..: Výběr šotoklubu - týdny 35 a 36 :..

Výběr šotoklubu Ležím doma v posteli nemocen a z okna sleduji dění. Přípravy školáků a studentů na návrat do škol a univerzit vrcholí. Někteří se vracejí z dovolené a jiní si zase užívají poslední letní slunečné dny. Železniční fotografové se snaží v těchto krásných dnech udělat ještě nějaké úlovky a já si jen vybírám z velice rozmanité škály hezkých fotografií. Pojďme se na to podívat.

1144.269-6

1144.269-6, Penk - Oberfalkenstein, Rakousko, foto: JirkaŠ První fotografie nás přivádí do prostředí jedné z nejhezčích rakouských tratí. Vážení čtenáři, toto je „Tauernbahn“. Nádherné prostředí Alp protínající železniční trať spojující Salzburg a Villach. Jsem velmi rád. že se zde objevila fotka z Tauernu, neboť jsem měl letos o prázdninách šanci tuto trať také navštívit. Ale to odbočuji. Údolím řeky Möll srpnového rána 25. stoupá nákladní vlak ke stanici Mallnitz-Obervellach kde se ponoří do tunelu a vykoukne na druhé straně ve stanici Böckstein. V tuto chvíli činný postrk dělá lokomotiva 1144.269-6 zachycená na fotografii. Autorem fotografie je Jirka Štembírek.

Detail fotogeafie

T 478.1002

T 478.1002, Rožná - Bystřice nad Pernštejnem, foto: Raven Druhá fotografie nás zavádí na „Moravskou Vysočinu“, kde při slavnostech Perštejnského panství se pečlivě opečovávaná veselská cecula připravuje na stoupání z Rožné do Bystřice pod Pernštejnem. Snímek nám rovněž umožňuje vrátit se v čase a zavzpomínat na to, jak se tahle prababička proháněla na „Vláře“, nebo na nějakém jiném výkonu. K snímku také nutno podotknout, že tato výstavní leštěnka celý den jezdit nevydržela a místo ní nastoupil do služby Brejlovec 754.059-4 s typickým plzeňským a v Brně řádně vyčištěným nátěrem. Snímek pořídil Honza Štofaňak nedaleko uranového dolu Rožná.

Detail fotogeafie

354.7152 + 375.007

354.7152 + 375.007, Hl. Kačice - Stochov, foto: topič Třetí a tedy poslední fotografie je z úplně jiného soudku. Siluetky parních lokomotiv, sedmičkové Všudybylky a rakouského Hrbouna, nám ukazují krásu těchto parních kolosů. Prostředí staré hlásky Kačice s mechanickým návěstidlem a starým propustkem dodávají fotografii krásnou nostalgickou atmosféru. Krásný podvečer toho červnového dne roku 2013 si sám sebe dokážu představit, jak tu stojím na té louce jako malý kluk a se zvláštním pocitem v srdci sleduji, jak oblak kouře pomaličku mizí v dáli. Autorem fotografie je topič.

Detail fotogeafie

Závěrem bych chtěl poděkovat týmu ŽelPage za jejich snahu a také vám, milí čtenáři, za váš strávený čas.


Jan Zelenda | 6.9.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Rakousko Česká republika (celá)


06.09.2016 (21:00)  
PH: Koukám že jsi mě předběhl, chtěl jsem napsat totéž. Jasně, možná je to napsané takováhle přezdívka na webu muzea v Lužné, ale tam je to špatně.
Registered user Petr Holub  mail  
06.09.2016 (20:44)  
Celkem pestrý výběr. Jen by se to u fotky sedmy s hrbounem obešlo bez pojmenování "Všudybylka". Je to podobné, jako kdybych lokomotivu T 478.3 nazval obrejlenou zamračenou (T 478.1). Všudybylka byla pouze řada 354.1.
Registered user stoupa  mail  
06.09.2016 (6:18)  
A to se mi to tentokrát obzvláste líbí! `Císlo jedna jsou nepochybne Gölsdorfovi Hrboun a Sedma. A nad tou Rakouskou elektrikou jsme slintali jiz jako prumyslováci....

Konec koncu - i Zamracená má své místo, vzdyt jsem ji videl jiz v prototypu (1965) v Brne-KrPoli.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko