..: Fotogalerie - detaily fotografie 751.316-1 :..
 

751.316-1


751.316-1Informace o fotografii:
 - Úsek: Mezipotočí - Hořice na Šumavě
 - Datum: 18.3.2017
 - Autor: Baguvix 
 - Pozn.: vl. 749.019-6 a pk. 749.018-8
 - Zobrazeno: 5923x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 10
 - Rating od uživatelů:
 9

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel land 
Počet komentářů uživatele92 »fotek 0
16.04.2017 (17:21)  
Z5 k foto:5*
registrovaný uživatel stoupa  mail  
Počet komentářů uživatele3451 »fotek 0
22.03.2017 (22:02)  
Patrím k tem nekolika málo lidem, kteri videli a navstivili Nemecko, CCCP i USA tehdy, pred "zmenou" i po ní, ale i dneska. Jednoznacný pohled vsak nemám. A má vlastní volba, zít v Berline, to nezjednodusila, spíse naopak.

Proto svou "filipiku" vedu proti furtákum, tedy vojákum z povolání - tedy dobrovolníkum. Nikde na svete to nebyli povolanci.

Je mi jen líto, kdyz nekdo, kdo "to" nezazil, pronásí "skálopevná" tvrzení. A argumenty pana "topice" povazuji za zcela správné a primerené.
22.03.2017 (19:35)  
Já se záměrně snažil vyhnout politickým režimům a bral to spíše z pohledu vojenských akcí. Máte jistě pravdu, jak to tu vzalo do ruky Rusko, resp.SSSR netřeba psát, jak moc pomohla Amerika západnímu Německu netuším.

Co se týká života, myslím, že můžeme být rádi za naši střední Evropu. On to není med ani v jedné z těch zemí. Svoboda jakou máme my také. V Rusku je ten život asi tvrdší, ale otázka je jak velký vliv na to mají v podstatě izolované a nehostinné východní části. Ve městech bych řekl, že ty podmínky jsou +- stejné, kromě svobody projevu. To je jasné.

Že by ti mladší třeba měli předky s vlastní zkušeností? Nebo vlastní rozum? Nebo že by navštívili obě části světa porovnali, kam to která dotáhla?

Z vlastní zkušenosti vím, že řídit se názorem předků (rodičů a prarodičů) v této věci je více než ošemetné. Třeba u nás v přímé rodinné linii jsou tak odlišné názory, že toto se prostě u nás nemůže řešit. Vlastní rozum? no občas když se začtu do nějaké facebookové či jiné diskuse, tak o tom dost pochybuju :D. Návštěvou obou zemí to bude zlomek procenta. Osobně znám několik lidí, kteří byli v obou zemích a můžu říci, že nikdo z nich nedokázal jednoznačně říci, kde je to lepší či horší. Na každém si našli něco a asi hodně záleží na lokaci. Minimálně když srovná člověk Moskvu a třeba NY, tak na první pohled je NY modernější, ale neuvěřitelná spodina lidí (že to tak musím napsat) město hodně shazuje. Člověk by asi v moskevském metru neviděl močící či onanující černochy na nástupišti. V rusku zase stále funguje slušná propaganda a k Putinovi se pomalu modlí.
Trošku mám tedy obavu, jestli spíš více lidí nedá na to, co je jim předkládáno. Jako "tehdy".

Furt máte ale sklony to srovnávat s minulým režimem, ale od toho já se chci prostě oprostit a vnímat to tak, jak je to dnes. Co bylo bylo, nebylo to dobrý, ale musíme se dívat dopředu, ne dozadu.

Tomáš Bystřický: mně se izraelský model docela líbí. Taky jsou tam schopní pružně reagovat a zlikvidovat teroristu sami obyvatelé.

Každopádně více je spíše na diskusi u píva, nechci tu dělat autorovi hezké fotky až takové OT.
22.03.2017 (18:38)  
U nás jsme pořád dost za bukem. Takže si můžeme povídat, co by bylo lepší, jestli rusáci nebo nato. Ve státě Izrael slouží holky 21 měsíců, muži 36 měsíců. Jsou vycvičení a připravení. Vědí že jim nikdo moc nepomůže, a jsou tam sami za sebe, jeden každej. My se spoléháme na spojence, kteří nás podrazili (Chamberlain, Daladier) nebo přišli na věčné časy chránit (1968) a pak taky podrazit jako rusáci, když odpískali svou slavnou revoluci, která má letos sté výročí.
Spoléháme se, lavírujeme a diskutujeme.
Jojo, kde je moje železnice s krásným vojenským transportem, který beru na vědomí jako fakt, s kterým souhlasím, aniž bych chodil někam mávat. Protože je potřebný.
22.03.2017 (16:03)  
Kam šlápne Američan a nebo Rus, tam sto let tráva neroste.

Jasně. Pěkně je to (dodnes) vidět v Německu, kdy obě části v roce 1945 začínaly ze stejného výchozího stavu a kam se dopracovaly za 40 let režimu nastaveného tou a onou mocností. Někdo může namítnout, že tehdy v CCCP vládli komunisti a dnes je to jakási oligarchická kapitalistická partička. Nicméně v tom hlavním - přístupu k člověku (k našinci či cizinci), společnosti, zemi tad., jsou stejní.

Proč je ale tak vítačská i ta část, která na tehdejší dobu již vazby nemá, to mi hlava nebere.

Že by ti mladší třeba měli předky s vlastní zkušeností? Nebo vlastní rozum? Nebo že by navštívili obě části světa porovnali, kam to která dotáhla?
22.03.2017 (15:26)  
A to je přesně ono. Proč to hned srovnávat s bláboly a přehlídkou z Rudého náměstí? V té době mi bylo -2 let, takže hodnocení toho, co bylo zlé a co zlé nebylo nechám těm, kteří v té době žili a v takovém věku, že vnímali dění kolem sebe. Já si jen pamatuji žlutobílá auta.

Ale zato žiji a vnímám Svět dnes. A opravdu nevidím nic skvělého na tom, že se přes nás projíždějí vojenské konvoje a stále se zbrojí. A je mi srdečně jedno, jestli jsou to Italové, Němci, Rusové či Američani. Ani k jednomu z těch států nechovám nějak velkou nechuť (možná trošku k Němcům), ale jedno vím. Kam šlápne Američan a nebo Rus, tam sto let tráva neroste.

Asi by bylo na delší (sem nepatřící) diskusi, který stát by si zasloužil větší obhajobu, ale když budu brát v úvahu Rusko vs. USA, oba státy se dopouštěly a dopouští zvěrstev a rozhodně nemiluji ani jednoho z nich. Oba státy se rozpínají, oba státy budou hájit své zájmy, o kterých zde nemáme ani nejmenší tušení. Jen mi tak nějak příjde, že dneska, více než kdy jindy, je Amerika ta hodná a rusové by museli být neskutečně geniální, aby stihli a dokázali vše to, co se o nich říká. Přitom můj názor je takový, že zrovna tihle dva věční rivalové si nemají co vyčítat.

Jen aby to nevyznělo špatně, určitě nějsem rusofil, naopak, kdyby opravdu byl nějaký konflikt a měl bych si vybrat jestli se dát na jednu či druhou stranu, Amerika by byla jasná volba. Ale asi jem proto, že Američani jsou přeci jen více..jak to správně říci..kultivovaní.

Takže ano, chápu, proč je pro americká (nebo pro západní) ta část populace, která žila v době minulé a moc se jí to nelíbilo. Proč je ale tak vítačská i ta část, která na tehdejší dobu již vazby nemá, to mi hlava nebere. Protože že se nám tu prohánějí transportery je prostě špatně. A neřeším nyní důvod toho, proč tomu tak je a kdo za to může.
registrovaný uživatel stoupa  mail  
Počet komentářů uživatele3451 »fotek 0
22.03.2017 (13:56)  
Násup pro pana "topice":

PSM = Politické sizení muzstva? To nelze zapomenout! To skutecne mohla vymyslet jen normalizovaná furtácká hlava, se závitem nakrátko vytlaceným od placaté cepice... :-)
22.03.2017 (13:17)  
Mirek S.: ten mediální prostor a davové mávací šílenství asi nikdy nepochopím

Nenech se vysmát. Kdybys na vlastní oči a uši zažil přímé několikahodinové TV přenosy z přehlídek na Rudém náměstí před rokem 1989, tak by sis možná poopravil názor o prostoru a šílenství.
https://www.youtube.com/results?search_query=red+army+parade+1984

Ani ČSSR nezůtávala příliš pozadu.
https://www.youtube.com/watch?v=f3EP43e_VvU

A když se k tomu přidají vzpomínky na základní vojenskou službu a blábolení politruků při PŠM o obraně míru a socialismu: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Vojensk%C3%A1_z%C3%A1kladn%C3%AD_slu%C5%BEba (s ironickou nadsázkou, ale pravdivé)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%8Dern%C3%AD_univerzita_marxismu-leninismu

tak mi tvůj komentář o marginální záležitosti přijde legrační a silně přitažený za vlasy. A to už nemluvím o tom co se psalo a vysílalo o armádě v době normalizace, kdy během několika málo let ruští okupanti, díky médiím, zmetamorfovali na zachránce socialismu a záruku šťastného života pracujících v naší drahé vlasti.

Kdopak ze zdejších pamatuje týdeník Obrana lidu a armádní televizní týdeníky s názvy Azimut a Kompas, nebo "dojemný" Lístek z vojny, které vysílala tehdejší ČST.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10554316820-pozor-vysilame/213452801310014/

To bývala také hezká taškařice.
registrovaný uživatel stoupa  mail  
Počet komentářů uživatele3451 »fotek 0
22.03.2017 (11:26)  
pro pana "topice":

Zcela souhlasím; ale kdyz na mne v zatácce u Nürnberg "vybafla" US opásovaná houfnice, jedoucí snad rychleji, nez má Skoda 120 L, (psal se rok 1988 a já se vracel ze zemí mamonu domu), nebylo mi nejlépe. Inu "moudrost" furtáku opravdu nemá mezí .. :-)
22.03.2017 (10:36)  
ten mediální prostor a davové mávací šílenství asi nikdy nepochopím

Já mávat nechodím, ale jsem velmi rád, že se tu "prohání" právě tito vojáci. Snad proto, že taky pamatuju ty "druhé". A když vidím, jak se jejich země chová, jsem rád za každou americkou nohu v Evropě.

ozbrojování opravdu není dobré
Hm, není. A jak reagovat na to, když někdo tento tvůj názor neakceptuje a nepokrytě si brousí zuby na cizí území? Přivítat je chlebem a solí?
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2018 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko