..: Doplňte si svůj knižní jízdní řád pro rok 2017 :..

Srovnání KJŘ 2016 SŽDC (nahoře) a ČD (dole, bez vlaků konkurence), foto: SŽDC/ČD Praha (aktualizováno 12.12. 20:07) – Počínaje dneškem jezdí vlaky v České republice podle nového jízdního řádu. Pokud jste si zakoupili knižní jízdní řád vydávaný Českými drahami, možná se vám zdá, že není úplný. Takzvaný národní dopravce si totiž stejně jako loni u Správy železniční dopravní cesty objednal tabulky jízdního řádu bez komerčních vlaků provozovaných jinými dopravci, tudíž v bibli šotoušů spoje RegioJetu, LEO Expressu, Arrivy vlaky a Slezských zemských drah jednoduše nenajdete. Aby byl váš výtisk opět kompletní, připravte si tiskárnu, nůžky, lepidlo a pevné nervy. I letos přinášíme doplnění jízdního řádu, které pro vás tentokrát připravil náš čtenář Jan Táborský. K zaslaným přelepkám dodává: „Vzhledem k tomu, že České dráhy v JŘ 2016/17 nezměnily svůj přístup a nezahrnuly do knižního JŘ soukromé dopravce (a já jim to nezazlívám, jen se s tím nehodlám smířit), vytvořil jsem přelepky pro doplnění těchto dopravců. Tyto přelepky vám nabízím ke zveřejnění na ŽelPage, neboť se domnívám, že se najdou i jiní, kteří by si rádi doplnili soukromníky do KJŘ.“

>> Stáhnout doplnění JŘ 2017 <<

Aktualizováno 12. 12. 2016 20:07 – pokud jste si soubor stáhli před aktualizací, stáhněte si prosím novou verzi (drobné opravy chyb).

I v novém železničním roce vám přejeme šťastnou cestu vlakem, ať už je jeho barva jakákoliv!


Redakce ŽelPage Poslat mail autorovi | 11.12.2016 (17:10)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   
13.12.2016 (13:21)  
Já 1: Přesně tak, celostátní knižní jízdní řád si krom šotoušů skoro nikdo nekupuje. V naší ŽST se jich prodalo za minulý GVD jen několik kusů (zatímco S kartičky od ROPIDu byly věčně rozebrané).

Docela se divím ČD, že ho ještě vůbec vydávají.
Registered user Já 1 
13.12.2016 (12:39)  
pro stoupa: Vloni když JŘ místo SŽDC vydalo ČD tak jsem na SŽDC psal dotaz a odpověď zněla ze za oficiální zveřejnění se považuje i to na internetu a ministerstvo dopravy svojí nečinností s tím zřejmě souhlasí, pak ale nekydejme špínu na jednoho dopravce za to že vydal JŘ pouze svých vlaků (což údajně dělají i ostatní dopravci (bohužel to nemohu ověřit neboť k jejich nejbližšímu okénku to mám cca 60 km vzdušnou trasou)).
Z mých známých si celostátní JŘ nikdo nekupuje, všichni mi řekli že jim stačí jeho regionální verze a když jedou někam dál tak si to stejně najdou na internetu.
13.12.2016 (12:15)  
ostatně žlutý ani černý dopravce svůj papírový JŘ nikdy nevydali
Stavte se někdy u jejich okýnka, abyste nemusel šířit takové bludy.
Registered user Já 1 
13.12.2016 (12:15)  
pro jari: Ve Švýcarsku jsem tratí projel dost ale na žádné jsem neviděl více dopravců najednou (neplést s tím že soupravy BLS jezdí na tratích SBB a opačně, tam se jedná o vyrovnání výkonů jako když české railjety jezdí až do Grazu a rakouské až do Prahy aby cestující nemuseli v Břeclavi přestupovat) dokonce spousta soukromníků používá tarif státních SBB čímž se zjednodušuje počítání jízdného.
Registered user stoupa  mail  
13.12.2016 (12:07)  
Pro Já 1:

Bohuzel, u CD je pouze na strese "ohen". CEZ není verejná sluzba, ale SZDC je. A prosadit "to", je vecí státu.
Registered user Já 1 
13.12.2016 (11:47)  
Přidám odkaz na jeden starší článek který se p. Sůrovi určitě líbit nebude.
http://a2larm.cz/2014/07/konkurence-na-zeleznici-na-ukor-cestujicich/

SŽDC přestalo knižní JŘ vydávat protože prý za veřejné oznámení se považuje i jen zveřejnění na internetu, ostatně žlutý ani černý dopravce svůj papírový JŘ nikdy nevydali i když by jim na to stačilo pár stránek (na čemž je vidět jak si "váží" svých zákazníků).
ČEZ je taky akciovka s majoritní státní účastí, ale nezveřejňuje nabídky ostatních konkurenčních prodejců elektřiny a nikomu to nepřijde divné, ale když to samé udělají ČD tak je oheň na střeše.
13.12.2016 (3:50)  
A jéje, po roce opět tatáž písnička... přidám tu svou: http://a2larm.cz/2016/12/zlute-mameni/

I zde totiž platí, že dopravci zkrátka dělají to, co jim umožňuje politika Ministerstva dopravy. A jelikož zdroje a kapacity ministerstva evidentně nejsou bezedné, popravdě bych si přál, aby své síly napřelo do závažnějších problémů, než jaký představuje "bible šotoušů".
12.12.2016 (22:10)  
babilon: No prostě je to výzva pro Želpage, aby se v příštím roce domluvila na datech od SŽDC a vydala jízdní řád vlastním nákladem. :-)
Koneckonců když můžou komerčně vycházet různé železniční atlasy apod...
12.12.2016 (21:59)  
Jiří Průša: Data jízdních řádů (odjezdy, příjezdy, atd.) předpokládám chráněná nejsou, nicméně traťové tabulky jsou autorským dílem, a tedy chráněné autorským zákonem. Takže si je jen tak vydat, aniž bych získal souhlas SŽDC, rozhodně nemohu.
12.12.2016 (21:06)  
Marně hledám aspoň průmyslový vzor na jízdní řád, takže si knihu stejného formátu a stejnými popiskami může vydat kdokoliv. Za obsah jízdního řádu zodpovídá ten kdo ho vydal, takže je velmi riskantní v něm uvádět spoje jiného dopravce, který si může měnit jízdní řád dle sebe a bez ohledu na jiné. Mohl by z toho být krásný a dlouhý soudní spor.
Jediný kdo by měl vydávat jízdní řád a zodpovídá za něj je SŽDC.
  1 2 3 4 5 ... 7      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko