..: Letní novinky v gastronomii na kolejích :..

ČD Restaurant - Svíčková na smetaně s houskovými knedlíkem, brusinky., foto: Aleš PetrovskýPraha — S letošním létem došlo nejen k tradičnímu nárůstu teplot, ale také ke gastronomickým změnám ve vlacích jezdících v České republice. S výjimkou dopravce RegioJet všechny ostatní společnosti, s nimiž se u nás můžeme na kolejích setkat, přišly s nějakou změnou ve své nabídce, ať už malou, nebo velkou. Kromě sezónních obměn a změn ve stálých jídelních lístcích dochází u jednoho z dopravců i k částečnému rozšíření koncepce cateringu. Potěšující zprávou také je, že pokud došlo ke změně cen, tak změny se odehrávaly výhradně směrem dolů.

JLV - Sezónní nabídka a drobná změna ve stálé nabídce

Sezónní nabídka ČD Restaurant léto 2014: Vepřová žebírka pečená s omáčkou gravi, čerstvým křenem a pečivem, foto: Tomáš Kalousek Společnost JLV, která nabízí své pokrmy ve vlacích Českých drah pod značkou ČD Restaurant, přichází s tradiční čtvrtletní obměnou v podání letní sezónní nabídky. Ta nově nabízí žampionový krém s celozrnnými krutony, hlavní jídla reprezentuje krůtí prsíčko dušené na másle s barevnou karotkou, zelenými fazolkami a s pažitkovými brambory a vepřová žebírka pečená s omáčkou gravi s čerstvým křenem a pečivem. Zájemci o lehčí jídlo mohou ochutnat listový salát s rajčaty, baby mozzarelou a bazalkovým dresinkem. Jako sezónní dezert byly vybrány šlehačkové kuličky s vanilkovým krémem a jahodovou omáčkou. To vše lze zapít třetinkou cideru Somersby. Ve stálém jídelním lístku se pak nově objevují nakládané sýry s pečivem.

Externí odkaz: Kompletní jídelní lístek ČD Restaurant včetně sezónní nabídky (PDF)

Leo Express - nově teplá jídla, ale jen ve vyšších třídách

Novinky u společnosti Leo Express tentokrát reprezentují nejen nové položky ve standardní nabídce, ale i rozšíření nabídky jídel pro Premium a částečně i Business třídu. Ve standardním jídelním lístku se nově objevuje zapečená sýrová nebo šunkovo-sýrová ciabatta, ovocný salát, košíček s červeným rybízem a čokoládový s ořechy. Dezerty nově zastupuje Tiramisu a profiterolky v čokoládě.

Nově se také objevuje tzv. Premium menu, na které má nárok, jak již napovídá název, každý cestující v Premium třídě. Cestující v Business třídě si jej pak mohou koupit za 80 Kč do vyprodání zásob a dostupnost v této třídě není garantována. Nabídka zahrnuje tříchodové menu, které v ranních hodinách prezentují lahůdkové talíře s pečivem a dezertem, v odpoledních hodinách pak s teplým jídlem, salátem a dezertem. Menu se postupně obměňuje a na každém spoji je vždy jen jedno konkrétní menu, které lze nalézt v rozpisu na webu dopravce. Dodavatelem těchto jídel je společnost Alpha Flight.

Externí odkaz: Nabídka LEO Expressu včetně Premium menu

Henry am Zug

S blížícím se příchodem nasazení jednotek ČD a ÖBB railjet na rameni Praha - Brno - Wien - Graz se společnost poskytující gastronomické služby v rakouských jídelních vozech, Henry am Zug, patrně nechala inspirovat českou společností JLV a nadále bude měnit sortiment nabízených pokrmů podle ročních období. Již nyní si můžete vybírat z letní nabídky, která ve vozech ÖBB platí od půlky června, od té původní se výrazně liší. Po vzhledové stránce se trochu podobá jídelním lístkům, které používala předešlá společnost E-Express. Co se týče nabízených jídel, je nabídka poměrně pestrá. Na rozdíl od české letní sezonní nabídky však neobsahuje jídla, která mají „letně osvěžit“, ale směs pokrmů z celého světa; celkově se však nabídka rozšířila. Přibyla například nová snídaně „Das Henry Sektfrühstück“, která obsahuje celozrnný chléb, uzeného lososa, kávu a dokonce, jak už název napovídá, sklenku šampaňského. Počet nabízených sendvičů a salátů se zdvojnásobil. Z hlavních jídel si můžete vybírat z pro Rakousko ne úplně typických jídel, jakými jsou mexické chilli, kuskus se zeleninovou směsí nebo thajská zelenina na kari. Pokud ale má cestující chuť na něco „echt“ rakouského, nemusí zoufat. Může si například vychutnat starovídeňské kuře na paprice nebo klasický štrůdl s vanilkovou omáčkou a s příznačným jménem „Wachau“ (údolí řeky Dunaj nedaleko Vídně). Sortiment nabízených nápojů se takřka nezměnil, pouze přibyla ovocná verze piva Ottakringer Helles. Ceny se také příliš nezměnily, pohybují se od 3,90 do 12,90 Euro. Oproti staré verzi jídelního lístku zatím chybí české překlady a ceny uvedené v CZK.

Externí odkaz: Jídelní lístek Henry am Zug (PDF)

Utasellátó - změny v nabídce i cenách

Utasellátó - palačinky, foto: Tomáš Kalousek Po velmi dlouhé době došlo ke změně jídelního lístku i u společnosti Utasellátó, která zabezpečuje gastronomické služby v maďarských vozech. Nabídka jídel se kompletně změnila, mezi novinky patří například Spaghetti Bolognese, vepřové koleno s pečeným bramborem či kachna s bramborovou kaší. Výrazně se změnily i ceny, které se nyní pohybují od cca 90 Kč do 323 Kč (původně ceny končily na 348 Kč). V nabídce již není klasický vepřový řízek, vystřídaly ho kuřecí nugety, příloha zůstala stejná, hranolky. Co se týče nápojů, i zde je změna, Coca-Cola se nepodává v obsahu 0,33 l za 78 Kč, ale v 0,5 l za 46 Kč (v jídelním lístku je však uváděný obsah 0,2 l, je tedy otázkou, zda půllitrové balení zůstane standardem). Sortiment nabízených nápojů se celkově rozšířil, od několika druhů vod (perlivých i neperlivých) přes tonic až po nabídku celé řady džusů Cappy. Ke změnám došlo i mezi pivy, nenajdete zde již Krušovice, ale Staropramen.

Externí odkaz: Jídelní lístek Utasellátó (PDF)

WARS

Snídaně v podání polské společnosti WARS., foto: Aleš Petrovský I polská společnost WARS, poskytující své stravovací služby ve vlacích dopravce PKP Intercity, nezůstala s novou nabídkou pozadu. Od začátku června si můžete i zde vybírat z nového menu. Stejně jako u výše zmiňovaných prošla nabídka rozšířením, přibyly například nové polévky nebo saláty. Vychutnat si nyní můžete rajčatovou polévku, z hlavních jídel tradiční vepřový řízek či nově těstoviny s rajčaty. Za zmínku také stojí hovězí burger. Ceny se výrazně měnily pouze u hlavních jídel, kdy v nové nabídce cena nepřesahuje 25 zlotých, namísto dosavadních 33. Nabídka nápojů zůstala téměř nezměněna.

Externí odkaz: Nabídka WARS v jídelních vozech PKP IC

Zdroje: JLV, LEO Express, Henry am Zug, MÁV START, WARS


JiříK. , Kalous66 | 16.7.2014 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
01.08.2014 (0:34)  
Bohumil Stejskal

Gramáž je fakt minulost, aby bylo všem stejně, nikdo neplakal a dala se udělat inventůra - gramáž = počet porcí = počet peněz a lépe odhalit manka

Dnes se gramáž uvádí jako informace, kolik že toho asi dostanete. Každý dá více, spokojený zákazník se rád vrátí,... někdo ale radši 100g a 59,-Kč

V JLV pokud jsem slyšel vaří samej kuchařskej metál, nikoli žádní hlupáci bez rondonu s výučním listem na pokrývače.
Registered user M 
23.07.2014 (22:00)  
Zatimco kdyby na listku byly gramaze, tak OFF FUCK a budes tam chodit denne?
23.07.2014 (14:17)  
Uvadzanie gramazi je socialisticky prezitok
OK, klidně mě můžou JLV urážet, že jsem se přežil ze socialismu, já jím tímto posílám jediný vzkaz: FUCK OFF. Nezájem, nenakupuju u vás, vím že žijete z dotací od ČD a tak vás to nesere, ale jednou třeba bude.
U Augustiner Keller gramáž vepřového kolena znát nepotřebuju, protože nedostanu tohle: http://www.zelpage.cz/news_n/sc_koleno_cele.jpg (zřejmě trpasličí prase, o UHO nemluvě).
Registered user acolmiztli  mail  
21.07.2014 (11:56)  
Karel Kovářík: samozřejmě, pochvala i stížnost poslány, jen čekám, zda bude i nějaká reakce :-)
Registered user Kakov 
21.07.2014 (11:31)  
acolmiztli:

podal jste stížnost?? já osobně nejsem žádný notorický stěžovatel, ale v tomto případě to bylo na místě....

jak jinak se má oddělit zrno od plev?
Registered user acolmiztli  mail  
21.07.2014 (11:18)  
EC 276/277 cesta PRG-BUD v posledním týdnu. Zatímco jednou plný jídelní vůz s funkční klimatizací zvládl obsluhovat slušný, usměvavý číšník a ještě doporučil, co si dát k jídlu a jakým doprovodit vínem, objednávka byla hotova za deset minut, svíčková super, žampionový krém luxusní, káva v cuku letu, vše čisté; při cestě zpátky vagon neklimatizoval, takže zůstalo o mikroventilace za hluku a poletujících záclonek, zpocený, pomalý a neurvalý číšník naprosto nebral v potaz, že někdo už sedí deset minut a čeká na jídelák, kdežto druhý sotva vlezl do dveří, tak ho usadil. Pivo nebylo, víno jen červené, okurkový salát (okurky na kostičky zalité octem???) jsem dostal k polévce a ne hlavnímu chodu, řízek fajn, brambory hnus. Snaha obrat cizince tím, že se jim zapřely happy hours. Navíc vše odrbané, stoly pobryndané bez snahy o cokoliv. Stejný spoj, stejný typ vagonu, stejná JLV a přesto diametrálně odlišné zkušenosti.
Registered user Sim 
21.07.2014 (9:35)  
Josef Petrák > bohuzel ne ... na baru to do skla/porculanu davali, ale roznaska ve dvojce byla striktne v plastu.
20.07.2014 (22:48)  
JiříK, Sim: Posledně hlásili v SC, že došla voda a "z hygienických důvodů nesmí použít porcelán". :) Třeba to byl i tento případ.
20.07.2014 (22:13)  
@Error404
Uvadzanie gramazi je socialisticky prezitok...
Ano, jistě, žádný předpis to již nevyžaduje, a každý zákazník má hubu, aby se zeptal.
Na druhou stranu se je socialisticky prezitok i obsah nápojů a ten se uvádí. V některých restauracích mají panáka 0,05 l a v některých 0,04 l, fakt se musím na všechno ptát?
V populárních restauracích předávaných v ústním podání jsou samozřejmě porce k nesnězení, že si odvážní nechají zbytek zabalit, na druhou stranu bych rád někdy dal přednost menší porci
20.07.2014 (18:20)  
Happy Hours v JLV je napsáno na úvodu jídelního lístku poměrně dost zmatečně dle mého názoru. Pro nově příchozího poměrně hůře pochopitelné. Avšak to nic nemění na tom, že tam vaří poslední dobou dobře a chutná mi tam, obědy mají zatím dlouhodobě vysoký průměr, :-).
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko