..: Den otevřených dveří na ČVUT v Praze Fakultě dopravní :..

Dopravní sál, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Praha — V pátek 24. listopadu 2017 v 9 hodin se otevřou brány ČVUT v Praze Fakulty dopravní, a to na Horské ulici č. 3 na Novém Městě pražském. Budou probíhat přednášky o studiu na FD všeobecně a o uplatnění absolventů, o vybraných studijních oborech i o možnostech studia na pobočce FD v Děčíně.

V prvním patře můžete navštívit Laboratoř měřicích metod v dopravě, Laboratoř bezpečnosti dopravních systémů, a Mobilní měřicí laboratoř.

Druhé patro bude patřit železnici. Hlavním lákadlem bude jistě Dopravní sál FD na Ústavu dopravní telematiky, kde si mohou zájemci vyzkoušet obsluhu různých druhů zabezpečovacího zařízení v rolích výpravčího či signalisty. Z nástrojů pro koncepční plánování veřejné dopravy budou před dopravním sálem prezentovány softwarové nástroje pro modelování poptávky po dopravě VISUM a konstrukci jízdních řádů FBS-iPLAN. Dále uvidíte, co je to síťová grafika a k čemu je dobrý taktový jízdní řád. Bude představena i další, „neželezniční“ činnost Ústavu logistiky a managementu dopravy. Můžete být také zasvěceni do tajů projektování železničních tratí a stanic na Ústavu dopravních systémů. Zájemcům budou představeny bakalářské a semestrální práce studentů z těchto oborů.

Interaktivní vozidlový simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Tvorba jízdního řádu v programu FBS, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Letecký simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Znázornění jízdního řádu ve formě síťové grafiky, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Modelování přepravních vztahů v programu VISUM, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze

Pokud ve 2. patře přejdete most a odvážíte se do staré budovy (A), vyjdete po schodech nahoru o půl patra výše a poté doleva až k leteckému simulátoru. A o patro výše čeká na návštěvníky Laboratoř interaktivních vozidlových simulátorů.

Všichni zájemci nejen z řad středoškoláků a nadcházejících maturantů jsou srdečně zváni!

Zdroj: Den otevřených dveří ČVUT FD


Michal Drábek | 22.11.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Praha

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko