..: Pozvánka na tři dny po severních Čechách s vozem M 262.1002 :..

M 262.1002, Bošice, foto: topičKolín — Přijměte pozvání na třídenní fotojízdu převážně po severních Čechách, která proběhne od pátku 26. dubna do neděle 28. dubna letošního roku. Jízda bude uskutečněna s historickým motorovým vozem M 262.1002, případně M 262.0209. Zvláštní vlak projede velmi široké spektrum železničních tratí, včetně těch, kde byla již v minulých letech příslušnými kraji zastavena pravidelná osobní doprava.

V pátek 26. dubna bude vlak odjíždět z Kolína již asi v 7.15 a jeho trasa bude Kolín - Mělník - Mšeno - Bakov nad Jizerou - Doksy - spojka Žizníkov - Zákupy - Jablonné v Podještědí - Liberec, kam vlak přijede asi v 19 hodin. Cestou bude ve Mšeně delší přestávka na autobusový výlet na Kokořínské pokličky a hrad Kokořín. Cena za tento den je 600 korun, a to včetně autobusové dopravy.

M 262.0209, Osenice - Dětenice, foto: Petr Holub V sobotu si přivstanete, protože už v 7.00 bude následovat pro mnohé asi nejzajímavější jízda v trase Liberec - Novina - Česká Lípa - Jedlová - Rumburk. Po příjezdu do Rumburku vlak projede všechny lokálky ve šluknovském výběžku, včetně tratě do Jiříkova, kam už se dnes vlakem nedostanete. I trať Rumburk - Panský - Mikulášovice měla v loňském roce namále, kraj na ní nakonec ale víkendové vlaky zachoval. Zpět se pojede z Rybniště do Liberce přes Zittau se zastávkou ve varnsdorfském pivovaru Kocour. Příjezd do Liberce bude okolo půl osmé večer, přičemž cestující, kteří nejsou zas až tak postižení železnicí, mohou vystoupit na Jedlové a udělat si pěší výlet přes hrad Tolštejn do Jiřetína pod Jedlovou, kde si mohou nastoupit zpět do vlaku. Cena za sobotní jízdu bude vzhledem k delší trase a průjezdu peáží 800 korun.

M 262.1002, Mladějov v Čechách - Malechovice, foto: Michael Hajn Nedělní jízda bude trasována z Liberce přes Turnov, Starou Paku, Libuň, Dolní Bousov, Kopidlno a Nymburk do Kolína, kde bude akce ukončena cca v 18.30. Cestou vlak projede i nepoužívaný úsek trati z Dolního Bousova přes Dětenice do Kopidlna, kam už ostatně podobný vlak zavítal v loňském roce. Cena za neděli bude 600 korun. Kdo se přihlásí na všechny tři dny, bude mít finální částku sníženou o tři sta korun, tudíž zaplatí 1700 korun za kompletní program. Cena za pátek a neděli je pak 1000 korun, cena za pátek se sobotou nebo za sobotu a neděli je 1200 korun. Dále je možno zajistit přihlášeným v Liberci nocleh (dle kvality ubytování 350 - 450 korun za osobu dvě noci).

Přihlášky, prosím, zasílejte do 15. března na emailovou adresu chmelboh@seznam.cz a do přihlášky, prosím, připište také to, zda máte zájem o ubytování a jaké. Po tomto datu bude rozhodnuto, zda se akce uskuteční a nebo bude pro nízký počet přihlášených zrušena, nebo případně uskutečněna v omezeném rozsahu. Na vaše přihlášky a na setkání s vámi na jízdě se těší pořadatel jízdy Bohouš Chmelař.


Boguš | 23.2.2013 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Liberecký ČR Středočeský


Registered user Boguš 
15.03.2013 (18:12)  
Dnes je sice uzávěrka přihlášek ale na pátek a neděli je ještě míst dostatek,takže se klidně hlaste dál.Dnes už je jasné že se pojede.
Registered user Boguš 
08.03.2013 (3:39)  
Na sobotu 27.4.mě zbývá posledních 5.míst.(pak už bude možnost jenom jako náhradníci za někoho kdo účast na sobotě odřekne).Na pátek i neděli je zatím míst dostatek.
02.03.2013 (15:35)  
článek pěkný, mě se hlavně líbí ta fotka s stanicí :-)
23.02.2013 (22:40)  
super, mam radost. Aspon trochu. Kdyz uz jsem si dnes nechal ukrast docela drahej telefon.

Urcite me nekde kolem varnsdorfu uvidite s fotakem v ruce. Mozna zkusim zase stary nadrazi. Predchozi moje foto vlaku KZC (kocour+Bixovna+WLab) mi mistni polobohove neschvalili, ac to byl prvni zimni snimek sezony a navic zvlastni a neopakovatelny vlak v nadrazi kde vlaky nestavi uz 50 let... Stal jsem tam s fotakem ve vanici pres hodinu. No asi mam druhou sanci :-)
Registered user Nuny 
23.02.2013 (21:44)  
Možná na tuto akci půjdu. Ještě se rozmyslím.. Jinak článek je pěkný.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko