..: Výběr šotoklubu – 26. června až 9. července 2017 :..

Výběr šotoklubu Tak editor už si vzpomněl i na mne… Ano, i na správce občas dojde. Ono znáte to, léto, lidi jsou u vody nebo u trati, v našem případě na filmovém festivalu. Ale ten skončil v sobotu a v neděli je takové vedro, že se ven jít nedá (dceru bychom v kočárku uvařili), tak lelkuju doma. A občas kouknu, co nám kdo nahrál a hle, vzkaz z redakce. Že by mne to naplnilo bezbřehou radostí, to tedy ne, ale rád jsem se na výběr vždy podíval a porovnával, co bych vybral já, takže jsem se toho ujal. Ale řeknu vám, když se na těch 14 dní dívám, jak mám vybrat tři fotky, když za minulé období jsem vložil jen jednu? Ale konec legrace. Když porovnávám, co se v galerii sešlo, tak za posledních 14 dní tam moc fotografií, které by mne na první pohled zaujaly, pro výběr není. Na druhý už to ovšem takový problém není.

754.055-2, autor: malard

754.055-2, Telgárt penzión - Vernár, foto: malard Jako první jsem vybral malardovu fotku. Jak jsem již psal ve článku o sobě, tak Slovensko pro mne má zvláštní kouzlo a tady se na jednom snímku sešlo opravdu vše, jak si představuju luxusní fotku. Krásná krajina, zajímavé vozidlo, excelentní světlo. Nedivím se, že Lukáš si tuto fotografii vybral jako svou 400. Jen je škoda, že i v tak exponované turistické oblasti jezdí vlaky jen třívozové, delší by se vyjímal o dost víc, ale to autor neovlivní.

Detail fotografie

754.045-3, autor: Jan Zelenda

754.045-3, Dobrá na Šumavě - Černý Kříž, foto: Jan Zelenda Vybrat další už pro mne bylo trošku těžší, další tak jednoznační adepti nebyli, takže nakonec jsem vybral tuto. Šumava je hodně podobná jako Slovensko, také jsem tam skoro nikdy nefotil, takže to pro mne má nádech exotiky, ale samozřejmě pro tento výběr je důležité, že Jan Zelenda odvedl skvělou práci nejen při výběru místa ale i při zpracování fotografie. Perfektní světlo, vypočítaný nadhled, aby se nic nepletlo, prostě se to hodně povedlo.

Detail fotografie

851.026-5, autor: šotóš obecný

851.026-5, Odb. Parník odbočka - Dlouhá Třebová, foto: šotóš obecný U třetí byl jedním z adeptů Petr Holub s touto fotografií, ale ten už byl ve výběru hodněkrát, tak pro tentokrát má smůlu, nebo Martin Mačanga s touto, byl to hodně kontroverzní záběr a já jsem pro experimenty, ale nakonec jsem se rozhodl ještě jinak. Ano, není to excelentní místo ani úplně vhodná souprava pro toto místo. Ale zajímavé vozidlo s opravdovým štěstím na počasí, zároveň prvotina na ŽelPage, takže si myslím, že být v mém výběru si zaslouží. Protože i sebelepší přípravu vždy může cokoliv zhatit, tak při troše štěstí naopak vznikne top snímek tam, kde byste to nečekali. Přeji tedy všem, aby je fotografické štěstí neopouštělo a jako správce se budu těšit na další snímky.

Detail fotografie


BBvK Poslat mail autorovi | 11.7.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá) Slovensko (celé)

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko