..: Březnický Herold Expres vyjede i letos :..

T444.0060, foto: topič Zdice — Brány muzea historické dopravní techniky Výtopna Zdice se veřejnosti znovu otevřou v sobotu 5. dubna 2014. Jak je již tradicí, i letos bude součástí bohatého doprovodného programu jízda zvláštního vlaku z Prahy do Zdic a ze Zdic do Březnice a zpět. Kromě exkurze do březnického pivovaru Herold je připravena také prohlídka unikátního muzea v Rožmitále pod Třemšínem, které dokumentuje minulý i současný život na Podbrdsku. Exkurzi je nutno předem rezervovat. Z areálu zdického muzea vyjede každou hodinu historický autobus, jenž všechny zájemce doveze například do místního Army muzea. Pro potěchu ucha i duše pak zahraje známá poberounská kapela Třehusk.

Herold Březnice

Pivovar Herold, foto: Pivovar Herold Zámecký pivovar Herold v Březnici má bohatou historii. Poprvé se o něm spisy zmínily v roce 1506, sladovna pochází z roku 1722. Do dnešní doby se pivo vaří tradiční technologií s vysokým podílem ruční práce. Na jedinečné chuti březnického piva se podílí především vlastní slad z humnové sladovny, žatecký chmel, prvotřídní voda ze studny zámeckého parku a v neposlední řadě také láska k řemeslu nebo umění zdejšího sládka. Pivovar má českého majitele a každoročně právem získává řadu ocenění v degustačních soutěžích. Více než polovinu produkce přitom vyváží pro zahraniční zákazníky. Všechny přihlášené návštěvníky čeká exkurze do útrob pivovaru, a to pod vedením odborníka a sládka Františka Pinkavy, který má připraven tradiční proslov týkající se nejen historie a současnosti pivovaru, ale pochopitelně také samotné výroby piva.

Podbrdské muzeum

Expozice v Podbrdském muzeu, foto: Podbrdské muzeum Podbrdské muzeum se nachází v historickém jádru města Rožmitál pod Třemšínem. Hlavní expozice je umístěna ve dvoupatrové budově, která navazuje na tovární halu, v níž se nachází rozsáhlá galerie. Přízemí muzea představuje návštěvníkům rod pánů z Rožmitála, jehož kořeny sahají až do 12. století. Tematicky zaměřená expozice s názvem Jak se žilo na Podbrdsku dokumentuje nejen historii města Rožmitál p. T., ale také například tradiční řemesla provozovaná právě v této lokalitě. Nechybí ani galerie slavných rodáků. Součástí Podbrdského muzea je expozice historických automobilů. Muzeum je plně bezbariérové a zajištěn je rozsáhlý výklad průvodce.

Výtopna Zdice

Výtopna Zdice Zdické muzeum, rozprostírající se v areálu bývalého lokomotivního depa Zdice, se otevře prvním letošním návštěvníkům po zimní přestávce, během níž probíhaly nepřetržité práce na několika exponátech. Nejvíce úsilí bylo věnováno dokončení revitalizačních prací na osobním voze typu Rybák. Ve stálé muzejní expozici se nachází řada unikátů, a to jak silničních, tak i drážních. Takříkajíc na své si proto přijdou milovníci historických automobilů, hasičské techniky nebo lokomotiv a vozů, které v našich končinách spatříme už jen málokdy. Každou hodinu vyjede od muzea na okružní výletní jízdu také historický autobus, zastavující mimo jiné u zdického Army muzea. A dobrá zpráva na závěr – naprázdno nevyjdou ani milovníci dobrého piva, jídla nebo hudby. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách Výtopny Zdice.

Zdroj: SAXI - Výtopna Zdice


Dominik Jaroš | 17.3.2014 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Podniky

More from ČR Středočeský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko