..: Vlaky do Všetat nově plně integrovány :..

Motorový vůz 854 v úseku Neratovice - Tišice, foto: Chary Praha — S platností od pátku 1. června 2012 dochází k plné integraci linek S3 a R3 i v úseku Praha–Čakovice – Všetaty (trať 070). Ve vlaku na této relaci tak budou nově platit nejen předplatní jízdní doklady PID, ale i jízdenky PID pro jednotlivou jízdu. Cestující je před nástupem do vlaku povinen označit jízdenku v označovacím strojku, který je umístěn na každé železniční stanici a zastávce ve zmíněném úseku, samozřejmě pokud již nemá jízdenku označenou například z MHD. V takovém případě se již jízdenky znovu neoznačují.

Zdroj: ROPID


Dominik Jaroš | 30.5.2012 (17:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Jízdní řád

More from ČR Praha ČR Středočeský


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user CART 
08.04.2014 (17:02)  
Jen technická - proč není v "plné integraci" zařazeno i použití SMS-jízdenek? Na to přece není třeba žádná spešl čtečka nebo tak něco... Nebo protože u nich není možno hodnověrně zapsat a vyúčtovat počty takových cestujících? Ale to na přívozech taky ne, nebo ano?
24.10.2012 (20:23)  
Lukys: jeden kousek stoji urcite pres 100.000 a k tomu jeste udrzba... Spis by je meli prodavat pruvodci CD, nejak nevidim duvod proc to nejde, kdyz to v jinych IDS jde...
Registered user Lukys  mail  
09.07.2012 (13:45)  
To by mohli dát nějaký automaty na jízdenky MHD do stanic na té trati.
02.06.2012 (21:19)  
Inu nejsme v Německu - kde až na nepatrné výjimky - jsou jízdekové automaty i na vššch zastávkách, případně jsou jízdenkové automaty ve vozidlech.

Podobně v Rakousku a většině švýcarských železnic.

Za prodej jízdenek PID je taky třeba platit prodejci provizi a je otázkou, zda je pražský Dopravní podnik který paradoxně pro PID tisk jízdenek zajišťuje, ochoten platit provozi obvyklou u železničních dopravců (zpravidla 10 % z ceny) ...
Trafikanti se třeba smíří s nižší provizí ...

Naproti tomu v Itasku je zcela běžné, že jízdenky podle "regionálního tarifu" se prodávají v barech či trafikách, v pokladně nebo automatu FS/TI ji nedostanete ...
31.05.2012 (18:23)  
PIDijízdenky taky dostanete ze strojku v autobusu a některé druhy z UNIPOKu nebo POPky.
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
31.05.2012 (17:30)  
Možná je škoda, že PID a IDS JMK za každou cenu musí mít "korporátní" jízdenky. IREDO vám vytisknou na jakýkoliv kus papíru (když to přeženu), takže ve všech strojcích v busech, ve všech pokladnách ČD (na klasickou jízdenku) a ve všech POPkách.
31.05.2012 (11:11)  
Však ČD jízdenky IDS JMK neprodávájí z vlastní dobročinnosti, ale protože je k tomu zavazuje smlouva s krajem. Pokladníci vám zpravidla i vydají IDS jízdenku, pokud vychází levněji.

V neobsazených zastávkách si také jízdenku IDS nekoupíte. Za tím účelem je v tarifu IDS JMK univerzální jízdenka, kterou využívá nezanedbatelná skupina cestujících.
31.05.2012 (10:45)  
Hm, tenhle přístup nechápu. Přitom to podle mě není zpupnost ČD. V Mikulově mi normálně lístek na IDS JMK prodali bez jakýchkoli řečí. Nicméně v PIDu je spousty zastávek (dokonce stanic), kde když si nekoupíte lístek dopředu, tak máte smůlu. Napadá mě Sadská (pokud se nic nezměnilo).
31.05.2012 (8:23)  
ČD se tomu velmi brání, například v Kralupech jí lze koupit pouze v automatu nebo v trafice před nádražím. Automat neustále někdo sabotuje a trafika je otevřená omezenou dobu. Na můj dotaz, proč se jízdenky neprodávají v osobní pokladně reagovali poněkud předrážděně. Možná by šla koupit v některém autobuse, pokud stojí před nádražím a neodjet s ním, nevím, zda to tarif umožňuje.
Registered user redbird  mail  
31.05.2012 (7:53)  
Zajímalo by mne zda bude ve stanici koupit i jízdenky PID.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko