..: Pozvánka: Přijeďte na 10. Historik Mobil! :..

VT 137.322 cs, Jonsdorf, Německo, foto: Chary Bertsdorf — Již podesáté se v Žitavských horách koná celovíkendový festival historických vozidel, železničních i silničních. Akce s centrem v uzlové stanici žitavské úzkorozchodky Bertsdorf jako každý rok nabízí zábavu pro celou rodinu. Jízdy hned v několika historických vlakových soupravách a autobusech, souběžně konané automobilové závody do vrchu (již 93. ročník), tradiční výstavu veteránů a historické hasičské techniky v Jonsdorfu, vstup do muzeí (v Oybinu a Bertsdorfu, vystoupení retrokapel, včetně tradičního pojízdného dixielandu v otevřeném vagonu, burzu, labužnické stánky a lunapark. Plné vstupné na jeden den činí 8 eur, na celý víkend 12 eur, a zahrnuje vstup na akci i závody do vrchu, parkovné, přesuny autobusem mezi jednotlivým stanovišti, vstup do muzea v Bertsdorfu a jednu jízdu vlakem (v případě levnější varianty pro jeden libovolný úsek mezi Oybinem, Bertsdorfem a Jonsdorfem, u dražší pak pro dva navazující). Lákadlem letošního desátého ročníku bude premiéra znovupostaveného vlaku IK z dob počátků provozu dráhy, tedy z konce 19. století. Další informace najdete v podrobných propozicích.

Zdroj: SOEG Zittau


NIcKON Poslat mail autorovi | 5.8.2016 (14:49)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from Německo Sasko /Sachsen


Registered user Anowis 
06.08.2016 (15:39)  
Pro získání celistvého obrazu doporučuji i návštěvu deset kilometrů vzdálené stanice Heřmanice. Jedná se o rameno Žitava - Frýdlant. Vstup zdarma.
Registered user stoupa  mail  
06.08.2016 (1:28)  
Doplnení prihody:

Rada IK po znovuvyrobení mne zaujala na Innotrans více, nez nové masiny. Tím jsem uvedl v silenství doprovazejíciho duchodce, ex zamestnance ABB - které bylo nasim hostitelem.
Registered user stoupa  mail  
05.08.2016 (16:42)  
Vrele doporucuji! Byl jsem tam mockrát, i synka svezl. Tak hezkou podÍvanou (a jeste k tomu témer za humny) umí udelat snad jen Sasové. To co je zachováno, je i nálezite opecováno.

Skoda, ze jsem nevidel ani na prospektu pozvánku na model této dráhy a HO model nadrazí v klubu v Zittau. I to stojí za videní.

Slusnosti je sdelit, ze prvotní setkání i dalsí výuku zactva provádí v Quarzelandu (cást Seifhennersdorf, hned vedle Varnsdorfu) jazyková skola Kladská 1, Praha 2.(Potvrdit muze Rabín)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko