..: Indický rychlík převálcoval poutníky :..

Intercity Express from Hyderabad (ilustrační foto), foto: Adityamadhav83 Dhamara — Kuriózní tragická nehoda se stala v pondělí 19. srpna – v časných ranních hodinách tamního času smetl vlak v Indii v obci Dhamara (Bhamara) ve státě Bihar větší počet poutníků, z nichž nejméně 35 zahynulo. Vlak Rajya Rani Express obcí projíždí, nemá zde pravidelnou zastávku. Poutníci měli v úmyslu svézt se vlakem na slavnost boha Shiva a čekali na kolejích. Nevzali na vědomí, že vlak je rychlík a obcí projíždí, nestaví. Někteří se údajně snažili rychlík zastavit a přistoupit. Na varovné houkání nereagovali. Vlak davem poutníků projel a dobrzdil až za nádražím. Podle zpráv dav zbylých poutníků strojvůdce lynčoval a demoloval vagony vlaku. Poutníci byli z kasty „nedotknutelných“, ne příliš majetných, avšak hluboce věřících občanů.

Zdroje: iDNES, Spiegel, Wikimedia Commons, Zee News


stoupa Poslat mail autorovi | 23.8.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Svět


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user Sandik 
27.08.2013 (12:20)  
stoupa: Tak to piště sanskrtem, ale určitě ne anglicky, to je podle té vaší logiky stejný nesmysl, jako to skloňování.
27.08.2013 (9:35)  
Předpokládám, že známé video o tom, jak se nemá v Indii nastupovat na střechu vlaku už jste viděli:
https://www.youtube.com/watch?v=s_zDpHW68xY
Registered user tenzor 
26.08.2013 (18:30)  
Vlak 35, buh 0.
Je videt, ze nezavisi na konretnim nabozenstvi, hluboka vira (nekorektne prelozeno neskutecny fanatismus) spolu s nedostatkem soudnosti, inteligence, vzdelani a pudu sebezachovy nesou sve ovoce kdekoli na zemi. V kazem pripade je to na udeleni zvlastni Darwinovy ceny.
Doufam ze to fira nakonec prezil..
26.08.2013 (14:45)  
Laborec425: Nenáviděj věřící, nenáviděj jiné rasy, nenáviděj cikány.

Za svoji rasu tihle lidé nemůžou. Za to, že věří bludům, víceméně také ne, oni jestliže ti lidé nemají vzdělání a neumí nejspíš ani číst, pak není tak jednoduché dospět k nějakému hlubšímu porozumění světa kolem sebe.

Ale jestliže jim není cizí usmrtit člověka, který jim nic neudělal, naopak se snažil neštěstí zabránit, pak pro to nevidím omluvu ať už jsou to Češi, Indové, nebo Cikáni.
Registered user Laborec425  mail  
26.08.2013 (14:19)  
Přesně tohle jsem v týhle diskuzi čekal. Typický Češi. Nenáviděj věřící, nenáviděj jiné rasy, nenáviděj cikány.
Ale jak můžeme my soudit lidi v Indii. Celej svět je tak ohromnej a lidských povah jsou milióny. Opravdu nemůžeme soudit a už vůbec ne článek od novinářů. Jak asi může být tenhle článek zkreslený, než se dostal až k nám?
A ty fotky od přispěvovatelů? Sami moc dobře vidíte, jak jsou asi staré a hlavně to jsou fotky extrémní. Takhle to tam samozřejmě není. Může být, ale není to zdaleka pravidlem..
25.08.2013 (0:26)  
Jsou to kokoti. Tohle nemá s národností mnoho společného, v každé jsou nějací a jiní zase nejsou. Stačí se podívat na běžné projevy primitivismu u některých našich soukmenovců.
Registered user M 152.0  mail  
24.08.2013 (14:19)  
„...demoloval vagony vlaku. Poutníci byli z kasty nedotknutelných.“ Nechtěli náhodou železo? Z kasty nedotknutelných pocházeli i indičtí předci našich milých železochtivých občanů. :D
24.08.2013 (12:38)  
Hm, asi až tak nedotknutelní nebyli...

Takže když to shrnu, svoji vlastní nevědomostí, nezodpovědností a neopatrností udělali z nevinného člověka masového vraha proti jeho vlastní vůli, a následně jim nebylo proti mysli toho chudáka zlynčovat. Inu, to se poznají zbožní věřící.

Docela by mě zajímalo, kolik těch bohabojných oveček se po neštěstí staralo o své raněné bratry, a kolik z nich se raději chopilo kamenů...
24.08.2013 (8:14)  
je šťastím že naši vlastní nedotknuteľní indovia ešte neprišli na myšlienku zastavovať vlaky svojimi telami....
Registered user mira 
23.08.2013 (21:01)  
Nj, když se tam přes koleje přechází podobným způsobem http://www.youtube.com/watch?v=zbSMLa_aE-w , tak se ani nedivím že je tam 50 tis přejetých lidí za rok, nehledě že podle tohoto videa je vlastně trať rovnou chodníkem http://www.youtube.com/watch?v=kHx5FMonEe4
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko