..: Výběr šotoklubu – 16. až 29. října 2017 :..

Výběr šotoklubu Ahoj všem galeristům i ostatním z řad čtenářů a příznivců mašinek. Uplynuly dva týdny od posledního výběru a tentokrát mě kolegové z redakce požádali, abych se ujal výběru toho nejzajímavějšího, co se (alespoň tedy pro mě) objevilo ve zdejší galerii za období od 16. do 29. října 2017. Barevná část podzimu se postupně chýlí ke konci, nastává čas dušiček, mnozí třeba ukládají svůj foto vercajk k zimnímu spánku, ale pojďme se alespoň prostřednictvím fotografií podívat o několik dní nebo a týdnů nazpět.

750.308-9, autor: Chary

750.308-9, Velké Zboží - Odb. Babín odbočka, foto: Chary Chary s dlouhým sklem umí. Ostatně to již několikrát dokázal na svém domovském korytě a každý má určitě v paměti čelovku Pendolína v Klučově pod kterou se tehdy hodně diskutovalo. Ale pojďme k fotce. Je to přesně typ fotky, který pro někoho na první pohled není až tak líbivý jako krajinovka s horami a lesy, ale i přesto se na fotku příjemně kouká. Z fotky sálá dynamika pohybu několika set tunového monstra a podvečerní světlo dává všemu tu správnou atmosféru. Za zmínku stojí i skupina lidí se psem na stanovišti, který sleduje trať před sebou. Pěkný detail, který oživuje fotku. Nelze opomenout ani pohled za vlak na vlnící se koleje a řadu návěstidel. Vše podtrhuje i brejlovec v atraktivním barevném provedení a netradiční souprava. Tyto fotky mám moc rád, byť v poslední době jsem se jim moc nevěnoval. Třeba právě teď přijde inspirace.

Detail fotografie

354.7152, autor: Pavel Šturm

354.7152, Harrachov - Kořenov, foto: Pavel Šturm Ačkoliv jsem zaměřením spíše „drátofil“, druhou fotku výběru jsem zvolil trochu netradičně. Pavel je na této trati jako doma a na fotkách je to znát. Já tyto lokality znám jen z fotek, ale zrovna díky této mě to láká se sem podívat. Malebná krajina, most, splav a jako třešnička na dortu parní vlak. Vše je tak pěkné poskládané, až by člověk skoro uvěřil, že je to fotka z nějaké pohádky o kouzelném vlaku. Pohodová letní atmosféra fotku jen podtrhuje a mnozí určitě zavzpomínají, jak krásně bylo v létě u vody. Už aby bylo zas.

Detail fotografie

363.015-9, autor: malard

363.015-9, Sázava u Žďáru - Nížkov, foto: malard Kdo sleduje galerii již delší čas, určitě zaregistroval, že malard se postupem času hodně vypracoval. Jeho fotky z různých koutů Česka i Slovenska určitě nikomu neunikly a zde se mu povedla další zajímavá fotka. Kdo mě zná, ví, že mám v oblibě reklamní nátěry všeho druhu a jen velice nerad fotím cokoliv unifikovaného. Výběr lokomotivy a vůbec celého vlaku se povedl skvěle. Trať 250 nabízí hned několik zajímavých viaduktů a je velká škoda se soustředit jen na Dolní Loučky a opomenout jiné lokality, jakou je například tato, byť to asi vyžadovalo určité lezecké schopnosti. Pěkné zpestření zdejší galerie, pro někoho možná méně zajímavým místem. Rovněž volba ročního období je pro snímek velké plus.

Detail fotografie

Za toto období se ale nahromadilo mnohem více fotografií, než jsem teď zmínil a jejich výčet by byl na další samostatný článek, zvlášť když podzim přímo vybízí vyrazit někam k trati a pořídit nádherné fotografie barevné krajiny. Proto stojí za to zmínit třeba reklamu na podzim od Petra Holuba nebo Tomášovo Šútovo s dnes už neexistující CocaColou. Troufám si říct, že další fotky budou následovat a v příštím výběru za 2 týdny uvidíme další, neméně zajímavé, podzimní úlovky.

Tolik z mého výběru za uplynulé období. Třeba se někdy, u nějakého dalšího, znova setkáme. Díky za pozornost a ahoj!


Duhy Poslat mail autorovi | 1.11.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
01.11.2017 (19:32)  
Co tak sleduju tento seriál, všímám si, co se komu líbí. Je zajímavé vidět, že Duhymu se líbí fotky, které on zas až tak sám nefotí. Když se podívám na ty tři fotky ve výběru, ani u jedné neřeknu "typická duhyovina". Tím spíš je ten výběr k zamyšlení. I když samozřejmě je nutné zohlednit, že měl na výběr omezené množství...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko