..: Den otevřených dveří na ČVUT v Praze Fakultě dopravní :..

Dopravní sál, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Praha — V pátek 24. listopadu 2017 v 9 hodin se otevřou brány ČVUT v Praze Fakulty dopravní, a to na Horské ulici č. 3 na Novém Městě pražském. Budou probíhat přednášky o studiu na FD všeobecně a o uplatnění absolventů, o vybraných studijních oborech i o možnostech studia na pobočce FD v Děčíně.

V prvním patře můžete navštívit Laboratoř měřicích metod v dopravě, Laboratoř bezpečnosti dopravních systémů, a Mobilní měřicí laboratoř.

Druhé patro bude patřit železnici. Hlavním lákadlem bude jistě Dopravní sál FD na Ústavu dopravní telematiky, kde si mohou zájemci vyzkoušet obsluhu různých druhů zabezpečovacího zařízení v rolích výpravčího či signalisty. Z nástrojů pro koncepční plánování veřejné dopravy budou před dopravním sálem prezentovány softwarové nástroje pro modelování poptávky po dopravě VISUM a konstrukci jízdních řádů FBS-iPLAN. Dále uvidíte, co je to síťová grafika a k čemu je dobrý taktový jízdní řád. Bude představena i další, „neželezniční“ činnost Ústavu logistiky a managementu dopravy. Můžete být také zasvěceni do tajů projektování železničních tratí a stanic na Ústavu dopravních systémů. Zájemcům budou představeny bakalářské a semestrální práce studentů z těchto oborů.

Interaktivní vozidlový simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Tvorba jízdního řádu v programu FBS, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Letecký simulátor, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Znázornění jízdního řádu ve formě síťové grafiky, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze Modelování přepravních vztahů v programu VISUM, ČVUT Fakulta dopravní, foto: ČVUT v Praze

Pokud ve 2. patře přejdete most a odvážíte se do staré budovy (A), vyjdete po schodech nahoru o půl patra výše a poté doleva až k leteckému simulátoru. A o patro výše čeká na návštěvníky Laboratoř interaktivních vozidlových simulátorů.

Všichni zájemci nejen z řad středoškoláků a nadcházejících maturantů jsou srdečně zváni!

Zdroj: Den otevřených dveří ČVUT FD


Michal Drábek | 22.11.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Pozvánky

Další z regionu ČR Praha

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko