..: Gastronomický test u GW Train Regio :..

GWTR směrovka, foto: Aleš PetrovskýMariánské Lázně - Po vzoru obdobných testů u společnosti JLV se náš redaktor rozhodl zamířit stranou od hlavních tratí a vyzkoušet cateringové služby na lokálkách, konkrétně u soukromého dopravce GW Train Regio v osobním vlaku 7104 z Mariánských Lázní do Karlových Varů. Zavedení cateringových služeb na lokálních drahách je příjemnou změnou od dob, kdy jste se museli spolehnout na klobásu z nádražního stánku a následně nepříjemné potíže ve vlaku, jelikož sociální zařízení ve vozech 810 nebylo příliš valné kvality.

Ještě jsem si ani neobjednal a palubní personál mně osolil cestu manipulační přirážkou, jelikož jsem si nekoupil jízdenku v pokladně Českých drah před odjezdem. Standardně bych měl po chuti, ale kvůli vám, čtenářům, jsem se tedy překonal. Požádal jsem vlakvedoucí o jídelní a vinný lístek, což okamžitě zaujalo většinu osazenstva motorového vozu. „No jo, Pražáci přijeli,“ komentovala mé počínání naproti sedící seniorka se psem na sedadle a pokračovala ve čtení bulvárního plátku, který dostala zdarma v rámci bonusového servisu ve vlaku.

Bagetka a káva u GWTR, foto: Aleš Petrovský Vybral jsem si z menu kávu s obloženou bagetkou a následně párečky. „Párečky už nejsou, poslední snědl strojvedoucí. Ale jestli na nich trváte, tak vám v Bečově můžu skočit do hospody,“ kontrovala vlakvedoucí. Prokázala tím tedy nadstandardní zákaznické cítění, a to se cení. Změnil jsem tedy objednávku na řízečky. Vlakvedoucí poděkovala, vypravila vlak a šla na druhé stanoviště motoráku připravovat moji objednávku.

Při průjezdu oblouky se z kabiny strojvedoucího, momentálně sloužící jako kuchyně, začala ozývat sprostá slova. Zde je třeba toto tolerovat, protože průjezd některými místy byl tak divoký, že spící jezevčík na sedačce nepozorovaně sklouzl ze sedačky, což jej ovšem nevzbudilo, a proto teď pomalu oddechoval v uličce. Během několika minut se vynořila z útrob kabiny vlakvedoucí s první částí objednávky. Přerazila se v uličce o psa, vynadala cestující a já se konečně dočkal své objednávky. Bagetka byla sice miniaturní, ale všechny použité suroviny byly čerstvé a chutné. Sýr mozzarella od místního farmáře byl výtečný. Káva zn. Jehlavanka měla pěknou, bodavou chuť. Výborně.

Řízečky s pečivem u GWTR, foto: Aleš PetrovskýAni jsem nestačil dojíst bagetku, a už už se nesl druhý chod, řízečky s pečivem. Po mém dotazu, kde řízečky ohřívají, mi bylo doporučeno, abych se v tom nešťoural. Samotné řízky měly zajímavou, tak trochu naftovou chuť. Ale hlad byl veliký, a tak jsem snědl vše. Vlakvedoucí má dokumentace jídel zarazila a vyrukovala na mě s nepříjemnou otázkou: „Hele a nejste vy ten Hruška ze ŽelPage.cz? Jak pořád nadává na ty jídeláky? Jestli nás nedoporučíte a nedáte nám tu samolepku, tak dostanete přes hubu, jasný?“

Bojovnost vlakvedoucí mě poměrně vylekala, tedy… cateringové služby u dopravce GWTR jsou na velmi vysoké úrovni, a proto jako potravinový inspektor uděluji samolepku!

Autorský text po třech pivech a pár sklenkách Pálavy.


Aleš Petrovský | 1.4.2015 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Fikce a vtipy

More from ČR Karlovarský


Registered user prcek1 
02.04.2015 (9:25)  
Pěkný ... ale není to interiér z Regionovy? :)
Registered user cernys 
02.04.2015 (8:50)  
Vtipný článek :)
02.04.2015 (8:08)  
Velmi chválím nápad i pěknou hru s jazykem :)
02.04.2015 (7:52)  
... jako aprílový příspěvek OK, jen pro ilustraci ale např. na "lokálkách", provozovaných OEDG ve východním Německu (např. ze Žitavy v rámci Euro-Nisa-Ticket) si lze jednoduché občerstvení za neuvěřitelně příjemné ceny objednat (káva/čaj 0,80 €, chlazené nápoje od 1,20 €, nějaký ten snack také okolo 1 €) ... možná se tím inspirovaly ČD na ostravských rychlících (nebo snad expresech), ale určitě by tím mohly nahradit i "nářaďové vozíky" jakési podivné firmy na rychlících z Prahy do Klatov, Budějovic nebo doplnit služby na rychlících do Tanvaldu nebo z Pardubic do Liberce ... či ještě někde jinde ...
Registered user Ešus 
01.04.2015 (23:03)  
Fakt nejlepší.
01.04.2015 (20:05)  
Bozi!!! :-D
01.04.2015 (16:29)  
Jestlipak jste vyzkoušel i skvělou vodu ze záchodu? :-D
Registered user Rail-2005  mail  
01.04.2015 (16:02)  
Tak tohle je luxusní článek!
01.04.2015 (15:20)  
Z dnešních článků u mě boduje tento nejvíce :)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko