..: CK Praděd v roce 2015 nabízí železniční a poznávací zájezdy :..

411.576-2 , Spay - Boppard Hbf., foto: G-BOAC Komerční sdělení — Cestovní kancelář Praděd Inter ze Zábřehu pokračuje v nabídce zahraničních zájezdů s dopravní tématikou. Loňský zájezd do Rakouska a na Slovensko vzbudil zájem o dopravu vlakem nejen v destinaci, ale během celého průběhu výletu. Pro letošní rok je proto připraveno šest čistě železničních zájezdů, a také tři poznávací zájezdy do Německa, kde hlavním dopravním prostředkem bude vlak. Cílem budou destinace především v Německu, ale také v Rakousku a Maďarsku. Aktuální informace naleznete na adrese Železniční zájezdy.cz.

Rádi bychom Vás pozvali letos na tyto zájezdy vlakem:

Železniční zájezdy

Drážďany – setkání parních lokomotiv I. (17. – 19. 4.)

Posedmé proběhne jarní setkání parních lokomotiv v Drážďanech-Altstadtu. Účastníci si budou moci prohlédnout vystavené lokomotivy, od 19.30 je vyhrazen čas speciálně pro zájemce o fotografování. V neděli se uskuteční jízda po úzkokolejce Lössnitzgrundbahn s párou po trati Radebeul Ost (sídlo muzea úzkokolejky) – Moritzburg – Radeburg a zpět.

Cena včetně dopravy: 5.090 Kč
cena bez jízdenky Praha – Drážďany a zpět: 4.290 Kč

Drážďany – setkání parních lokomotiv II (17. – 18. 4.)

Toto je kratší verze výletu na sraz parních lokomotiv bez výletu po úzkokolejce Lössnitzgrundbahn.

Cena včetně dopravy: 3.590 Kč
cena bez jízdenky Praha – Drážďany a zpět 2.790 Kč

Malebné tratě v pohoří Harz (14. – 17. 5.)

Výlet do středu Německa. Dva dny jsou věnovány jízdám po úzkorozchodných tratích (Brockenbahn, Harzquerbahn, Selketalbahn) společnosti Harzer Schmalspurbahnen s fotografickými zastávkami. Součástí programu bude také prohlídka železničních muzeí v Halle a Chemnitz.

Cena včetně dopravy: 7.990 Kč
cena bez jízdenky Praha – Quedlinburg a zpět: 5.990 Kč

Durýnským lesem (6. – 9. 8.)

Na programu bude prohlídka železničního muzea v Norimberku. Ze Saalfeldu se podniknou hvězdicovité výlety po nejzajímavějších tratích s viadukty, tunely… Jízda po Oberweissbacher Bergbahn, která je unikátní pozemní lanovkou o rozchodu 1800 mm, překonávající na délce 1360 m převýšení 320 m. Maximální sklon je 250 promile, což ji řadí k nejstrmějším dráhám na světě.

Cena včetně dopravy: 6.990 Kč
cena bez jízdenky Praha – Saalfeld a zpět: 4.990 Kč

Budapešť – středoevropská Grand-Prix parních lokomotiv (18. – 20. 9.)

Údajně největší středoevropské setkání parních lokomotiv proběhne v září v Budapešti. Ráno v sobotu 19. září od 9 do 10 hodin vyhrazen čas pouze pro zájemce o fotografování lokomotiv. V programu je také prohlídka dopravního a železničního muzea.

Cena včetně dopravy: 4.290 Kč z Prahy, nebo 3.590 Kč z Brna
cena bez jízdenky Praha – Budapešť a zpět nebo Brno – Budapešť a zpět: 2.890 Kč

Rakousko – kolem alpských jezer historickými vlaky (25. – 28. 9.)

Výlet do malebné krajiny Horního Rakouska a Solnohradska. Z Gmundenu hvězdicovité výlety, např. po Salzkammergutbahn, Attergaubahn. U Steyru pak projížďka po Steyrtalbahn, nejstarší rakouskou úzkorozchodnou tratí s rozchodem 760 mm. V programu bude také prohlídka Lokparku Ampflwang. Samozřejmostí budou zastávky na fotografování.

Cena včetně dopravy: 7.990 Kč
cena bez jízdenky Praha – Linz a zpět a po tratích rakouských státních železnic: 5.790 Kč

Poznávací zájezdy vlakem

Berlín a Postupim (7. – 10. 5.)

Vlakem se pojede z Prahy přímo do Berlína. Během pobytu v Berlíně prohlídka centra města s nejvýznamnějšími památkami a výjezd S-bahnem do Postupimi s prohlídkou. V obou městech s českým průvodcem.

Cena za osobu: 4.990 Kč, v ceně není započtena jízdenka vlakem do Berlína a zpět. Na požádání zajistíme výhodné jízdenky (1.650 Kč).

Města jižního Bavorska - Mnichov, Řezno, Pasov, Landshut (3. – 6. 7.)

Přímým vlakem do jižního Bavorska. Zastávka v Řeznu (Regensburg), celodenní prohlídka Mnichova. V neděli se vlakem uskuteční výlet do Pasova, při zpáteční cestě prohlídka města Landshut se středověkým centrem. Poslední den odjezd z Mnichova do Norimberka, prohlídka města.

Cena za osobu: 5.290 Kč, v ceně není započtena jízdenka vlakem do Mnichova a zpět a výlet z Mnichova do Pasova a zpět. Na požádání zajistíme výhodné jízdenky (1.750 Kč).

Údolím Mosely a Rýna (13. – 16. 8.)

Autobusem DB a vlakem do Koblenze na soutoku Mosely a Rýna, po cestě zastávka u skály Lorelei na Rýně. Další den výjezd vlakem do Kolína nad Rýnem, prohlídka města s největší katedrálou v Německu. Zastávka v Bonnu s prohlídkou centra. Návrat do Koblenze a nocleh. Další den opět vlakem do nejstaršího německého města - Trevíru (Trieru), prohlídka centra se známou bránou Porta Nigra a dalšími památkami, po cestě zastávka v historickém městě Cochem na břehu Mosely. Poslední den přejezd vlakem do Mohuče (Mainz), prohlídka centra města a odsud vlakem do Norimberka a dále autobusem DB do Prahy.

Cena za osobu: 5.990 Kč, v ceně není započtena jízdenka vlakem do Koblenze a zpět a také výlety z Koblenze. Na požádání zajistíme výhodné jízdenky (2.800 Kč).

Při jízdách historickými a úzkorozchodnými tratěmi je pamatováno na přerušení jízdy a fotografování.

Zdroje: CK Praděd Inter, Železniční zájezdy


Valnoha Ales | 24.2.2015 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Komerční sdělení

More from Německo Česká republika (celá)


06.03.2015 (13:23)  
Heisy Bordel - Tak já jsem asi skrblík a víc než cca 1000 korun za ubytování kdekoliv bych nebyl ochoten zaplatit.

Už se mi stalo, že v cca 40 tisícovém městě jsem nenašel ubytování ani za 80 €. Nejnižší nabídka byla 130. Přitom je to země, kde se dá bez problémů najít přenocování do 30 €. Nebo po deštivém dni a 30 km chůze v teplotách kolem nuly se také silně posouvají hranice, co je člověk za ubytování ochoten zaplatit.
Registered user Sim 
06.03.2015 (11:43)  
Ja se priznam, ze jsem tak trochu naivne ocekaval, ze zajezd poradany pro sotouse vlakem na sotoakci bude resen ubytovacim voze a ne hotelem bez kolecek. Je mi jasny, ze klasicky hotel/penzion nabizi podstatne lepsi komfort, nez stisnene prostory vlaku ... ale i tak mi prijde, ze by to v ubytovacim vlaku melo ten spravny nadech.

Jo, krome toho, ze sem prastenej kolejnici, jezdim jeste na balkansky motocundry a ani gumokolni karavan mi neni cizi ... takze samosebou vnimam, ze mam trochu zkresleny pohled na svet ve srovnani s vetsinou populace :-D
Registered user Etienne  mail  
05.03.2015 (7:20)  
Jezdím do Německa relativně dost a (ve východní části) se dá slušné ubytování sehnat ve dvoulůžkovém pokoji za 35 €/os. (bez snídaně). Za 60 € už máte jednolůžák v InterCity hotelu u nádraží.
Takže v případě tohoto zájezdu to máte ca 3000 Kč jen za nocleh. Z vysoké marže bych cestovku fakt nepodezíral.
04.03.2015 (22:59)  
Tak já jsem asi skrblík a víc než cca 1000 korun za ubytování kdekoliv bych nebyl ochoten zaplatit. Blechy sice v posteli nevyhledávám, ale bez rámínek se obejdu..
Registered user optus 
04.03.2015 (17:19)  
J.Petrák: Souhlas. Sehnat rozumné ubytování v širším centru města (Frankfurt, Drážďany, ale třeba i obyčejná Žilina nebo Ostrava) tak ubytko stojí kolem 60-100€
04.03.2015 (11:52)  
optus: To jsi ještě z levného kraje, pokud nechceš člověka ubytovat místo v Berlíně někde za hranicí města. :)
Registered user optus 
03.03.2015 (23:14)  
Heisy Bordel: A kolik by se Ti zdálo akorát? Já jen, že 3 dny ubytování v nějakém slušném hotelu (bez blech a s ramínkama - jak zaznělo v pohádce 3 veteráni) bude kolem 30-40 EUR (v kurozovém přepočtu asi 800-1100 Kč za noc. K tomu nějaké atrakce... tak se domnívám, že výsledný výdělek asi nebude nijak závratný.

Buďme rádi, že na trh přichází něco takového. Přeji hodně zdaru této CK.
02.03.2015 (10:15)  
Za pět tisíc do Berlína na tři dny a bez dopravy, to je podle mě opravdu hodně.
Registered user Etienne  mail  
24.02.2015 (14:35)  
Je pěkné, že se také pořádají zájezdy jinak než autobusem. Sice se nezúčastním, ve všech destinacích jsem již byl, ale cestovce přeji dostatek klientů, akce vypadají zajímavě.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko