..: Web plzeňských strojvůdců pomáhá již třetím rokem :..

Lokomotiva řady 242 v Plzni hl.n., foto: Jiří Škalda Plzeň — Na počátku všeho stál zajímavý nápad Josefa Kulaviaka, strojvedoucího Českých drah z depa kolejových vozidel Plzeň, a Michala Pelíška, strojvedoucího nákladního dopravce ČD Cargo. Po usilovné práci byl nakonec 1. dubna 2012 spuštěn web nově vzniklého projektu Plzeňští strojvůdci, který postupem času doznal větších či menších změn po obsahové i grafické stránce. Dnes stránky skrývají unikátní funkční popisy jednotlivých řad hnacích vozidel, řešení jejich provozních poruch a další návody či pomůcky, které lze uplatnit mimo jiné také v zaměstnání. Díky přístupu přes mobilní telefon totiž stránky pomohly hned v několika případech odvrátit neschopnost vozidla na trati.

Unikátní fotogalerie či články z provozu

Lokomotivy řady 242 v Plzni, foto: Josef Kulaviak - www.strojvedouciplzen.cz Kromě nejrůznějších popisů a schémat lze na stránkách najít například různé pomůcky pro strojvedoucí, články z provozu i historie a v neposlední řadě také aktuální dislokace hnacích vozidel ČD a ČD Cargo dle jednotlivých provozních dep. Projekt Plzeňských strojvůdců však není zdaleka určen pouze provozním zaměstnancům. Takříkajíc na své si přijdou i ostatní návštěvníci, a to především díky obsáhlé a neustále se rozvíjející fotogalerii. Jednotlivé snímky jsou rozděleny až na jednotlivá hnací vozidla, což přináší zajímavý pohled na „životní pouť“ konkrétní lokomotivy. O to cennější jsou pak historické fotografie, zachycující vozidla v neopakovatelné podobě. Na stránkách jsou k dispozici také všechny díly pořadu Pozor vlak.

V nedávné době bylo spuštěno nové diskuzní fórum, kladoucí si za cíl prioritně udržet kvalitu obsahu a jeho odbornou úroveň. „Přejeme si, aby se forum brzy rozběhlo a bylo plnohodnotným doplňkem našeho webu. Hlavním cílem je i nadále rozvíjet technické záležitosti, jako jsou popisy a návody pro kolegy strojvedoucí. Rádi bychom pomáhali také začínajícím kolegům – strojvedoucím v přípravě. To ale neznamená, že se budeme soustředit jen na tuto odbornou oblast, chceme, aby si každý na webu našel to své, a proto budeme pracovat mimo jiné na naší unikátní galerii, která zachycuje životy hnacích vozidel u nás a na Slovensku,“ shrnují své představy plzeňští strojvůdci Josef Kulaviak a Michal Pelíšek.

Zdroj: Plzeňští strojvůdci


Dominik Jaroš | 16.8.2014 (8:00)
Súvisiace správyopen/close

Ďalšie z rubriky Vozidla Virtuální svět

Ďalšie z regiónu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný užívateľ Martin Michl  mail  
16.08.2014 (15:27)  
to není amatérismus, ale pouhý nezájem, ale díky dobrovolné činnosti některých (plzeňských i pražských) lidí tyhle návody existují, a strojvedoucí jsou za ně rádi.
registrovaný užívateľ Kubajz 
16.08.2014 (13:16)  
Je super, ze se najdou strojvedouci, ktere jejich prace ocividne bavi. Nicmene souhlasim s predchozim komentujicim ... pokud toto jsou stranky, kde si strojvedouci sdileji navody na opravy zavad, tak to svedci o neuveritelnem amaterismu jejich zamestnavatele :-(.
registrovaný užívateľ Leinad 
16.08.2014 (10:19)  
Zajímavý projekt.
Jenom mě zaujalo Díky přístupu přes mobilní telefon totiž stránky pomohly hned v několika případech odvrátit neschopnost vozidla na trati. - to jako není na intranenu dopravce postup a strojvedoucí který by ho napsal nedostane zaplaceno?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáre vyjadrujú názory čitateľov.
Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za ich obsah.

- dopisovateľ alebo člen ŽP, - editor alebo admin ŽP

Pridať komentár
Komentáre môžu vkladať iba registrovaní užívatelia.
Pred vložením komentára je potrebné se buď prihlásiť, alebo zaregistrovať.
Prihlásenie
 
 
  
 
   Zaregistrovať sa

© 2001 - 2024 ŽelPage - správcovia


Info
informacni okenko