatřením ve vedení regionálních vlaků Os a Sp :
· Linka S1 (osobní vlaky Praha – Poříčany – Kolín) – krom prvního páru vlaků jsou všechny ostatní osobní vlaky vedeny v odlišných časových polohách, ve směru do Prahy o cca 4 minuty později, z Prahy do Kolína o cca 7 až 12 minut později, než je pravidelný jízdní řád.
· Poslední půlnoční osobní vlak z Prahy hl.n. v 0:14 bude veden dle výlukového jízdního řádu platného již od 8. dubna 2014, tedy náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha hl.n. – Český Brod.

· Linka S7 (osobní vlaky Beroun – Praha – Úvaly) bude odřeknuta v úseku Praha-Běchovice – Úvaly a opačně, v úseku Praha hl.n. – Praha-Běchovice pojede o 9 minut později, zpět z Prahy-Běchovic pojede dle pravidelného jízdního řádu.
V úseku Praha – Beroun je vedena linka bez omezení.
· Spěšné vlaky Sp 1900, 1901, 1902, 1903 pojedou v upravených časových polohách, spěšný vlak Sp 1904 pojede pouze do stanice Poříčany, kde jízdu ukončí a bude zde zajištěn přestup na mimořádně zastavující rychlík do Prahy-Libně a Prahy hl.n., kde budou cestující odbaveni jako v osobním vlaku.

Přípojné tratě:
· Trať Poříčany – Nymburk – všechny vlaky Os z Poříčan do Nymburka budou ve stanici Poříčany čekat na přípojný vlak ze směru Praha Mas.n. a pojedou cca 5 až 10 minut opožděny.

· Trať Pečky – Kouřim – na trati bude upraven jízdní řád tak, aby byla zachována návaznost ve stanici Pečky na vlaky Praha - Kolín.

· Ve stanici Kolín – ve stanici Kolín budou přípojem pouze vlaky, které mají pravidelný odjezd 4 minuty po příjezdu vlaku dle výlukového jízdního řádu. U vlaků vedených odklonem přes Lysou nad Labem lze očekávat zpoždění cca 10 až 15 minut, s ohledem na komplikovanou provozní situaci nelze zajistit
ve stanici Kolín pravidelné přestupní vazby.


 


Odůvodnění: modernizace tratě

011
Praha hlavní nádraží - Český Brod
fortlaufend von Di 8. April 6:45 bis Mo 9. Juni 14:40

Poznámka:

Po dobu výluky bude omezen nástup a výstup na železniční zastávky Praha-Klánovice a Praha-Běchovice:

Všechny Os vlaky ve směru Český Brod/Kolín zastavují pro výstup/nástup cestujících na zastávkách Praha-Klánovice a Praha-Běchovice u provizorního nástupiště u nulté koleje (Praha-Běchovice výstup a nástup cestujících je umožněn pouze prvními dveřmi vlakové soupravy).

U železniční zastávky Praha-Klánovice toto opatření neplatí ve dnech od 17. 4., 6.00 hod. do 21. 4., 14.00 hod, kdy proběhne souběžně výluka nulté traťové koleje. V těchto dnech bude nástup a výstup cestujících umožněn pouze na nástupišti u druhé traťové koleje.

Od 8. 4., 8.45 hod. do 26. 5., 16.40 hod. bude omezen nástup a výstup na železniční zastávky Rostoklaty a Tuklaty:

Všechny Os vlaky ve směru Český Brod/Kolín zastavují pro výstup/nástup cestujících na zastávkách Rostoklaty a Tuklaty u provizorního nástupiště u nulté koleje (výstup a nástup cestujících je umožněn pouze prvními dveřmi vlakové soupravy).

 


Omezení služeb:
piktogram: V lichých Os vlacích ve směru Český Brod/Kolín není možná přeprava jízdních kol a cestujících na vozíku do/ze zast. Tuklaty, Rostoklaty a Praha-Klánovice.
piktogram: V lichých Os vlacích ve směru Český Brod/Kolín není možná přeprava jízdních kol a cestujících na vozíku do/ze zast. Tuklaty, Rostoklaty a Praha-Klánovice.
Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

011
Praha hlavní nádraží - Kolín
fortlaufend von Di 8. April 22:00 bis Di 29. Juli 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Z důvodu výluky je „půlnoční“ vlak linky S1 – Os 9301 Praha hl.n.( odj. 0:14) – Kolín od středy 9. 4. 2014 (tzn. noc z úterý na středu) do 29. 7. 2014 (tzn. noc z pondělí na úterý) nahrazen autobusem náhradní dopravy v úseku Praha – Český Brod.
V úseku Český Brod – Kolín jede vlak podle výlukového jízdního řádu o 27 minut později.

Autobusy náhradní dopravy jedou v trasách podle zvláštního výlukového jízdního řádu:

Kloubový nízkopodlažní autobus označený XS1 jede v trase:
Praha hl.n. – Praha-Libeň – Praha-Kyje – Praha-Dolní Počernice – Praha-Běchovice – Běchovice – Újezd nad Lesy – Sudějovická – Zbyslavická – Rohožnická – Úvaly, žel.st. – Úvaly, nám. Arnošta z Pardubic – Tuklaty (zast. BUS 484) – Rostoklaty, žel.st. – Rostoklaty – Český Brod, sídliště – Český Brod, Jungmannova – Český Brod, Jana Kouly – Český Brod, žel.st.
-Autobus neobsluhuje zastávku Praha-Klánovice.
-Cestující do Prahy-Klánovic použijí autobus označený jako X261.
-Cestující z Klánovic použijí v úseku Praha-Klánovice – Újezd nad Lesy linku MHD 251. Na zastávce Újezd nad Lesy přestoupí do náhradní autobusové dopravy XS1.
-Cestující do oblasti Újezda nad Lesy (Sídliště Rohožník) použijí autobus XS1, který zastavuje ve všech zastávkách MHD Újezd nad Lesy až Rohožnická. Zastávky Sudějovická, Zbyslavická, Rohožnická jsou na znamení. Autobus však nezajíždí na obratiště – konečnou zastávku „Sídliště Rohožník“.


Nízkopodlažní autobus označený jako X261 jede v trase:
Praha hl.n. – Praha-Libeň – Praha-Kyje – Praha-Dolní Počernice – Praha-Běchovice – Hulická – Nádraží Klánovice-Sever – Smiřická – Smržovská – Bazar – Přimské náměstí – Klánovice
-Zastávky Bazar a Přimské náměstí jsou na znamení
-Na zastávkách Nádraží Klánovice-Sever – Klánovice zastavuje autobus pouze pro výstup


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: modernizace tratě

011
Praha-Běchovice - Úvaly
fortlaufend von Do 17. April 1:00 bis Mo 21. April 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

Opatření pro vlaky Os a Sp bude v platnosti od 3:00 hod. dne 17. dubna 2014 do 24:00 hod. dne 21. dubna 2014.

Provoz vlaků bude veden pouze po jedné ze tří kolejí a za omezené funkce zabezpečovacího zařízení. Kapacita trati bude značně omezena a bude přistoupeno k následujícím opatřením ve vedení regionálních vlaků Os a Sp :
· Linka S1 (osobní vlaky Praha – Poříčany – Kolín) – krom prvního páru vlaků jsou všechny ostatní osobní vlaky vedeny v odlišných časových polohách, ve směru do Prahy o cca 4 minuty později, z Prahy do Kolína o cca 7 až 12 minut později, než je pravidelný jízdní řád.
· Poslední půlnoční osobní vlak z Prahy hl.n. v 0:14 bude veden dle výlukového jízdního řádu platného již od 8. dubna 2014, tedy náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha hl.n. – Český Brod.

· Linka S7 (osobní vlaky Beroun – Praha – Úvaly) bude odřeknuta v úseku Praha-Běchovice – Úvaly a opačně, v úseku Praha hl.n. – Praha-Běchovice pojede o 9 minut později, zpět z Prahy-Běchovic pojede dle pravidelného jízdního řádu.
V úseku Praha – Beroun je vedena linka bez omezení.
· Spěšné vlaky Sp 1900, 1901, 1902, 1903 pojedou v upravených časových polohách, spěšný vlak Sp 1904 pojede pouze do stanice Poříčany, kde jízdu ukončí a bude zde zajištěn přestup na mimořádně zastavující rychlík do Prahy-Libně a Prahy hl.n., kde budou cestující odbaveni jako v osobním vlaku.

Přípojné tratě:
· Trať Poříčany – Nymburk – všechny vlaky Os z Poříčan do Nymburka budou ve stanici Poříčany čekat na přípojný vlak ze směru Praha Mas.n. a pojedou cca 5 až 10 minut opožděny.

· Trať Pečky – Kouřim – na trati bude upraven jízdní řád tak, aby byla zachována návaznost ve stanici Pečky na vlaky Praha - Kolín.

· Ve stanici Kolín – ve stanici Kolín budou přípojem pouze vlaky, které mají pravidelný odjezd 4 minuty po příjezdu vlaku dle výlukového jízdního řádu. U vlaků vedených odklonem přes Lysou nad Labem lze očekávat zpoždění cca 10 až 15 minut, s ohledem na komplikovanou provozní situaci nelze zajistit
ve stanici Kolín pravidelné přestupní vazby.


Odůvodnění: modernizace tratě

012
Radim - Kouřim
fortlaufend von Sa 14. Dezember 23:00 bis Mo 30. Juni 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Kouřim - před staniční budovou
Bošice - na rozcestí silnic ze Žabonos, Bošice a Klášterní Skalice, cca 300 m od železniční zastávky
Zalešany - u žel. zastávky
Žabonosy - v obci na křižovatce u obecního úřadu
Plaňany zastávka - na náměstí na zastávce BUS "Plaňany, hotel"
Plaňany - před staniční budovou
Vrbčany - u železniční zastávky + Vrbčany, obec - v obci na otočce u zastávky autobusu ve směru do Plaňan; na silnici u otočky BUS ve směru Radim
Chroustov - Chroustov, u lávky - u lávky přes Výrovku
Chotutice - v obci na zastávce BUS "Chotutice" před restaurací a na zastávce Chotutice, Průběžná
Radim - u železniční zastávky
- Výlukový jízdní řád:
- VJŘ 2
- VJŘ 3
Poznámka:

Vážení cestující,
z důvodu závažného poškození trati povodní je do odvolání zastaven provoz vlaků dle platného jízdního řádu. Dopravce České dráhy, a.s. proto musí po dobu výluky nahradit vlaky náhradní autobusovou dopravou, která je organizována podle výlukového jízdního řádu. Výlukový jízdní řád naleznete na internetových stránkách dopravce www.cd.cz ve složce "Vlakem po ČR / Jízdní řád / Traťové jízdní řády"; a je také vyvěšen na všech stanicích a zastávkách tratě i na zastávkách náhradní autobusové dopravy. Konkrétní podoba náhradní dopravy se může během výluky změnit v závislosti na dokončení opravy silničního mostu v obci Radim. Termín ukončení výluky bude teprve upřesněn.

Omezení služeb:
V autobusech není možná rozšířená přeprava zavazadel, především kol a cestujících na vozíku (shodně s jízdním řádem vlaků). Přeprava dětských kočárků je možná do vyčerpání kapacity autobusů. Přeprava kočárků není možná v minibusech.

Přeprava skupin je v náhradní autobusové dopravě bez předhlášení možná jen v omezeném rozsahu a není garantována. Požadavek na skupinovou přepravu (školní výlety, turistické akce apod.) je nutno uplatnit alespoň dva pracovní dny předem, a to buď telefonicky nebo mailem na Kontaktním centru Českých drah, a.s. : tel. 840 112 113, info@cd.cz

UPOZORNĚNÍ!
Ve dnech 17.-21. dubna 2014 platí zvláštní jízdní řád, kde spoje jedou v jiných časových polohách.
Zvláštní jízdní řád je v tomto termínu také na trati Praha – Kolín.
Od 22. dubna 2014 platí nový výlukový jízdní řád, kde dochází k časovým posunům stávajících spojů náhradní autobusové dopravy.
Všechny minibusy mají sjednocenu trasu kolem vlakové zastávky Vrbčany.


Omezení služeb:
piktogram: služba není zajištěna v autobusech náhradní dopravy. Přeprava dětských kočárků je možná do vyčerpání kapacity autobusů. Přeprava kočárků není možná v minibusech
piktogram: přeprava cestujících na vozíku není zajištěna v autobusech náhradní dopravy

012
Vrbčany - Vrbčany
fortlaufend von Mi 16. April 22:01 bis Mo 21. April 21:59

- VJŘ
Poznámka:

Krátkodobá změna trasy z důvodu silniční uzavírky

Vážení cestující,
Dopravce České dráhy a.s. musí z důvodu silniční uzavírky za účelem oprav železničních přejezdů přistoupit k následujícím opatřením:

od úterý 15. 4. 2014 do pátku 18. 4. 2014
Z důvodu uzavírky silnice, resp. žel. přejezdu ve Vrbčanech budou spoje náhradní dopravy Os 19300 (odj. z Radimi ve 3:51) a Os 19331 (odj. z Kouřimi ve 22:56) vedeny oproti výlukovému jízdnímu řádu přes zastávku Vrbčany, obec.
Všechny další spoje zajišťované minibusy v uvedeném termínu pak jedou po objízdné trase mimo Chotutice a Vrbčany oproti výlukovému jízdnímu řádu.

Zastávka Vrbčany (u vlakové zastávky) nebude v uvedeném termínu vůbec obsluhována.

Chroustov je obsluhována dle výlukového jízdního řádu.
Provoz velkého autobusu je zachován beze změn.
Přestupní bod mezi autobusem a minibusem je u železniční stanice Plaňany.

UPOZORNĚNÍ!
Ve dnech 17.-21. dubna 2014 platí zvláštní jízdní řád, kde spoje jedou v jiných časových polohách.
Zvláštní jízdní řád je v tomto termínu také na trati Praha – Kolín.

Od 22. dubna 2014 platí nový výlukový jízdní řád, kde dochází k časovým posunům stávajících spojů náhradní autobusové dopravy.

Všechny minibusy mají sjednocenu trasu kolem vlakové zastávky Vrbčany.


024
Ústí nad Orlicí - Ústí nad Orlicí
fortlaufend von So 16. März 4:15 bis Sa 30. August 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- Výlukový jízdní řád - trať 024
Poznámka:

· v souvislosti s přestavbou železniční stanice Ústí nad Orlicí dojde od 16. 3. do 31. 8. 2014 k jejímu uzavření pro cestující veřejnost (ve stanici nebude možný výstup a nástup cestujících, pro veřejnost budou uzavřeny rovněž přístupové cesty),

 

· všechny osobní vlaky a rychlíky zastavující ve stanici Ústí nad Orlicí budou po dobu výluky zastavovat pouze na zastávce Ústí nad Orlicí město,

 

· vlaky Os 4766, 5070, 5072, 5074, 5076 (pouze v neděli) ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

vlaky Os 5071, 5073, 5047, 5075, 5077, 5079 začínají jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město!

Vlak Os 4766 ukončí jízdu na zastávce Ústí nad Orlicí město.

Přestup mezi vlaky Os 4766 a Sp 1652 není možný.

Cestující směr Choceň mohou použít vlak Os 5024, který v úseku Česká Třebová – Choceň pojede nově také v pracovní dny. Vlak Os 5055 pojede v pracovní dny nově až do stanice Česká Třebová,

 

· osobní vlaky v trati Ústí nad Orlicí – Letohrad budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou mezi zastávkou Ústí nad Orlicí město a Letohradem (Os 20000 a 20004 o víkendu, které stanici Ústí nad Orlicí projedou a ve směru Pardubice pokračují jako vlak Os 5002 a Sp 1652),

 

· všechny spěšné vlaky a vlak Os 5003, který ze stanice Ústí nad Orlicí pokračuje ve směru Letohrad jako vlak Sp 1915 zastaví na zastávce Dolní Libchavy, kde bude na tyto vlaky a od těchto vlaků zajištěna v trase Dolní Libchavy – Ústí nad Orlicí město náhradní autobusová doprava. Vlaky Sp 1916 a Sp 1914 denně pojedou až do stanice Choceň, kde je zajištěn přestup na rychlík směr Praha. Vlaky zastaví také ve stanici Brandýs nad Orlicí,

 

· ve frekvenčně nejsilnějších časech budou v pracovních dnech mezi Letohradem a Chocní zavedeny tři páry přímých autobusových spojů, vždy s přestupem ve stanici Choceň na rychlíky a od rychlíků ve

směru Pardubice – Praha. V úseku Choceň - Letohrad je zaveden nový Os 33029, který z železniční

stanice Ústí nad Orlicí jede jako vlak Os 20029 podle výlukového jízdního řádu,

 

· všechny výše popsané změny jsou uvedeny ve výlukovém jízdním řádu, který je zde zveřejněn.

 

POZOR

– časy odjezdů a příjezdů autobusů náhradní autobusové dopravy jsou odlišné od časů odjezdů a příjezdů pravidelných vlaků!! Sledujte prosím výlukový jízdní řád!

 

· cestující ze / ve směru Pardubice, kteří z / do zastávky Ústí nad Orlicí město použijí náhradní

autobusovou dopravu přes zastávku Dolní Libchavy budou přepraveni bez doplatku jízdného. Jízdenky vydané ze směru Pardubice a Letohrad do ŽST Ústí nad Orlicí platí bez doplatku jízdného až na zastávku Ústí nad Orlicí město. Na zastávce Ústí nad Orlicí město je rovněž zajištěn prodej mezinárodních jízdních dokladů.

 

Vážení cestující, omlouváme se Vám za problémy způsobené rozsáhlou výlukovou činností. Veškeré úpravy a postupy jsou realizovány pro celkové zlepšení stavu nádraží Ústí nad Orlicí a také pro zrychlení železniční dopravy a dosažení nejvyššího stupně jejího zabezpečení. Po dokončení stavby nabídne železnice v Ústí nad Orlicí lepší parametry a služby, což bude zejména pro občany Ústí nad Orlicí, ale i pro přestupující cestující zásadním přínosem.


Odůvodnění: Stavební činnost na hlavním nádraží Ústí nad Orlicí

040
Hostinné - Kunčice nad Labem
fortlaufend von So 6. April 6:15 bis Mo 5. Mai 14:20

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Chotěvice - na autobusové zastávce „Chotěvice, rozc. k žel.st.“
Pilníkov - před staniční budovou - pouze pro spoje Sp 1815 a Os 5748 (6.4. - 30.4.) a na autobusové zastávce “ Pilníkov,nám.” (1.5. do 5.5.)
Vlčice - u budovy zastávky
Trutnov-Volanov - na autobusové zastávce „Trutnov,Volanov,horní zastávka“
Trutnov hl.n. - před staniční budovou
Kunčice nad Labem - před staniční budovou
Klášterská Lhota - v obci u hasičské zbrojnice
Prosečné - u přejezdu u budovy zastávky
Hostinné město - v ulici „Na Valech“ u odbočky k zastávce
Hostinné - před staniční budovou
Poznámka:

6. 4., 8.15 hod. - 1. 5. 2014, 8.15 hod.:

Po dobu výluky budou všechny vlaky (vyjma Os 5748 a Sp 1815) ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. 

Vlaky Os 5748 a Sp 1815 budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Pilníkov – Kunčice nad Labem.

 

1. 5., 8.15 hod. - 5. 5. 2014, 16.20 hod.:
Počínaje vlaky Sp 1803 a 1804 budou po dobu výluky všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku
Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování


170
Dolní Žandov - Lipová u Chebu
fortlaufend von Fr 4. April 7:00 bis Do 1. Mai 13:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

V uvedeném období platí v úseku Planá u Mariánských Lázní – Cheb a opačně výlukový jízdní

řád. Vlak 7344 jede dne 1. 5. v úseku Mariánské Lázně – Cheb již podle standardního jízdního řádu, vlak 36088 a návazné autobusové spoje uvedené v tomto jízdním řádu dne 1. 5. již nejedou.

 

Dálková doprava (rychlíky):

Všechny rychlíky jsou v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně nahrazeny autobusy.

Vlak J 511 je v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov (– Mariánské Lázně) nahrazen autobusy. Jede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Mariánské Lázně a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

Vlak J 515 je v úseku Františkovy Lázně – Dolní Žandov nahrazen autobusy. Jede jeden přímý autobusový spoj Cheb – Dolní Žandov a jeden přímý autobusový spoj Františkovy Lázně – Dolní Žandov (nejede přes Cheb).

Vlaky J 512 a 516 jsou v úseku (Mariánské Lázně –) Dolní Žandov – Františkovy Lázně a opačně nahrazeny autobusy.

 

Cestující jedoucí do Chebu (vyjma cestujících s jízdními koly) vystoupí ve stanici Mariánské Lázně a použijí autobusový spoj Mariánské Lázně – Cheb. Cestující jedoucí do Františkových Lázní a cestující s jízdními koly pokračují vlakem až do stanice Dolní Žandov, kde přestoupí na autobusový spoj Dolní Žandov – Františkovy Lázně.

Autobusový spoj za vlak 516 pokračuje z Františkových Lázní do Chebu.

Některé rychlíky zastavují v úseku Mariánské Lázně – Dolní Žandov navíc náhradou za osobní vlaky ve stanicích Valy u Mariánských Lázní a Lázně Kynžvart a jejich přípojné autobusové spoje na zastávkách náhradní dopravy „Dolní Žandov, pomník“ a „Ždírnice“ (pouze ve směru Dolní Žandov – Cheb, autobus zastavující na těchto zastávkách je v Dolním Žandově řazen vždy jako poslední).

 

Náhradní doprava za rychlíky směru Praha - Cheb přijíždí do Chebu o cca 25 minut později, než je pravidelný příjezd vlaku.

 

Rychlíky směru Cheb - Praha odjíždějí ze stanice Cheb o cca 20 - 25 minut dříve, než je pravidelný odjezd vlaku.

 Lůžkový vůz Cheb - Košice je veden pouze v úseku Plzeň hl.n. - Košice a opačně, z Plzně je veden na vlaku Ex 357.

 

Regionální doprava (osobní vlaky):

Všechny osobní vlaky jsou v úseku Dolní Žandov – Cheb a opačně nahrazeny autobusy. Jízdní řád autobusů je odlišný od jízdního řádu vlaků, někdy velmi výrazně!!! V úseku Cheb – Lipová u Chebu jezdí vlaky podle upraveného jízdního řádu.

Na tyto vlaky navazují autobusy linky Z.

Vlaky 7357, 7374, 7378, 7388 jsou v úseku Dolní Žandov – Mariánské Lázně a opačně odřeknuty a nahrazeny rychlíky, zastavujícími ve všech stanicích.

 

Po dobu výluky jsou náhradou za odřeknuté vlaky zavedeny 2 autobusové linky.

· Přímá autobusová linka (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „P“) jede po trase Cheb – Dolní Žandov a opačně.

· Zastávková autobusová linka, (spoje, označené ve výlukovém jízdním řádu „Z“), jede po trase Lipová u Chebu – Salajna – Dolní Žandov. V Lipové u Chebu navazuje na vlaky Cheb – Lipová a opačně.

 

Změněny jsou i časy odjezdů a příjezdů u některých osobních vlaků v úsecích Dolní Žandov – Mariánské Lázně – Planá u Mariánských Lázní a opačně.


Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

172
Zadní Třebaň - Lochovice
fortlaufend von Mo 31. März 22:00 bis Mi 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
Stanice NAD:
Lochovice - před nádražní budovou
Neumětely - u přejezdu u žel. zastávky na zastávce BUS „Neumětely, žel. zast.“
Radouš - v obci na zastávce BUS „Hostomice, Radouš“
Hostomice pod Brdy - před nádražní budovou
Osov - u přejezdu na zastávce BUS „Osov, žel.st.“
Vižina - v obci na zastávce BUS „Vižina“
Všeradice - u přejezdu na zastávce BUS „Všeradice, žel.st.“ a v obci na zastávce BUS „Všeradice“
Nesvačily - v obci na zastávce BUS „Nesvačily“
Skuhrov pod Brdy - u přejezdu u žel. zastávky
Liteň - před nádražní budovou
Běleč - u přejezdu u žel. zastávky
Zadní Třebaň - před nádražní budovou
- VJŘ
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Z důvodu souběžné výluky v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice na trati 171 Praha – Beroun o sobotách a nedělích 5., 6. a 12., 13. dubna 2014, kdy část vlaků nepojede musí Dopravce České dráhy, a.s. přistoupit k následujícím opatřením i na trati 172 Zadní Třebaň – Lochovice:

Spoje náhradní autobusové dopravy dopravy 27704, 27705 a 27706 pojedou v neděli 6. a 13. dubna o 30 minut později, aby byl zajištěn přípoj ve stanici Zadní Třebaň.

Spoje náhradní autobusové dopravy 27709, 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714 pojedou v sobotu i neděli 5., 6. a 12., 13. dubna o 30 minut později, aby byl zajištěn přípoj ve stanici Zadní Třebaň.

 


Omezení služeb:
piktogram: Služba je zajištena na pouze ve vybrané dny u spojů: v pátek Os 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714; v sobotu Os 27705, 27706, 27709, 27710, 27711, 27712, 27713 a 27714; v neděli: Os 27705, 27706, 27709, 27710, 27711, 27712 a 27713. V ostatní dny a u neuvedených spojů není služba zajištěna.
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

194
Horní Planá - Černý Kříž
fortlaufend von Sa 15. März 5:30 bis Mi 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vlaky České Budějovice – Nové Údolí budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Horní Planá – Černý Kříž – Nové Údolí a opačně.

Ze stanice Nové Údolí pojedou spoje náhradní dopravy o 4 minuty dříve než je odjezd vlaků. Vlaky
Nové Údolí – Volary – Číčenice pojedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.

 


Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

194
Horní Planá - Černý Kříž
fortlaufend von Sa 15. März 5:30 bis Mi 30. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vlaky České Budějovice – Nové Údolí budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Horní Planá – Černý Kříž – Nové Údolí a opačně.

Ze stanice Nové Údolí pojedou spoje náhradní dopravy o 4 minuty dříve než je odjezd vlaků. Vlaky
Nové Údolí – Volary – Číčenice pojedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.

 


Odůvodnění: modernizace tratě
Přínosy: zvýšení komfortu cestování

200
Lochovice - Jince
von Sa 19. April bis So 20. April täglich von 7:20 bis 14:35

Stanice NAD:
Jince - před nádražní budovou
Rejkovice - na zastávce BUS „Jince, Rejkovice, žel. zast.“
Lochovice - na zastávce BUS „Jince, náměstí“ a před nádražní budovou
Poznámka:

Po dobu výluky budou všechny Os vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Pro průjezdy vlaků R 1248 a 1247 o víkendu a R 1246 a 1247 v pracovní dny bude výluka přerušena. 


Omezení služeb:
piktogram: Služba není přes úsek dotčený výlukou zajištěna.
Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě

210
Skochovice - Týnec nad Sázavou
fortlaufend von Di 1. April 5:31 bis Mi 30. April 12:58

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava
- VJŘ
Poznámka:

Vlaky budou v úseku Praha hl. n. – Vrané nad Vltavou – Skochovice provozovány dle pravidelného jízdního řádu. Ze zastávky Skochovice budou vlaky směr Čerčany odkloněny do stanice Měchenice, kde bude zajištěn přestup do náhradní autobusové dopravy, která jede podle výlukového jízdního řádu:

- v úseku Měchenice – Davle – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou budou všechny vlaky nahrazeny autobusy,

- v úseku Týnec nad Sázavou – Čerčany budou vlaky provozovány dle výlukového jízdního řádu, budou vedeny motorovým vozem s omezenou kapacitou a vybrané spoje (v jízdním řádu podbarvené) budou nahrazeny autobusy.


Linky náhradní autobusové dopravy:
- linka T (Týnec) je vedena v trase Měchenice – Davle, obec – Petrov – Jílové, učiliště, kde je přestup na linku ve směru Luka pod Medníkem, a dále do stanice Týnec nad Sázavou, kde je přestup na vlak ve směru Čerčany. Některé spoje jsou nahrazeny až do stanice Čerčany náhradní autobusovou dopravou (v jízdním řádu je linka podbarvena žlutě),

- linka P (Pikovice) je vedena ze stanice Měchenice do zastávky Hradištko, Pikovice, most (v jízdním řádu linka podbarvena modře),

- linka L (Luka) je vedena ze zastávky Jílové u Prahy, učiliště, kde bude zajištěn přestup na autobusy linky T Měchenice – Jílové u Prahy – Týnec nad Sázavou a opačně, do zastávek Luka pod Medníkem (zastávka BUS PID) a Luka pod Medníkem u železniční zastávky (v jízdním řádu je linka podbarvena zeleně).

Vlaky Praha – Dobříš jedou bez omezení dle pravidelného jízdního řádu.


Odůvodnění: rozsáhlejší oprava tratě, oprava mostu na trati

220
Veselí nad Lužnicí zastávka - Horusice
fortlaufend von So 9. Februar 23:00 bis Mi 23. April 21:59

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
Stanice NAD:
Horusice - na odbočce k nádražní budově cca 90m
Veselí nad Lužnicí zastávka - u vlakové zastávky
Poznámka:

Vážení cestující,

provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že od 10. února 2014 počínaje vlaky Sp 1931 a Sp 1839 do 23. dubna 2014 proběhne výluka trakčního vedení na zastávce Veselí nad Lužnicí zastávka na trati 220 Praha – České Budějovice.

Díky tomuto omezení nemohou vlaky vedené lokomotivou elektrické trakce zastavovat ve směru České Budějovice na zastávce Veselí nad Lužnicí zastávka.

Omezení se dotkne těchto vlaků Sp 1931 (odjezd Veselí n.L. zast. 6:19), Sp 1839 (odjezd Veselí n.L. zast. 6:55) a Os 8211 resp. R 659 (odjezd Veselí n.L. zast. 0:38). Tyto vlaky zastávku Veselí nad Lužnicí zastávka projedou a pro cestující bude zajištěna náhradní doprava autobusem do a z Horusic, kde bude umožněn přestup na vlak.

Autobusy pojedou dle níže uvedeného jízdního řádu:


222
Benešov u Prahy - Trhový Štěpánov
fortlaufend von Mo 14. April 6:40 bis Di 13. Mai 19:00

Náhradní doprava: Náhradní autobusová doprava, Výlukový jízdní řád
- Výlukový jízdní řád
Poznámka: Po dobu výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.
Zastávka Znosim nebude obsluhována autobusy Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov a opačně, pro
cestující do a ze zastávky Znosim je zřízena linka náhradní dopravy Z Vlašim – Znosim a opačně.
Zastávka Lhota Veselka nebude po dobu výluky obsluhována

230
Kolín - Kolín
fortlaufend von Do 17. April 1:00 bis Mo 21. April 21:59

Náhradní doprava: Výlukový jízdní řád
- VJŘ
- VJŘ 2
Poznámka:

Opatření pro vlaky dálkové dopravy bude v platnosti od 17. dubna 2014, 6:00 hod. nepřetržitě do 21. dubna 2014, 14:00 hod.

- Všechny vlaky SC Pendolino jsou z Prahy do Kolína vedeny odklonem přes Lysou nad Labem a předpokládá se jejich zpoždění cca 10 až 15 minut. V opačném směru Ostrava – Praha jedou po své trase bez omezení.

- Všechny vlaky EC a IC Praha – Brno – Břeclav a dále jsou vedeny v obou směrech po své trase bez omezení.

- Všechny vlaky EC a IC Praha – Olomouc a dále jsou z Prahy do Kolína vedeny odklonem přes Lysou nad Labem a předpokládá se jejich zpoždění cca 10 až 15 minut. Vyjma vlaku H 123 Košičan, který jede po své trase bez omezení. Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. V opačném směru Olomouc – Praha jedou po své trase bez omezení.

- Vlaky R Praha – Kolín – H. Brod a dále jedou v obou směrech odklonem přes Lysou nadLabem. Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. Vlaky R 973 989 jedou z Prahy hl. n. o 8 minut dříve, R 965 jede ve své trase. Vlaky R 962, 960 a 976 jedou z Kolína o 4 minuty dříve. (viz výlukový jízdní řád).

- Vlaky R Praha – Kolín – Č. Třebová a dále jedou v obou směrech odklonem přes Lysou nad Labem (vybrané vlaky ráno a večer jedou po své trase). Tyto vlaky neobsluhují stanici Praha-Libeň a náhradně zastaví ve stanici Praha-Vysočany. Vlaky R 885 875 jedou z Prahy hl. n. o 4 minuty dříve (viz výlukový jízdní řád).

Opatření pro vlaky Os a Sp bude v platnosti od 3:00 hod. dne 17. dubna 2014 do 24:00 hod. dne 21. dubna 2014.

Provoz vlaků bude veden pouze po jedné ze tří kolejí a za omezené funkce zabezpečovacího zařízení. Kapacita trati bude značně omezena a bude přistoupeno k následujícím opatřením ve vedení regionálních vlaků Os a Sp :
· Linka S1 (osobní vlaky Praha – Poříčany – Kolín) – krom prvního páru vlaků jsou všechny ostatní osobní vlaky vedeny v odlišných časových polohách, ve směru do Prahy o cca 4 minuty později, z Prahy do Kolína o cca 7 až 12 minut později, než je pravidelný jízdní řád.
· Poslední půlnoční osobní vlak z Prahy hl.n. v 0:14 bude veden dle výlukového jízdního řádu platného již od 8. dubna 2014, tedy náhradní autobusovou dopravou v úseku Praha hl.n. – Český Brod.

· Linka S7 (osobní vlaky Beroun – Praha – Úvaly) bude odřeknuta v úseku Praha-Běchovice – Úvaly a opačně, v úseku Praha hl.n. – Praha-Běchovice pojede o 9 minut později, zpět z Prahy-Běchovic pojede dle pravidelného jízdního řádu.
V úseku Praha – Beroun je vedena linka bez omezení.
· Spěšné vlaky Sp 1900, 1901, 1902, 1903 pojedou v upravených časových polohách, spěšný vlak Sp 1904 pojede pouze do stanice Poříčany, kde jízdu ukončí a bude zde zajištěn přestup na mimořádně zastavující rychlík do Prahy-Libně a Prahy hl.n., kde budou cestující odbaveni jako v osobním vlaku.

Přípojné tratě:
· Trať Poříčany – Nymburk – všechny vlaky Os z Poříčan do Nymburka budou ve stanici Poříčany čekat na přípojný vlak ze směru Praha Mas.n. a pojedou cca 5 až 10 minut opožděny.

· Trať Pečky – Kouřim – na trati bude upraven jízdní řád tak, aby byla zachována návaznost ve stanici Pečky na vlaky Praha - Kolín.

· Ve stanici Kolín – ve stanici Kolín budou přípojem pouze vlaky, které mají pravidelný odjezd 4 minuty po příjezdu vlaku dle výlukového jízdního řádu. U vlaků vedených odklonem přes Lysou nad Labem lze očekávat zpoždění cca 10 až 15 minut, s ohledem na komplikovanou provozní situaci nelze zajistit
ve stanici Kolín pravidelné přestupní vazby.


Odůvodnění: modernizace tratě

231
Praha hlavní nádraží - Lysá nad Labem
fortlaufend von Do 17. April 4:00 bis Mo 21. April 12:00

Náhradní doprava: Odřeknuté spoje, Výlukový jízdní řád
- VJŘ
Poznámka:

V úseku Praha-Běchovice – Úvaly na trati 010/011/230 Praha – Kolín proběhne výluka. Provoz vlaků bude veden pouze po jedné ze tří kolejí a za omezené funkce zabezpečovacího zařízení. Vlivem této výluky bude vedeno odklonem po trati Praha – Lysá nad Labem – Nymburk – Kolín velké množství odkloněných vlaků dálkové dopravy.

Z tohoto důvodu bude přistoupeno k následujícím opatřením:
· Všechny vlaky linky S9 Benešov u Prahy – Praha budou odřeknuty v úseku Praha hl.n. – Praha-Horní Počernice (v úseku Praha hl.n. – Benešov u Prahy jedou bez omzení) Jedná se o vlaky Os 2504, 2508, 2512, 2516, 2536, 9124, 9128, 9132, 9136, 9109, 9113, 9180, 9127, 9131, 9135, 9139, 9143 a 9147.
· Vybrané vlaky linky S20 Čelákovice – Lysá nad Labem jsou vedeny o 2 minuty dříve než dle pravidelného jízdního řádu (vlak Os 9401 o 3 minuty dříve v úseku Praha-Vysočany – Lysá nad Labem), více ve výlukovém jízdním řádu.


Odůvodnění: modernizace tratě

© 2001 - 2014 ŽelPage - Webmaster - Forum
Für den Inhalt der Fahrplanänderungen übernimmt die ŽelPage keine Haftung.
Quellen: ČD und ZSSK.