..: 12. výročí ŽelPage aneb s ŽelPage okolo Kolína :..

M 262.1002, Červený Potok - Podlesí, foto: Jan Máca Kolín — Jako již tradičně i tento rok vyjede zvláštní vlak, jehož jízdou oslavíme již dvanáct let existence internetového portálu ŽelPage. V sobotu 18. května se náš vlak tvořený motorovým vozem M 262.1002 společnosti JuniorMarket s.r.o. vydá na okruh okolo Kolína. Během celého dne navštívíme vlečku automobilky TPCA v Kolíně, výhybnu Kanín s projetím obou tratí z Velkého Oseka a nákladní obvod v Nymburku, ve kterém mimo jiné projedeme i spojku Veleliby - Nymburk město. Jednou z dalších zajímavostí bude trať, na níž byl zastaven provoz na konci grafikonu 2005/2006 a od roku 2007 je tam provozována pouze příležitostná doprava. Kdo ještě neuhodl, jedná se o trať 013 Bošice - Zásmuky - Bečváry. Několik hodin z naší cesty je vyhrazeno na fotografování na mnoha zajímavých místech. Všichni fotografové si tedy mohou být jisti, že neodejdou ani zdaleka s prázdnou.

Naše výprava začne v Kolíně v 9.00 dojetím k označníku směrem na Záboří nad Labem, abychom mohli projet po koleji 38a, tedy po nákladní spojce mezi tratí z České Třebové a částí nákladového nádraží, odděleného spádovištěm. Poté projedeme kolem nymburských nástupišť a po mostě přes Labe se dostaneme na odbočku Hradištko, kde odbočíme do průmyslové zóny TPCA. Po krátké návštěvě průmyslové zóny se vrátíme zpět na trať 231 a přes stanici Velký Osek dojedeme do výhybny Kanín, kde vykonáme úvrať a druhou spojkou se dostaneme zpět do Velkého Oseka. Další zajímavé spojky nás čekají v uzlu Nymburk. Projedeme obě traťové koleje spojující odbočku Babín a stanici Nymburk seřaďovací n. a také neméně zajímavou spojku Veleliby - Nymburk město. Poté se přes stanice Poříčany a Pečky dostaneme na trať 012, po níž dojedeme do koncové dopravny Kouřim. Po krátké pauze a splnění dopravních povinností se opět vydáme na cestu. V sousední dopravně Bošice opět vykonáme nezbytné povinnosti a vydáme se na příležitostně pojížděnou trať do Bečvár. Zde vykonáme poslední úvrať dne a vydáme se do cílové stanice Kolín, kam dorazíme několik málo minut před půl pátou.M262.1002 v traťovém úseku Zásmuky - Bečváry, foto: Pavel Martoch

Cena za účast na celodenní akci je stanovena na 750 korun. Vzhledem k povaze akce neposkytujeme žádné slevy ani úsekové jízdné. Místo k sezení ve zvláštním vlaku si můžete zajistit v našem rezervačním systému. Během jízdy bude jako obvykle k dispozici vlakový bufet, který vám nabídne něco k zahnání hladu i žízně. Zejména ti, kteří na akci nepřijedou autem, budou moci ochutnat pivo z pivovaru v Dobrušce.


Michal Šimek Poslat mail autorovi | 15.3.2013 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky ŽelPage

More from ČR Středočeský

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko