..: Výběr šotoklubu - týdny 21 a 22 :..

Výběr šotoklubu Fakt, že zde píši, by se dalo nazvat návratem ztraceného syna, tedy kdyby mě nemělo být koncem roku kulatých sedmdesát let. Takže návrat ztraceného dědy, to je lepší. Před třemi roky jsem se potichu vytratil z šotoušského pelotonu, který na mě začal být poněkud rychlý. To dobíhání k rozjíždějícímu se autu či na šotoplac mě trochu zmáhalo. Začal jsem fotit železnici poněkud ve volnějším tempu. Také jsem si přibral i jiné fotografické náměty, které vycházely z mé záliby v cestování po světě. Zároveň jsem se odsunul na Flickr, to mě umožnilo zúročit ty stovky a spíše tisíce fotek, které jsem pořídil během svého šotoušského působení u kolejí, ale i letištních drah. U kolejí jsem byl poté vidět spíše sporadicky. Koncem minulého roku jsem si říkal, že by nebylo špatné zase si zaskočit ke kolejím. Člověk ovšem míní, život mění. Začátkem tohoto roku jsem skončil ve špitále. Poté v březnu byl problém vyřešen operací. V dubnu jsem vyrazil do Říma na první foto výlet roku. Bylo to dost utrpení, prý mám artrózu. Injekce do kolena mě pomohla, takže to už snad půjde. Nyní však k výběru šotoklubu.

555.0153

555.0153, Olešná u Rakovníka - Chrášťany zastávka, foto: Michael Hajn Tahle fotka Míši Hajna, mě padla okamžitě do oka. Dýchá s ní perfektní podzimní atmosféra. Ta 555.0153 k tomu dodává pořádnou porci nostalgie. V neposlední řadě ten punťa, který se dá tušit v pravém horním rohu, také není k zahození. Jako bych se vrátil do dob svého dětství někdy koncem padesátých let, kdy podobný obrázek bylo možno spatřit na Buštěhradce a v jejím okolí běžně. Do dvaceti let jsem žil v Praze na Letné. Buštěhradka byla na dohled. A na Bubenské nádraží mě počátkem padesátých let vodili koukat se na mašinky. Vím tedy, o čem mluvím.

Detail fotografie

750.308-9 + 750.277-6

750.308-9 + 750.277-6, Libuň - Kněžnice, foto: Petr Holub Petr Holub umí. Tato fotka ovšem patří k těm zvláště povedeným. Na první pohled vidím fotografické cvičení na téma linie a tóny ve směru zprava doleva. Přes ně jako had se vine trať a na ní krásná nákladní souprava vedená naleštěnou bleskovkovou 750 308-9, na postrku 750 277-6. Zdá se, že nadhled je bez nutnosti opustit bezpečí země. Moc hezká fotka, slovo fotka bych podtrhl.

Detail fotografie

223.068

223.068, Marktleuthen - Röslau, foto: Robert Velechovský Robert Velechovský má poslední dobou velmi úspěšné období. To chce také trochu toho fotografického štěstíčka. Ono chytit takovouto námrazu kombinovanou s bezoblačnou oblohou a sluncem za zády se nepodaří každý den. Fotil jsem zde také párkrát, ale takové štěstí jsem neměl. Při pohledu na fotku zebou ruce a nos. Škoda že se ten Dieselparadies zde v Horních Francích zmenšuje. Nově zadrátovaný úsek do Hofu už není to pravé ořechové. Takže nyní pouze z Hofu do Marktredwitz. Je to ze středních Čech poněkud z ruky ale stojí to za to. Nehledě na fakt, že tam je poslední době dost rušný provoz.

Detail fotografie


redbird Poslat mail autorovi | 31.5.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Německo Česká republika (celá)


31.05.2016 (18:34)  
Ferdo ,dík.A už se těšim až Tě vemu na nový místa.
Registered user Michael Hajn  mail  
31.05.2016 (13:51)  
Ahoj Ferdo, hezké překvapení a dobrý návrat! Díky. :-)
Registered user Petr Holub  mail  
31.05.2016 (10:45)  
Díky Ferdo.
Registered user stoupa  mail  
31.05.2016 (6:20)  
Hezky vybrano!

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko