..: České dráhy končí s prodejem jízdenek ostatních dopravců :..

Osobní vlak dopravce GW Train Regio, a.s. na trati 313, foto: malardPraha — Cestující, kteří byli dříve zvyklí si kupovat na pokladnách či u průvodčích Českých drah jízdenky na tratě soukromých dopravců, mají od počátku května smůlu. Již od 1. dubna majoritní dopravce zrušil možnost prodeje jízdenek do sítě Jindřichohradeckých místních drah (JHMD), stejně jako na regionální vlaky GW Train Regio, tedy tratě ze Sokolova do Kraslic, z Trutnova do Svobody nad Úpou či z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. V pondělí 1. května poté skončil i smluvní prodej jízdenek na spoje Trilex společnosti Vogtlandbahn, jezdící z Liberce přes německou Žitavu do Rybniště. Informace o konci prodeje jízdenek České dráhy uveřejnily prostřednictvím vývěsek v železničních stanicích, jinak tento krok nekomentovaly. Cestující budou nově při přestupu mezi vlaky ČD a soukromého dopravce či naopak odbaveni ve vlaku u průvodčího bez manipulační přirážky.

Zdroj: České dráhy


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 7.5.2017 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user ČSD 
14.11.2017 (22:55)  
Prodávat zadarmo jízdenky soukromníkům, může jedině tuňta.
Zadlužené JHMD neplatily, Regiojet je známý notorický neplatič a GWtrain není o nic lepší. Tak se není čemu divit, že se ČD na soukromníky vytento.
21.05.2017 (15:07)  
Hlavně, že soudruh Krtek v Železničáři plká o "riziku narušení systému síťového zajišťování služeb", tímhle tomu přesně pomůže.
12.05.2017 (21:22)  
Lébo ČD Krok na "odrovnanie" konkurencie Mutatis mutandis ZSSK
10.05.2017 (8:59)  
M. Jelínek: Myslím, že se vlamujete do otevřených dveří.
Ve většině krajů podobná jízdenka existuje (namátkou IDS JMK, ODIS, PID, IDOL,...).
Platí na busy i vlaky (jen v tom Ústí mají s těmi vlaky nějaký problém ;-)

Celostátní jízdenka - tady je podle mého problém v tom, že po stejných tratích jezdí dotované i nedotované spoje. Takže by stejně platila jen v některých vlacích a byl by z toho přesně stejný guláš, jako je teď mezi Prahou a Ostravou či mezi Plzní a Chomutovem. Vlastně ještě větší - teď aspoň podle barvy vlaku poznám, že lezu do správného či nesprávného. S "celostátní jízdenkou na dotované vlaky" bych ale do jednoho modrého mohl a do druhého ne, do jednoho žlutého ano a do druhého ne, do jednoho petrolového s lila puntíčky a lososovými linkami ano a do druhého ne...
10.05.2017 (1:26)  
Prodej jízdenek pouze dle tarifu objednatele už funguje v Ústeckém kraji, ovšem prozatím jen v busech. Pro kraj jezdí kupa dopravců, ale jízdenka je jen jedna podle jasnýho tarifu. V rámci kraje to aplikovat na vlaky by bylo peklo...

Tohle by se mělo řešit na celostátní úrovni, né na krajský.
09.05.2017 (16:19)  
sim: Souhlasím s Vámi, jen jsem se divil, že s tím ještě nikdo nepřišel.
Registered user Sim 
09.05.2017 (15:29)  
Martin Jelínek > kde je problem? Ja ho vidim hned ve trech vecech:
- muselo by se chtit
- §1
- aby na to zacal nekdo politicky tlacit, musi to jit podojit tak, aby to nebylo moc napadny; je snazsi dojit CD, nez primo stat => musela by se na to zridit firma, neboli "narodni prodejce jizdenek", ktera by jen shodou nahod mela sidlo v jinak nevyuzitych a zaroven neprodejnych budovach patrici CD, kde by byla v pronajmu pres agenturu, ktera patri nekomu z politiku a ktera schrabne vetsinu zisku; zaroven by musel by elektronicky system objednat od firmy tchana jednoho z politiku, co to maji schvalovat - jenze aby to nebylo tak napadny, necha se udelat vyberove rizeni a vypracovanim podkladu pro nej se poveri firma svagrova kamarada, ktery mu pronajima chalupu ...
09.05.2017 (10:53)  
Mně připadá, že existuje řešení, které snad nikoho dosud ani nenapadlo: aby si objednatel zřídil prodej svých vlastních jízdenek.

Klidně například tak, že je nechá prodávat ČD v jejich pokladně nebo např. licencuje trafiku na nádraží, nebo rozšíří pracovní náplň výpravčího od SŽDC. Pak by existovala jízdenka od ministerstva dopravy, která by platila na všech vlacích objednaných státem. Dopravci by, v případě zájmu, mohli využívat systém MD i pro své komerční vlaky.

Kde je v této úvaze problém, že jsem ji dosud ani okem nezahlédl?
Registered user Ešus 
07.05.2017 (22:51)  
Tohle se sice ve smlouvách řešit dá, ale co dělat se smlouvami, které už platí? Třeba mezi Mostem a Plzní je realita taková, že soukromý dopravce se "má snažit" uznávat jízdenky druhého dopravce, ale když ČD rezolutně nechtějí, tak je nikdo nedonutí, protože smlouva s ČD už byla a je.

Prodej jízdenek je minimální problém, protože si to cestující koupí ve vlaku. Radši ani nevědět, co si ČD za ten prodej účtovaly... Průšvih a hloupost ČD je ale omezení platnosti celodenních jízdenek. Třeba takové DB se snaží samy a díky tomu platí Schönes-Wochenende-Ticket ve všech vlacích a většině autobusů a MHD. Tohle u ČD nepůjde nikdy, protože to jsou ČD.
08.05.2017 (8:30)  


DB na něco takového rozhodně nepřišly o své vůli. Uvedené celodenní jízdenky jsou v zásadě produktem objednatelů (v Německu většinou účelová pověřená organizace příslušné spolkové země, u nás až na výjimky přímo odbor kraje). Je potom jeho ambicí a zájmem do ní zaintegrovat i jiné druhy regionální a městské dopravy. U nás se "národní" dopravce zatím stále snaží vyvolat dojem, že i když si vlaky objednává a z drtivé většiny platí lidé prostřednictvím krajů a MD, tak jde o "jeho" produkty. Opravdu se divím, že tohle dotčení objednatelé strpí bez tvrdé odezvy.
07.05.2017 (22:33)  
Tohle je cesta do pr... do Polska. Tam takový systém už funguje a neznám nic horšího pro cestujícího než při každým přestupu řešit nákup jízdenky. Tohle by měli objednavatelé pořešit ve smlouvách, že si dopravci budou uznávat jízdenky.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko