..: Výběr šotoklubu - týdny 9 a 10 :..

Výběr šotoklubu Úvodem bych chtěl poděkovat Andrew33 za nominaci. Vždy, když jednou za čtrnáct dní vyjde rubrika „šotovýběru“, tak si říkám, jestli bych do toho šel, až mě jednou někdo osloví. Netrvalo to zas tak dlouho a bylo to tu. V první chvíli jsem váhal, zda do toho jít či ne, ale nakonec jsem si řekl, že je to dobrá výzva a přijmu ji. Z počátku to vypadalo dobře a byl jsem rád, že je z čeho vybírat. Když však na konci prvního týdne dva dny po sobě vylezly tři nebo čtyři fotky denně, začal jsem se obávat a po pravdě i trochu litovat, že jsem do toho šel. Druhý týden mi to však vynahradil a já mohl s chutí koukat, prozkoumávat a vybírat fotky ze zdejší fotogalerie. Při výběru jsem hodně přemýšlel a váhal co vybrat. Tak se pojďte podívat na můj výběr fotografií, jež mě nejvíce zaujaly za posledních čtrnáct dní.

232.618-9

232.618-9, Röslau - Marktleuthen, foto: Robert Velechovský Tato fotografie mě zaujala hned v náhledu. Klasická ukázka toho, že ne za každou cenu se musí fotit s ideálním zásvitem, co plno fotografů požaduje. Poslední dobou se mi zamlouvají takovéto fotografie, kdy je bok nasvícen a čelo nikoliv. U této fotky je krásně vidět kontrast bílého sněhu s červeně ucelenou soupravu. Fotografii dodává „živost“, dynamiku a atmosféru vlak v oblouku a vířící se sníh.

Detail fotografie

Kyjovské stavědlo

Kyjovské stavědlo, Kyjov, foto: Petr Holub Po „rozkliknutí“ této fotografie na mě padla nostalgická nálada. Hned jsem si představil dobu, kdy byl běžný parní provoz, a takovéto situace se naskytovaly každý den, byť jsem tu dobu nezažil, ale nedávno jsem měl možnost se stejnými mechanikami manipulovat. I když na fotografii není hlavním motivem vlak, líbí se mi. Focení železnice není jen o vlacích, ale i o všem, co se železnicí souvisí. A tato fotografie je tomu důkazem. U fotografie je patrné, že byl kladen důraz i na detaily – podívejte se například na svítilnu.

Detail fotografie

193.821-6

193.821-6, Štrba - Štrba zastávka, foto: malard U poslední fotky jsem váhal nejvíce, porovnával a srovnával s dalšími fotkami. Nakonec jsem se rozhodl zvolit takhle. Dalo by se říct klasická krajinovka, kde dominují Vysoké Tatry a někde pod nimi projíždí vlak hoden 21. století, kde i díky perfektní viditelnosti vše na fotografii vypadá tak čistě. Možná kdyby vše bylo pod sněhem, tak by fotka vypadala ještě lépe a kontrastněji, ovšem to by musela být žlutá i lokomotiva… Ale to je samé coby kdyby.

Detail fotografie


Richard Weber Poslat mail autorovi | 8.3.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Correspondent or Member of ŽelPage Zlámalík  mail  
17.03.2016 (9:58)  
No hezký. Do sebe.
Já v tom vidím dvě roviny - za prvé je to pro vybrané autory ocenění, že jsou v "best of" dle výběru zkušeného fotografa. A za druhé to ukazuje i na styl daného "výběrčího". Je dobré vědět, co se líbí lidem, kteří fotit umějí a znát jejich názor.
15.03.2016 (6:32)  
Honza Marek aka Honzinus: A což takhle dobrý pocit pro autory fotografií, které byly ve článku uvedeny? Každého potěší když jeho fotka je někde uveřejněna a dostává tím pádem motivaci to dělat nadále byť i lépe? Každý na to kouká asi jinak, na mne to působí takto.
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
12.03.2016 (20:04)  
... se sami vychvalují?

Jako, že autor článku píše o svých vlastních fotkách?
12.03.2016 (19:39)  
Já se musím přiznat, že mě tyhle výběry taky moc neberou. Na fotky si dělám názor sám, tyhle články ani moc nečtu a ani mě nijak neovlivňují. Rovněž nemusím takový ten výběr, kde se autoři sami vychvalují, to je fakt trošku podivné.
Aby se do mě někdo hned nepustil - ano, teď komentuju, ale nějak víc to řešit a pohoršovat se nad úvodním textem nemám potřebu. I kdyby ten text byl stejný, tak je mi to jedno. Ať si tam píše kdo chce co chce. ;)
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
09.03.2016 (22:39)  
To jistě.
Ale kdyby někde byly dvě hry, a nějakej Šepli řekl "tohle je dobrý a tamto je blbost" a nějakej Vojan řekl "tohle je blbost a tamto je dobrý", tak se podívám, jak moc do toho dělá Šepli, jak moc do toho dělá Vojan (neboli jakou hodnotu asi ty jejich hodnocení mají) a... dál si budu myslet svoje ;-)

A když Šepli nebo kdokoliv jinej řekne "tohle je blbost" a dál neřekne nic, tak se na to podívám svejma očima, dám si to do kontextu toho, jak to vidím já, jak moc do toho Šepli dělá, a... zase si budu myslet svoje ;-)
Registered user Šepli  mail  
09.03.2016 (22:31)  
Na druhou stranu, když jdu dejme tomu do divadla a představení se mi nelíbí, mám řekneme právo na to říct, že se mi hra vůbec nelíbila, a přitom nemusím být Vojan...
Editor or ŽelPage Administrator Chary  mail  
09.03.2016 (22:21)  
Podle mne, když si někdo myslí, že je něco "blbě", tak nejlepší kritika je to, když se přímo ukáže, jak se to má dělat "dobře".
Jednak se tím přímo ukáže, jak se to má dělat "dobře", a druhak se ukáže, že to jde i jinak než "blbě".

Pokud to samozřejmě v rámci možností jde. Abych poslal za mříže doktora, kterej dovolil nemocnýmu jezdit autem a zabít tři nevinný, to asi ze svý pozice nedovedu.

Ale napsat článek tak, aby se ukázalo, že to jazykově může aspirovat na Pulitzerovu cenu, má to hlavu a patu, a celkově to je nějak nenulově přínosné pro komunitu, to už dokáže úplně kdokoliv. Jedinou podmínkou je mít založený účet.

Jenomže to by asi bylo příliš vtipné, že? Taky by to vyžadovalo trošku víc úsilí, než jen plácat játrama do komentů. Pár článků už jsem napsal, takže vím, jak pracné to je.
09.03.2016 (22:10)  
Topič: Nezklamal jsi, čekal jsem že do hodiny se ozveš s nějakým moudrem.... tentokráte teda opakujícím se, což jsi mě trošku zklamal.... Ale jinak buď klidný, netrpím, bavím se...
09.03.2016 (21:11)  
Osobně jsem pro tento čtrnáctidenní výběr. Své "TOP 3" si každý určitě vybere sám, a co jedinec/autor, to jiný výběr (většinou). Ale právě proto má každý díl tohoto výběru jiného autora, ne? Aby se každých 14 dní vyjádřil jiný autor ke svému výběru. Já se vždy na nový výběr těším, protože mohu zrovna ty své "TOP 3" porovnat právě s těmi "TOP 3" daného autora, který výběr udělá. Mnohdy jsou myšlenky a názory v komentářích (teď myslím v komentáři konkrétního snímku přímo v článku) zajímavé a nejde vždy jen o to splácat tři snímky. Pak se dá pozorovat, jak ten stejný snímek vnímá někdo jiný, co se třeba detailů týče. A pak to vede k tomu, k čemu by to asi mělo vést, k případné diskuzi. Ale chápu, že co člověk, to názor. Někdo na to má jiný pohled, já však tento počin hodnotím kladně.

S tím úvodním textem ... nevím jak vznikají, jestli mají pevnou strukturu. Asi by bylo lepší, kdyby se každý ten autor výběru prezentoval svým originálním úvodníkem.
Correspondent or Member of ŽelPage topič  mail  
09.03.2016 (20:58)  
Martin99: A co takhle, kdybys přispěl ty sám? Článkem, aktualitou, pěknou fotkou apod. Planě remcat a kritizovat umí každej moula. Přiložit smysluplně ruku k dílu dokáže jen pár jednotlivců. Když ti obsah zdejších stránek nevyhovuje, tak sem přeci nemusíš chodit, abys tím netrpěl. Můj děda takovým jako ty, říkal generál Poraděnko. Do všeho kecali, ale aby sami předvedli, jak se to má dělat, tak to už bylo ouvej.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko