..: Studentský den otevřených dveří na ČVUT v Praze Fakultě dopravní :..

FD ČVUT výuka, foto: Ondřej Hába Praha — Dopoledne v pátek 27. listopadu 2015 se otevřou brány ČVUT v Praze Fakulty dopravní v Horské ulici č. 3 všem zájemcům o studium. Akci organizují sami studenti fakulty ve spolupráci s některými zaměstnanci. Na co se mohou těšit zájemci o železniční a veřejnou dopravu? Druhé patro budovy B (té přímo nad vchodem) bude patřit železniční i jiné veřejné dopravě. Hlavním lákadlem je nepochybně Dopravní sál Fakulty dopravní, kde si mohou zájemci vyzkoušet obsluhu různých druhů zabezpečovacího zařízení v roli výpravčího či signalisty. Před dopravním sálem pak budou probíhat ukázky softwaru iPLAN (FBS) pro konstrukci jízdních řádů a softwaru Opentrack určeného k mikrosimulaci železničního provozu. Dále uvidíte, co je to síťová grafika, k čemu je dobrý taktový jízdní řád. Můžete být také zasvěceni do tajů projektování železničních tratí a stanic či navrhování MHD. Celou akci pořádá Studentská komora akademického senátu ČVUT FD.

Všichni zájemci nejen z řad středoškoláků jsou srdečně zváni!

Zdroj: Studentský den otevřených dveří na ČVUT FD


Michal Drábek | 20.11.2015 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
01.12.2015 (12:36)  
Dobrý den ythomas_ct

mám obě původní povolání. Tak bych v tom chtěl pokračovat pouze kombinovabnou formou nikoli presenční.

třeba tak to bude srozumitelnější.
01.12.2015 (9:18)  
Ad Lukáš Hradecký:

Pokud dobře čtu stránky Pernerovy Univerzity, tak výuka Fakulty dopravní probíhá v Praze, pouze Fakulta ekonomicko - sociání, tyto obory probíhají v Pardubicích.

No, spíš než dobrým čtením bych to asi nazval dobrým "hokejem". :-) Pokud byste tu větu přeformuloval do (srozumitelné) češtiny, tak bych Vám to možná dokázal osvětlit. Nicméně začnu tím, že "Pernerovou Univerzitou" zřejmě myslíte Dopravní fakultu Jana Pernera Univerzity Pardubice; v tom případě probíhá v Praze na VIPu*) jen výuka kombinované formy studia oborů TŘD a DMML. A onou zmíněnou "Fakultou ekonomicko - sociální" bude zřejmě Fakulta ekonomicko-správní. Jinak musím říct, že když Vám přijdou zároveň lákavé obory "Ekonomika a management" a "Stavební inženýrství", tak to na mě působí dojmem, že nemáte zrovna vyhraněné zájmy... ;-)

*) http://www.upce.cz/dfjp/vip.html
30.11.2015 (10:38)  
Pokud dobře čtu stránky Pernerovy Univerzity, tak výuka Fakulty dopravní probíhá v Praze, pouze Fakulta ekonomicko - sociání, tyto obory probíhají v Pardubicích. Toto je ale fakt lákavé:
B6208 - Ekonomika a management nebo
B3607 - Stavební inženýrství

Pátek, sobot mi projde, pondělí a úterý asi ne. :-( a hlavně co na to moja
27.11.2015 (0:12)  
GRG: Vodit návštěvníky na Konvikt je ostuda, Horská přecijenom vypadá jako důstojná vysokoškolská budova. No a Florenc.... :D
26.11.2015 (20:22)  
Tak dopravní sál je na Albertově tuším alespoň 5 let. Jak nedávné je to nedávno? :-)
Registered user GRG 
26.11.2015 (20:06)  
Nedávný absolvent se podivuje proč to je na Albertově a ne na Konviktu, kde je dopravní sál, autosimulátor a laboratoř dopravní telematiky.
Opravdu DF ukazuje to nejlepší co může?
26.11.2015 (18:52)  
Nic proti zástupcům partnerských škol, v některých oborech opravdu vynikají. Ale v Praze si určitě můžete šáhnout na mnohem víc než "jen" jízdní řády - letectví, zabezpečovačka, automatizace, aplikovaná matematika, dopravní modely atd.
Každá škola má své výkladní skříně, a o tom je právě den otevřených dveří.
Pro jistotu uvedu, že jsem zaměstnancem ČVUT FD.
Registered user Honza  mail  
26.11.2015 (14:10)  
Obor Management a ekonomika dopravy a telekomunikací (ME, MED), býval snad jediný i v kombinovaný fotmě. Akorát magisterský je teď (pokud se už zase něco nezměnilo) pouze v Děčíně.
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
26.11.2015 (11:48)  
A pokud vás zajímá tvorba jízdního řádu, tak do Prahy ;)
26.11.2015 (11:22)  
Ad Lukáš Hradecký:
By mě zajímalo, která z těch dvou dopravních fakult je víc dopravnější, jestli ta v Pardubicích nebo ta v Praze
...tak to asi záleží především na tom, co konkrétně si představujete pod pojmem "DOPRAVA". Pokud Vás zaujmou hesla jako "management a ekonomika", tak Vám asi nedokážu kvalifikovaně odpovědět. Jó, kdybyste se zajímal o něco "hmatatelnějšího", jako třeba o vozidla, elektrotechniku či dopravní stavitelství, tak bych Vás samozřejmě poslal k nám do Pardubic... ;-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko