..: Pozvánka: Do Malé Morávky a Chornic vlakem! :..

M286.1032 s fotovlakem do Malé Morávky, foto: Jan Máca Malá Morávka/Chornice — Tam, kam se pravidelným vlakem nedostanete – do Male Morávky a Chornic – míří o víkendu 7. a 8. září 2013 historický motorový vůz M 286.1032 s přívěsným vozem Bix. Šumperský Klub přátel kolejového autobusu ve spolupráci se spolkem Hrbatá Máňa pro vás připravuje jízdu zvláštního vlaku, který si klade za cíl připomenout doby, kdy řada 851, známá pod přezdívkou „Krokodýl“, kralovala tratím na Jesenicku a Hané.

V sobotu 7. září vyjede zvláštní vlak v trase Brno hl.n – Přerov – Olomouc hl.n – Bruntál – Malá Morávka – Bruntál – Olomouc hl.n. Plánovaný odjezd z Brna je v 5.55 h, návrat do Olomouce krátce po 17. hodině. Nástup je možný i ve stanicích Vyškov na Moravě, Kojetín, Přerov a Olomouc hlavní nádraží.

V neděli 8. září bude jízda zvláštního vlaku pokračovat, z Olomouce (6.40 h) přes Zábřeh na Moravě (7.25) a Šumperk do Olomouce, dále bude pokračovat přes Senice na Hané a Kostelec na Hané do Chornic. Po objetí přípojného vozu bude vlak pokračovat přes Boskovice a Skalici nad Svitavou do Brna, kde vlak ukončí v 20.20 svou jízdu na tamějším dolním nádraží.

Cena za jízdenku je stanovena na 550 Kč za jednodenní účast nebo 900 Kč za celou akci. Přihlásit se můžete prostřednictvím e-mailu. Po přihlášení Vám budou zaslány platební pokyny. Neváhejte a přijeďte. Kapacita vlaků je omezena! Více informací lze zjistit na stránkách akce.

Zdroj: Klub přátel kolejového autobusu


Petr Tylšar Poslat mail autorovi | 16.8.2013 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Jihomoravský ČR Moravskoslezský ČR Olomoucký


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user MOs 
31.08.2013 (22:30)  
Hezkou noc,Dala by se tato cesta zaplatit na miste u vlaku?a v kolik tento mimoradny vlak prijede do stanice Olomouc hlavni nadrazi+odjede smer Mala Moravka?
28.08.2013 (10:45)  
Když si to tu tak pročítám, nestačím se divit co jsou někteří zchopni napsat. Lukrativní byznys je to jak šlak, když do toho musíte cpát vlastní peníze.

Martin Utajený : Ač je evropskej km za cca 8 kaček(musíme znásobit základ koeficientem "e"), tak stále zde jsou jisté poplatky za zavedení DC, čož také není zanedbatelná čístka... a když je to tedy tak lukrativní, pročpak si taky nezorganizujete nějakou tu jízdu ? ;-)

JK ml.: Tak tomu tedy fandíte dost hodně. Nesmíme zapomínat že pojede s vozem, tudíž spotřeba naroste. Navíc při fotojízdě to máme: popojedem sem, popojedem tam , tady deset minut postojíme, tu a tam .... V závěru jste rád, když se spotřeba nedostane moc nad litřík na kilometr .... a teďke můžeme začít počítat ;-)
26.08.2013 (19:35)  
nikoho nepoučuji, kdo chce ať si jede do morávky autem a fotí třeba krajinu, těch 550kč mu vyjde tak akorát na benzín ...
Registered user Etienne  mail  
26.08.2013 (10:45)  
Petr Tylšar: narozdíl od Vašeho příspěvku (tak si představuji diskusi) pan Ben poučuje, kdo sem psát smí a nesmí, viz "aby to sem vůbec nedávali a uvědomili si že nejsou na vietnamské tržnici".
Registered user Etienne  mail  
25.08.2013 (8:22)  
Jsem doslova zhnusen úrovní některých diskutujících. Ve svém příspěvku píši, že pro Olomoučáka je cena příliš vysoká, ale zároveň smířlivě dodávám, že organizátorovi se akce především musí zaplatit. Místo toho, toho, aby mi např. Ben napsal "to bohužel nejde, v první řadě to musí pokrýt náklady", začne mě tu lynčovat a nadávat. Prostě někteří se nezapřou.
Registered user JK ml. 
23.08.2013 (19:50)  
Ale jo mě by ty náklady taky zajímaly, já se taky nějak nemůžu dopočítat, ale jaksi směrem na druhou stranu než kolega Utajený.....Uchopme to třeba od té nafty....Motor ujede na akci plusminus 450km....fandím krokodýlovi hodně když řeknu že si vezme 35l nafty? Po 35kačkách (to fandím :-))... tzn 35*35*4,5= zaokrouhleno 6k Kč....fíra dalších 3000kč, každý další člen (minimálně jeden kromě fíry by se šiknul) posádky cca 2000kč....olej, písek,voda, toaletní papír, mytí před jízdou nevím jak vy, ale já jsme na 15 000kč a to teprve fíra přišel ráno k natankovanému vyzbrojenému a umytému stroji a nastarotval ho, po trati za kterou je další cash neujel ani metr a to jsem nepočítal arbait na přípravě trasy, vyjednávání, propagaci, jsme stále v depu ráno před akcí.... Poudám nechápu jak za tyhle peníze to může někdo provozovat,když si tu píšete že 40 lidí je strop tzn zaokrouhleno příjem na tuto akci je řekněme max 40 000kč za jízdné nepočítaje sponzory. Více než třetinu téměř polovinu jsme nechali na startu.... No dobře.Ale mi napadá, kolik tak může stát nový lak na krokodýla....Pár takových akcí při prodírání pralesem kvalitně udržované trati sždc s nulovým grafikonem a nový kabátek bude potřeba jinak s motorákem ani šotouši nepojedou.....Nejmenuje se to amortizaze? Jo to jsem nějak zanedbal stejně jako ty poplatky za dopravní cestu.... Máte pravdu, vůbec nic nevím o provozních nákladech, to co píšu mě jen tak napadlo....Držím Vám pěsti ať se daří :-) a hlavně ať motorák drží pohromadě....protože nechápu jak lze z těhle peněz opravit něco závažnějšího.....
20.08.2013 (22:28)  
strojvedoucí nemá 2 tisíce korun denně
Nemá, protože z těch 2 tisíc uvidí 1100 Kč a zbylých 900 Kč jsou odvody ze mzdy do státní kasy. Platit externího zaměstnance znamená zaúčtovat jeho superhrubou mzdu = mzdové náklady zaměstnavatele.

edit: Délka celého "kolotoče" je 9,5 a 14 hodin = 23,5 hod. Takže pokud by fíra bral za oba dny 4.000 Kč superhrubé, tak má v průměru asi 94 Kč/h čistého za práci o víkendu (příplatek) a přesčas (příplatek). Fakt terno...
20.08.2013 (12:31)  
Jeden příklad za všechny: Vloni 19. května jsem organizoval jízdu dvou krokodýlů do okolí Chornic. Doplácel jsem na to nějakých +- 11000Kč . No prostě velmi lukrativní byznys, že mistře Utajený?

Jo a ta vyřazená hydra v Heršpicích má být jako co? Trošku mimo mísu ne?
19.08.2013 (22:09)  
Martin U.:
V čem spočívá má manipulace??
Co je "přiměřenost"? Zisk stanovený a schválený Státní plánovací komisí? Vypočítaný experty z ministerstva financí? Suma, nad kterou nebudou Vám podobní experti lamentovat?

Nebýt slušně vychován, napsal bych, ať jdete laskavě do háje. Jestli organizátorům z akce něco zbyde, plně si to zaslouží, ovšem obávám se, že moc toho nebude. A Vy se nenechte sžírat závistí, protože ona je motorem Vašich zcestných úvah a neotravujte lidi, kteří vytvářejí a dělají něco pozitivního. Na trollování máte neomezené možnosti kdekoli na internetu, tak prosím nezamořujte tenhle server.
Registered user Ivan_B 
19.08.2013 (21:13)  
...hydra je vyřazená v Horních Heršpicích...
...nájem vyřazené vraždy...

Kdo toto mohl napsat, tak tím jen dokazuje, že o tom moc neví.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko