..: Výběr šotoklubu - týdny 25 a 26 :..

Výběr šotoklubu Tak jako každý večer otevírám e-mail abych smazal spamy, ale místo toho nacházím zprávu, která dle předmětu tak nevypadá. Tak si ji přečtu a nemohu uvěřit vlastním očím. Nebýt oslovení na mojí osobu, řekl bych si, že je to zřejmě nějaký omyl. Překvapen jsem byl především proto, že už nějaký ten rok jsem ve své činnosti na ŽelPage spíše outsider, fotografie i články sice pravidelně sleduji, ale prakticky už delší dobu nepublikuji, a když, tak s několikaměsíčními pauzami a výhradně ze šuplíku. Znám osobně i řadu fotografů, ale ani s těmi už jsem se nějaký ten rok neviděl, občas mě to sice trochu mrzí, když si prohlížím starší fotky, ale časy se prostě mění. Proto jsem se bez váhání rozhodl tuto nabídku přijmout a trochu se vžít do starších časů a některé věci si připomenout. 

233.373-0 aneb „motorový koridor“

233.373-0, Marktleuthen - Kirchenlamitz Ost, foto: Robert Velechovský Účelem této fotky překvapivě není ani tak luhanské šestikolo, ale trať 855 jako taková, na které jsem již před mnoha lety podnikl svůj první šotovýlet do SRN. Nebudu se tajit tím, že dvoukolejná trať na 160 km/h s absencí trolejového vedení mě fascinovala, protože u nás, ale obvykle ani jinde v Evropě, nic takového k vidění není, a to ještě v nejužším místě je vedena pouhých 10 km od hranic s Českem. Když Robert Velechovský začal tuto trať dokumentovat pravidelně, byl jsem učarován ještě více, protože teprve z fotek jsem si všiml té krásné zeleně, která tuto, alespoň pro mne, zvláštní trať lemuje. Přidejte ještě kombinaci s Alexími expresy v cirkusovém řazení. Abych se přiznal, během svého výběru jsem v tuto fotku zde tajně doufal, i když marně. Ovšem ani Ludmillou se směskou nákladních vozů nepohrdnu a snímek považuji v rámci možností za velmi zdařilý.

Detail fotografie

841.072-2

841.072-2, Rychnov nad Kněžnou - Slemeno, foto: malard Tato fotografie svými teplými barvami a velkým podílem zelené mě nadchla už z nadhledu. A nejen to. Motorové vozy jsem vždycky rád fotil a není tedy divu, že na mne tato fotka udělala dojem. Umístění vozidla do malebného lesního zákoutí regionální tratě je naprosto perfektní a autor odvedl citlivou práci s kompozicí. Také si nelze nevšimnout oblohy, která svým zajímavým charakterem v kombinaci s dobrou kresbou a vyčnívajícími stromy dodává celému záběru trojrozměrnost.

Detail fotografie

750.096-0 v Turčianskej kotline

750.096-0, Jazernica - Kláštor pod Znievom, foto: Raven Při výběru poslední fotografie jsem to neměl opravdu jednoduché, protože fotek, co mě oslovily, bylo více. Nakonec jsem se rozhodl pro brejlovce s „pampeliškami“ od Ravena, a to ze dvou důvodů: jednak země focení krásně doplňuje předchozí dvě fotografie, jednak byla zveřejněna v den mých narozenin, což mi pomohlo se jednoznačně rozhodnout. Fotografie jako taková je kompozičně a obsahově vlastně velice jednoduchá, bokovka na rovině, jednolité pole, vypraná obloha, ovšem zajímavá souprava ve sluníčkem zalitém téměř letním večeru bude tuto fotku dělat vždy pro oči příjemnou a člověk se na tento záběr dokáže dívat zřejmě neomezeně dlouho.

Detail forografie


Špáňa Poslat mail autorovi | 28.6.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Německo Česká republika (celá) Slovensko (celé)


30.06.2016 (18:08)  
Dle popisku jede vlak se 750.096 v relaci Zvolen - Praha, takže večer to asi nebude.
28.06.2016 (18:31)  
Jsem mile překvapen Tvým výběrem mé fotky.No Alexe tady mám taky.Tak ho sem dám.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko