..: Porucha trakčního vedení zastavila provoz u Berouna :..

Pendlující RegioNova mezi Karlštejnem a Berounem pod náporem cestujících, foto: Radek Šafránek Beroun (aktualizováno v 22.00) — První větší letošní mimořádná událost na sebe nenechala dlouho čekat. Poškozené trakční vedení momentálně paralyzovalo provoz ve stanici Beroun a přilehlých traťových úsecích do Karlštejna a Zdic. Dle webu Českých drah je zastaven provoz v úseku Zdice – Beroun, v úseku Karlštejn – Beroun Dráhy operativně zajistily kyvadlovou autobusovou dopravu, která však vynechává zastávku Srbsko, a také kyvadlovou vlakovou dopravu (pomocí motorové jednotky), která zastávku Srbsko obsluhuje. Situaci při plánování náhradní autobusové dopravy však komplikuje i sníh a s ním související stav pozemních komunikací. Odřeknuto bylo kvůli mimořádnosti již několik vlaků. V současné době SŽDC zjišťuje rozsah poškození. Více informací naleznete v této aktualitě.

22.00 - Provoz částečně obnoven. Plné obnovení provozu se očekává v nočních hodinách.

20.15 - Dle nejnovějších informací by se mělo podařit obnovit velmi omezeně provoz v úseku Beroun - Zdice v 20.30. Prvním vlakem, který by měl od Plzně na Prahu jet (i s mimořádnou zastávkou ve Zdicích) bude Rx 779.

19.45 - Pravděpodobně i sám dopravce zápasí s nedostatkem informací od správce infrastruktury SŽDC. Po cca hodině se objevila na webu ČD jen nová informace ohledně vlaku Rx 754, který pojede v úseku Zdice - Plzeň hl.n. jako osobní vlak (zastaví na všech stanicích a zastávkách). Informace o náhradní dopravě v úseku Beroun - Zdice nejsou ani dvě hodiny po vzniku mimořádnosti známy. Nicméně dopravce na svém neoficiálním FB profilu naznačil, že se NAD pro úsek Zdice - Beroun objednat snažil, ale u autobusových dopravců nepochodil.

19.00 - V současné době jsou odříkány vlaky linky S7 v postiženém úseku (tedy Karlštejn - Beroun), rychlíky vyšší kvality v úseku Praha - Zdice, vlaky SC Pendolino 506 a 515 v úseku Praha - Beroun a osobní vlaky v úseku Beroun - Zdice. Jádro mimořádné události bylo údajně lokalizováno na zdickém zhlaví žst. Beroun

Zdroj: Mimořádnosti v provozu ČD


Aleš Petrovský | 4.1.2016 (18:32)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Středočeský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
04.01.2016 (22:08)  
Tak snad mimořádnost by byla, kdyby se všechno operativně vyřešilo a jezdilo se. Tyhle zmatky, to je normální stav, a každý by si měl cestu v tomhle počasí rozmyslet a jet jenom když není vyhnutí. Lidi z Berouna mají snad výhodu, že můžou jet přes Rudnou, jenomže ČD jsou schopny zastavit dopravu v okolí 50 km od spadlé troleje.

Kdysi nedávno spadla trolej v Mlčechvostech, strhl jí nějaký IC asi v 5 hodin ráno. Zůstal tam stát, dispečer poslal proti správnému směru soukromý nákladní vlak se 2 Brejlovci v čele a tím veškerý provoz končil, sunout zpět nemohl, lokomotiva na odtažení nebyla, odjel jsem v 7.30 autobusem, který jsem si musel zaplatit, o další činnosti nemám informace. Celou dobu se z rozhlasu neozvalo nic, a na internetu o žádném vlaku který měl jet, nebyly informace.
04.01.2016 (21:16)  
Jan Máca:

Tak to se jdu zahrabat do kouta. Alespoň jsem se zasmál od srdce nad mým omylem. :)
Editor or ŽelPage Administrator Jan Máca  mail  
04.01.2016 (20:35)  
DaliborK: Tak to Vás nezasáhla mimořádnost popisovaná v této aktualitě, ale srážka s osobou někde u Chocně ;-)
04.01.2016 (20:06)  
Tato mimořádnost zasáhla i mě. Dnes jsem jel z Olomouce do Ostravy, původní plán byl jet vlakem EC 117 Praha z Prahy do Varšavy, jenže ten pořád nabíral drahocenné minuty. Tak jsem se na to raději vybodl, propočítal jsem si, že v Ostravě budu rychleji, když pojedu nejbližším osobákem do Přerova a pak v Přerově přestoupím na rychlík Brno–>Bohumín, který měl asi 10 minutovou návaznost. Jakákoli jiná možnost (nástup na zpožděné vlaky, které měly pravidelný odjezd dříve než to EC) mě prostě vycházela pomaleji

Samozřejmě, v Olomouci plno naštvaných cestujících, pragotron raději neukazoval extrémně zpožděné vlaky, aby nechal místo pro ty, které skutečně mají šanci na příjezd/odjezd. V kombinaci se sněhem, který samozřejmě každým rokem překvapuje všechny, to prostě byla—a ještě je—mimořádnost, jak má být. A jak se teď dívám z pohodlí domova na Babitron, tak to je na hlavních úsecích prakticky "Rudé moře", resp. "Žlutá řeka". :) Doufám, že SŽDC opraví to vedení velmi rychle a všem cestujícím, které tato mimořádnost postihla, přeji pevné nervy.
04.01.2016 (19:55)  
V Praze kalamita jak na Sibiři - 3 centimetry sněhu... a u Muzea 4...
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko