..: „Hurvínek“ ze slovenského Púchova na „Tovačovce“ :..

M 131.1463, foto: Petr Borženský Tovačov — Jak už se stalo v uplynulých sedmi letech tradicí, také v tomto roce se v půli měsíce srpna vydají zvláštní osobní vlaky na jinak pro veřejnost uzavřenou trať z Kojetína do Tovačova. Vlaky na trať vypraví České dráhy ve spolupráci s občanským sdružením Kroměřížská dráha a Spoločností Považskej Dráhy Žilina. Příležitostí k jízdám, které se budou konat o víkendu 16. a 17. srpna 2014, bude konání (nejen) folkového festivalu Tovačovský portál v Tovačově a tradičních Hodů v Kojetíně.

Už 16. ročník vlídného a pohodového festivalu Tovačovský portál se v městečku pod Spanilou věží bude konat v sobotu 16. srpna od 14 hodin, naopak Hody v Kojetíně se budou slavit hlavně v neděli 17. srpna, kdy v 9 hodin vyrazí na svou pouť městem krojovaný průvod a proběhne slavná Ječmínkova jízda králů, po kterých bude přímo na náměstí následovat bohatý celodenní program, který večer završí vystoupení slovenské kapely No name.

Pokud ale vyhledáváte spíše klid a samotu, nemusíte jet zvláštními vlaky zrovna na festival nebo hody! Klidně se jimi můžete vydat třeba na výlet za krásami přírody úrodné Hané, navštívit své známé v jinak těžko dostupném Tovačově, nebo se prostě jen svézt a pokochat se příjemným zvukem dnes už historického motoru TATRA 111, uloženého pod podlahou starého motoráčku se dřevěnými lavicemi. Právě oblíbený červený motoráček „Hurvínek“ čísla M1 31.1443 (vyroben roku 1956 vagónkou TATRA Studénka) totiž bude i se svým přípojným vozem Blm (staršího provedení z roku 1948) tvořit soupravu zvláštního vlaku, která si na „naši“ lokálku přijede vůbec poprvé zajezdit až ze slovenského Púchova.

Podrobnosti o akci, včetně jízdního řádu a tarifních podmínek, jsou uvedeny na plakátu akce

Zdroj: Kroměřížská dráha


Tomáš Krajcar Poslat mail autorovi | 15.8.2014 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Zlínský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko