..: Výběr šotoklubu – 3. až 16. dubna 2017 :..

Výběr šotoklubu Vážení čtenáři,
výběr šotoklubu pro období 3. – 16. dubna připadl mně. Nejsem moc velký znalec železnice a celkově o ní toho tolik nevím, proto budu fotky hodnotit spíše z pohledu běžného diváka. Kdysi jsem vláčky fotil více, v posledních letech nastal docela výrazný útlum. Na pěkné fotky se ovšem rád podívám kdykoliv. Sám se amatérskému focení věnuji již řadu let a pořád mě to hodně baví. Asi nejraději mám krajinky v podvečerním světle či fotky, které mají nějakou výraznou náladu. Tímto směrem se bude ubírat i můj výběr. Nutno dodat, že tento výběr je ryze subjektivní záležitost, nikomu nechci podsouvat svůj názor či stanovovat nějaká dogmata. Diskuzi a výměně názorů pod článkem se však nebráním.

350.001-4, autor: Duhy

350.001-4, Valašské Meziříčí - Brňov, foto: Duhy Jako první jsem vybral fotku retro gorily od Duhyho. Snímek má krásné večerní světlo a dramatickou oblohu. Takové okamžiky trvají zpravidla jen chvíli, zde to vyšlo opravdu hezky. Já sám pozdní medové světlo hodně využívám, fotky v tuto dobu mívají krásnou atmosféru. Co se týká složení vlaku, červené vozy vypadají na fotce výrazně a retro mašina je fajn úlovek. Celkově i místo je dobře zvolené, fotky z přírody mám opravdu rád. Když to shrnu – louka, les, světlo, obloha a atmosféra, prostě pěkné.

Detail fotografie

CN 2861 + CN 2633 + CN 4647 + CN 2010, autor: topič

CN 2861 + CN 2633 + CN 4647 + CN 2010, výhybna Entrance, Alberta, Kanada, foto: topič Jako druhý mě zaujal snímek od topiče z Kanady. Zde je opět krásné světlo a vlak se navíc vyvalí z mlhy, což dohromady utváří opravdu nádhernou atmosféru. Neznám přesně okolnosti vzniku snímku, ale tuším, že i tento okamžik netrval moc dlouho. Když vidím takovou fotku, říkám si, škoda, že jsem tam nemohl být. Hodně povedený snímek.

Detail fotografie

754.053-7, autor: metys

754.053-7, Plešivec, foto: metys S výběrem třetí fotky jsem trochu váhal. Vyčkával jsem, jestli se do uzávěrky mého výběru neobjeví nějaká další pecka. Vyšlo spoustu krásných fotek, žádná z nich mě však nezaujala víc než stanicovka od Metyse z nádraží Plešivec. I když tato fotka nemá ono krásné pozdní světlo, atmosféra letní bouřky z ní úplně sálá! A zde vůbec nevadí, že je pořízena ve stanici a že z vlaku trčí řada sloupů (jak by mohl někdo namítat), ta atmosféra všechno přebije! Červený vlak navíc působí kontrastně vůči lehce šedivému okolí, což považuji za výhodu. Pro mě jedna z nejhezčích stanicovek vůbec.

Detail fotografie


Honzinus78 (lvl 40) | 18.4.2017 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Svět Česká republika (celá) Slovensko (celé)


18.04.2017 (11:09)  
S tou stanicovkou souhlas! Nevím, "něco" v té fotce je a z mého pohledu jedna z nejlepších, co se tady kdy objevily.
Registered user stoupa  mail  
18.04.2017 (6:47)  
No, z mlhy vyjízdející kanadské stroje vyfocené p. topicem - to je proste moc hezké.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko