..: Výběr šotoklubu – 7. až 20. srpna 2017 :..

Výběr šotoklubu Dnešní výběr šotoklubu jsem dostal na starosti já a hned na začátku musím konstatovat, že bych raději vybíral v jiný termín. Důvodem je, že za uplynulé dva týdny se zveřejnily fotky, které mě na první dojem příliš nezaujaly, protože podobně jako můj předchůdce a správcovský kolega Michael Hajn, mám rád fotky zajímavé, ať už z hlediska kompozice, zajímavého světla, děje apod., a těch nebylo příliš. Fotky, na kterých jsou z šotoušského hlediska „ultrazajímavosti“, např. v podobě neobvyklé lokomotivy či vlaku, ale jinak ničím nevybočující, mě nenadchnou, i když mají samozřejmě v galerii svoje místo. Volba tak byla celkem jasná a rychlá.

M 131.1130, autor: Richardisko

M 131.1130, Jedlová, foto: Richardisko Nejvíc se mi v uplynulých dvou týdnech líbila tato fotka. Má zajímavý a vtipný děj, autor osvědčil pohotovost, zachytil, jak se dříve říkávalo, rozhodný okamžik a na výsledek je radost pohledět. Velmi podařená momentka. Přesně typ fotky, která mi uvízne v paměti.

Detail fotografie

743.008-5, autor: Kabech

743.008-5, Nišovice - Malenice nad Volyňkou, foto: Kabech Jako další jsem zvolil tento snímek. Z vlastní zkušenosti vím, jak je obtížné fotografovat živá zvířata a sám jsem neúspěšných pokusů zažil slušnou řádku. Zde autorovi přálo štěstí, koně pózovali obstojně, příroda se také „chovala“ vzorně a vzešel z toho obrázek s atmosférou letního venkovského dne u šumavské lokálky. Fotografie má sice pár detailů, které by se daly lépe ohlídat, a výsledek by byl ještě lepší, ale vzhledem k tomu, že jde o mladého fotografa, který má snahu svoji tvorbu vylepšovat, tak doufám, že příště to bude zase o něco lepší. Podle jeho šesti fotek v galerii se nedá prozatím vyvozovat nějaký jednoznačný závěr, ale mám dojem, že jde o autora, který by mohl mít tu nejdůležitější fotografickou vlastnost, a tou je „vidět“.

Detail fotografie

Plný ruce práce, autor: Chary

Plný ruce práce; Velký zkušební okruh VUZ, foto: Chary Posledním z trojice mnou vybraných fotek je následující obrázek. Řeklo by se, že jsou to jen dvě světelné šmouhy. Podobných „šmouhoidních“ fotek je v galerii povícero, ale tahle je zajímavá z několika hledisek. Na fotce jsou hned dvě šmouhy (vlaky), fotka byla exponována za velmi slabých, lépe čečeno extrémních světelných podmínek, její zpracovaní je však perfektně řemeslně zvládnuto. Mám rád, když někdo dělá nejenom práci, ale i koníčky s přehledem a erudicí a ovládá řemeslo na výbornou. Z této fotky je to patrné na první pohled.

Detail fotografie

V termínu 7. 8. – 20. 8. 2017 bylo zveřejněno ještě několik dalších fotek, které jsem zahrnul do svého „předvýběru“.

810.652-8, Stará Paka - Ústí u Staré Paky, foto: Bean Jednoduchá, dalo by se říci obyčejná fotka, která stojí a padá s mimořádně povedenými klimatickými podmínkami. Jednoznačný důkaz, že při focení v exteriéru je třeba mít nejen předvídavost, ale i kliku na počasí, které dokáže vykouzlit atraktivní prostředí.

A ještě pár fotografií, které jsou „obyčejné“, ale pěkné světlo jim dodalo na zajímavosti.

754.060-2, Rapotice - Vysoké Popovice, foto: malard 123.019-2, Zámrsk - Sedlíšťka, foto: Honza Marek aka Honzinus 193.226-8, Opatov - Semanín, foto: JirkaŠ

Děkuji ctěnému obecenstvu za pozornost.


topič Poslat mail autorovi | 22.8.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user PROST  mail  
01.09.2017 (0:11)  
Výběr se mi líbí, včetně jeho stručného a výstižného zdůvodnění.
31.08.2017 (12:47)  
Jak prosím souvisí výběr šotoklubu s propadlým tunelem v Německu?

Jak píše Martin, nikdo Vám nebrání napsat o tom článek. Tlachat o něčem jiném pod nesouvisejícími články umí každý.
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
26.08.2017 (11:12)  
Ǧhuřfâḥ: A kdo ti brání o tom zde něco napsat a vylepit? Takový chytráky zbožňuju.
Registered user stoupa  mail  
25.08.2017 (17:44)  
O propadlém tunelu v Nemecku jsem prubezne (dez)informován. Ale kdo má rozum, tak tam ani omylem nelze.
25.08.2017 (16:58)  
Baguvix: Nemusel byste dávat svoji čecháčkovskou zabedněnost najevo až tak okatě.

To, co se stalo v Německu je bezesporu událost nejméně evropského významu. Doprava v severojižní ose z Itálie přes Gothardský tunel a dál na sever je tím výrazně ochromena, protože objízdné trasy vedou (i vzhledem k současně prováděným stavebním pracem na jiných tratích) přes lokálky.

Navíc už teď se hovoří o tom, že z hlediska stavebního inženýrství tato nehoda vejde zřejmě do učebnic.

Jasně, ale pro zdejší šotouše je důležitější spojení Oděsy a Kišiněva kdesi za Uralem nebo nehoda v jakémsi Egyptě. No, fakt supr.
25.08.2017 (16:28)  
Upřímně, co je mi do toho co se děje v Německu?
25.08.2017 (16:25)  
No, supr, tak na blbosti vás užije, ale že se propadl budovaný tunel u Rastattu právě pod stávající tratí a proto je ochromena doprava v půlce Německa, tak to šotouše už nezajímá...
25.08.2017 (14:42)  
Děkuji topičovi za ocenění. Když vezmu v potaz, jak mě občas tepe v cenzuře, pochvala od něj o to více potěší. :D

Trochu mě překvapuje, že fotka je tolik probírána. Rozhodně bych ji taky nepovažoval za nějak extrémně povedenou nebo snad dokonce za umělecký kus. A přitom jsem se jen otočil a řekl si: "Hele, to by nemuselo bejt zlý." Cvak.

Každopádně děkuji za pochvaly.
24.08.2017 (11:38)  
Ten hurvajs je moc pěkná fotka. Mně osobně fotky s dějem zrovna moc nejdou. Třeba by se o této kategorii dalo ještě něco napsat. ;)
Registered user Michael Hajn  mail  
23.08.2017 (12:44)  
A.N.: jen poznámka, když píšeš o catrech v Třemešné - v UTG je fotka umístěna od zveřejnění, takže zas tak zavádějící to není.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko