..: Lokomotivy PKP Intercity i Českých drah propagují fotbalové EURO :..

Lokomotiva Husarz v polských národních barvách, foto: PKP Intercity Varšava — Letošní fotbalové Mistrovstí Evropy pořádají společně Polsko a Ukrajina. Pro obě pořadatelské země je tato událost velmi výjimečná. Na Mistroství se proto připravují i železniční dopravci PKP Intercity a Ukrzaliznycja. Kromě toho, že byly investovány peníze do rekonstrukce nádraží a také do nákupu nových elektrických jednotek (Ukrzaliznycja zakoupila dvě šestivozové dvoupodlažní elektrické jednotky od Škody Transportation a šest jednopodlažních jednotek Hyundai Rotem), chystají se nová spojení pro fanoušky, dopravce PKP Intercity se rozhodl po vzoru dopravců DB, ÖBB, SBB dát svým 10 lokomotivám Husarz nové nátěry v národních barvách jednotlivých účastnických států.

Železnice hýbe fanoušky

Lokomotiva Husarz v českých národních barvách, foto: PKP IntercityLokomotiva EP09 v řeckých národních barvách, foto: PKP Intercity Celkově jde o 20 lokomotiv: 6 lokomotiv EU44 Husarz bude reprezentovat následující účastnické země: Polsko, Ukrajina, Rusko, Dánsko, Německo a Česká republika, 4 další Husarzy budou reklamou na stadióny v Gdaňku, Poznani, Wroclawi a Varšavě, které byly vybudovány právě pro Mistrovství Evropy. Protože dopravce PKP Intercity má však jen 10 Husarzů, zbylých 10 účastnických zemí bude reprezentováno nátěry na lokomotivách EP09. U těchto lokomotiv musel dopravce vyřešit to, že povrch těchto lokomotiv se může zahřát až na 60°C a materiál musí být samozřejmě také odolný vůči dešti, teplotám vzduchu a špíně. Na každé z nich je navíc nápis tohoto projektu "Kolej porusza kibiców" včetně překladu do jazyka země, která je nátěrem reprezentována, v češtině tedy "Železnice hýbe fanoušky" (největší problémy byly s překladem do ukrajinštiny a španělštiny). Autorem těchto nátěrů je firma, která navrhuje bižuterii a porcelán pro firmu Swarovski. Lokomotivy budou s těmito fotbalovými nátěry jezdit do listopadu tohoto roku s výjimkou jedné, která bude s nátěrem jezdit až do roku 2013 - o tom, která to bude, rozhodnou návštěvnici webu dopravce PKP IC. Ačkoliv Husarzy v nových nátěrech již jezdí (vůbec poprvé se tak stalo 30. března 2012, kdy lokomotiva Husarz v polských národních barvách jela na trase Varšava - Berlín), dopravce chystá na 19. května 2012 společnou jízdu 6 lokomotiv Varšavou v barvách Polska, Ukrajiny, České republiky, Ruska, Řecka a národního stadionu ve Varšavě.

ČD: Vlakem na Euro

Předpokládaný nátěr 163, foto: České dráhy Na Mistrovství Evropy ve fotbale se připravují i České dráhy. Dne 9. května 2012 vyjela v čele vlaku EC 111 Praha v úseku z Prahy do Bohumína lokomotiva 380.011 v českých národních barvách. Fotbalový nátěr získá i lokomotiva 163, která bude v novém nátěru jezdit od 11. května na spěšných vlacích z Pardubic hl.n. přes Lichkov do Wroclawi. Ve dnech 8., 12. a 16. června potom tato lokomotiva poveze fanoušky z Prahy do Wroclawi a zpět.

ČD 380.011 "Vlakem na Euro", EC 111 Praha, foto: Josef Petrák ČD 380.011 "Vlakem na Euro", EC 111 Praha, foto: Josef Petrák

Nová spojení pro fanoušky

Dopravce PKP Intercity rovněž chystá nová spojení: 6. června 2012 vyjede poprvé přímý vlak z Berlína do Gdaňsku, ve dnech 9., 13. a 17. června budou jezdit 3 speciální vlaky z Přemyšlu do Lvova - a naopak 10., 14. a 18. června z Lvova do Přemyšlu - na tyto vlaky budou navazovat vlaky z/do Krakowa, čímž odpadne zdlouhavá výměna podvozků. Ve spolupráci s Českými dráhami budou vypraveny ve dnech 8., 12. a 16. června vypraveny přímé vlaky do Wroclawi: z Prahy přes Ústí nad Orlicí a z Brna přes Ostravu. Zrychlit by se mělo i cestování vlaky na Ukrajině - díky novým jednotkám Hyundai Rotem by měla cesta mezi Lvovem a Kyjevem trvat 4 hodiny a 30 minut, zatímco dnes trvá 7 hodin i déle.

Zdroj: PKP Intercity, Bezpośredni pociąg z Gdańska do Berlina już przed Euro 2012, Ukrzaliznycja; ilustrační foto: PKP Intercity


miropiro | 9.5.2012 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from Polsko


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
09.05.2012 (15:53)  
pozn.: "Pro obě pořadatelské země je tato událost velmi vyjímečná." výjimečná se píše takto
Registered user M 
09.05.2012 (14:07)  
Je to pekne, ale asi bych na obou celech vynechal ten mic. Prijde mi to jak nejaka "mucha", kterou vlak cestou sestrelil a rozplacla se na nem:)
O samotnem lepeni celkem dobry clanek na idnesu (http://fotbal.idnes.cz/jak-vznikal-polep-vlaku-pro-ceske-fotbalisty-fnp-/euro-2012.aspx?c=A120507_123229_fot_reprez_vl), celkem makacka:)
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko