..: Fotohádanky :..

Vážení přátelé, uživatelé fotogalerie, máme pro Vás takovou hračku. Totiž, abyste rozuměli: já takhle někam zajedu, nebo moji kamarádi, pak se večer sejdeme na internetu a bavíme se na téma "tak to do mě naper" neboli ukaž, co jsi kde nafotil. Občas se nám stalo, že jsme fotili na tratích, které kamarádi znají, často velmi dobře, ale povedlo se nám najít a vyfotit pohled, který jim na první pohled nic neříká. Takže nás napadlo, že bychom z toho mohli udělat hádankový seriál pro čtenáře.

Máme tedy novou kategorii, která ovšem bude pro každý snímek jen dočasnou. Vy, čtenáři, se můžete podívat na fotografii, hodnotit a komentovat jako každou jinou v galerii. Ale pokud bude zařazena v kategorii "Hádanky", můžete také hádat co, hlavně kde a třeba i kdy bylo vyfoceno. Někdy bude číslo stroje čitelné, takže "co" bude předem vyzrazeno, co naděláme. Ne ale vždy.

Fotografie do hádanek může přidávat každý. Jsou na ně kladeny standardní požadavky jako na jakékoli jiné do galerie. Takže dejme tomu vlak na nějakém místě, záběr musí mít přiměřeně slušnou kompozici, odpovídající editaci atd. Autor může vložit libovolný snímek do této sekce s tím, že se místo běžně vyžadované legendy (číslo stroje či jméno fotky, trať, úsek, datum) vloží nějaké nesmysly a skutečné údaje vypíše do interního komentáře. Tím jsou z řad hádajících vyloučeni správci galerie a admini. Po uhodnutí se výsledek oznámí komentářem a fotka se popíše správnou legendou. Po krátké době bude též přeřazena do své kmenové sekce (např. řada 163 nebo 810). Do této galerie se vkládají jen záběry z tuzemska (historicky Česka a Slovenska), protože zahraničí by velmi často bylo naprosto k neuhodnutí.

Čím nejlépe přispět do kategorie hádanek? Všichni to známe, máme třeba nějakou oblíbenou trať nebo naopak jedeme přes půl světa, a než abychom fotili na tom samém ošlapaném místě, snažíme se vymyslet něco nového. Novinský viadukt zpod lesa na ráno nebo odpolední oblouk před zastávkou Praha-Kyje asi nebude ten nejtěžší oříšek k rozlousknutí. Ideálním adeptem pro tuto soutěžní kategorii je snímek, pořízený na nepříliš známém místě anebo ještě lépe na místě relativně známém, ale komponovaný tak, že nejde snadno poznat. Za účelem zmatení nepřítele, dalo by se říct.

Věříme, že se Vám jako čtenářům nová sekce bude líbit, budete rádi hádat, a jako fotografové se podělíte o nějaké své špíčky.

Snad jen malá prosba na závěr úvodu. Pokud dotyčnou hádanku poznáváte proto, že jste tam třeba s autorem byli spolu, nebo Vám ji už ukazoval, nekažte hru a nechte hádat ostatní. Děkujeme. A nyní už směle do toho. Pro začátek jsem vybral dvě ukázky ze svého archivu. Najdete je na obvyklém místě, tedy v době vydání této zprávy. Tuto zprávu totiž budeme odkazovat v komentáři pod každou hádankovou fotkou, aby i později příchozí věděli, o co se jedná.

Hádanky najdete v sekci Ostatní, podsekci Hádanky při normálním procházení fotogalerie.

http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/hadanky/

Chary Poslat mail autorovi | 7.10.2016 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user TTtrain  mail  
13.10.2016 (18:14)  
Tuto drobnou novinku jen vítám. Funguje to jinde, tak proč ne i zde. Každé oživení tomuto webu jen prospěje.
Registered user Ross  mail  
08.10.2016 (23:46)  
Chary : Stačí. Vypadá to dobře.
07.10.2016 (20:52)  
Osobně bych byl pro méně výrazné označení, třeba jen přes část fotky.
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
07.10.2016 (16:17)  
stoupo, jakýkoliv antoušek se může držet věty z druhého odstavce

Vy, čtenáři, se můžete podívat na fotografii, hodnotit a komentovat jako každou jinou v galerii.

Jako každou jinou. Pokud jsi dosud hodnotil a komentoval podle obsahu a nikoliv podle formy, není síly, která by ti v tom nově mohla bránit ;-)

Rossi, to je dobrý nápad. Stačí takhle?
Registered user Ross  mail  
07.10.2016 (13:44)  
Ještě by bylo fajn fotky nějak označit do levého sloupečku nových fotek. Aby bylo jasné, že se jedná o hádanku. Třeba přes fotku nápis Hádanka (přes miniaturu). Ovšem v plné velikosti bude fotka normální bez nápisu.
Registered user stoupa  mail  
07.10.2016 (12:23)  
Zde typický "antousek" - A smím se vyjadrovat i tehdy, kdyz mne zajímá co na fotce je a je mi jedno, jak fotka vypadá? :-)
Registered user Bean 
07.10.2016 (11:47)  
Tak snad v rámci hravosti půjde gůgl stranou :) Jinak jasně, může se to seskládat. Není nutný aby jeden člověk uhádl vše. Začínají dlouhé zimní večery, berme to jako malé zpestření.
07.10.2016 (11:30)  
Keprt: Spíše dnes už "kdo to vygooglí, odpoví" :-)
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
07.10.2016 (11:04)  
Tak jistě. Hádankové kategorie jsou na různých fórech, různých webech. Jde se k tomu postavit dvěma způsoby, vlastně třemi.

Buď vím, kde to je, protože to tam znám, jsem místní, nebo tam často jezdím.

Nebo vím, kde to asi je, protože jsem třeba ten samý vlak fotil o kus jinde, a krajina vypadá dost podobně...

Nebo zkusím tu excelenci a budu hledat různé indicie a vodítka. Potom se pokusím k tomu zjistit co nejvíc informací a budu pracovat třeba s podobnými fotkami, resp. dostupnými fotkami toho vlaku (např., pokud se jedná o nějaký relativně jedinečný vlak) a s mapou.

Schválně jsme to nechali otevřené ve smyslu autora hádankové fotky, protože to může být taky celkem velkým vodítkem. Může, nemusí.

A hlavně, je to hra. I pro antoušky ;-)
Registered user Keprt 
07.10.2016 (10:39)  
Prost: hádanka/soutěž, kde může uspět "i antoušek" (jako třeba já), je o ničem, to pak není soutěž, ale anketa "kdo to ví odpoví". Abych mluvil moderně, soutěž musí být o excelenci ;-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko