..: Červencová výluka provozu metra, tentokrát na lince A :..

Sanace výhybky na IP, foto: Roman Bradáč, Pohotovost JDCM; DPPPraha — Před Velikonocemi jsme vám přinesli informace o přerušení provozu metra na lince C přes stanici I. P. Pavlova, kde probíhala kompletní sanace výhybky v 1. koleji. Již nyní se chystá obdobná výluka a to na lince A v termínu 5. - 8., resp. do zahájení provozu dne 9. července 2012. V tomto případě bude provoz metra zachován v úseku Depo Hostivař - Můstek A, přičemž se i zde využije jednokolejný obousměrný provoz; a to z Náměstí Míru nesprávným směrem po 1. koleji. Podobně jako o velikonočním prodlouženém víkendu na lince C proběhne celková sanace výhybky. V tomto případě výhybky č. 1 v 2. koleji směrem k Muzeu (A/C spojce). Této výluky se současně využije i k pracím na elektrické měnírně ve stanici Dejvická a přepojení tamního trakčního rozvaděče a dále k výměně původních dřevěných pražců v 2. koleji mezi Náměstím Míru a Muzeem.

Stejně jako v dubnu se i na NM v předstihu odkloní VKV dvoulinka, naveze se kolejivo, nové železobetonové pražce a další nezbytný materiál. Samotné výlukové práce pak budou podobně obnášet odpojení přestavníku od výměny, demontáž smyček vlakového zabezpečovače LZA včetně přívodní kolejnice, výměnu štěrkového lože, dřevěných pražců, výhybkových součástí a opravu odvodnění samotné výhybky. Na místě bude stejně jako i v předchozím případě pracovat bagr MHS, který se s předstihem dopraví služebním vlakem během přepravní výluky. Jistou zvláštností při zmiňované výměně pražců k Muzeu je přerušení prací v čase přepravních výluk a zajištění průjezdnosti tratě pro služební vlaky z důvodu omezených prostorových podmínek u výhybky na NM.


Zobrazit místo NPD při výluce provozu metra A 5.7. - 9.7.2012 na větší mapě

Sanace výhybky na IP, foto: Roman Bradáč, Pohotovost JDCM; DPP Sanace výhybky na IP, foto: Roman Bradáč, Pohotovost JDCM; DPPCesta každé soupravy na Můstek povede před NM přes kolejovou spojku na 1. kolej a dále do stanice MS-A. Odtud pak zpět na NM a dále již dvoukolejně do Depa Hostivař. Pro zabezpečení jízd osobních vlaků v nesprávném směru po 1. koleji na Můstek proběhne úprava staničního zabezpečovacího zařízení na Náměstí Míru, díky které bude kontrolována volnost příslušných kolejových úseků a nedojde k porušení blokové podmínky při jízdě nesprávným směrem.

Vzhledem k tomu, že v letních měsících již tradičně probíhají opravy, či rekonstrukce tramvajových tratí a silničních komunikací v Praze, možnosti řešení náhradní povrchové dopravy jsou v případě obou akcí specifického charakteru. Při sanaci výhybky na NM, tedy od 5. do 9. července 2012 budou prodlouženy tramvajové linky 25 a 36 jako zvláštní linka X-A z Hradčanské na Malostranskou a ukončeny objezdem proti sobě po trase: Badeniho - Chotkova - Pod Bruskou - Nábřeží E. Beneše - Čechův most - náměstí Curierových - 17. listopadu - Nám. Jana Palacha - Mánesův most - Klárov - Pod Bruskou - Chotkova - Badeniho. V návaznosti se prodlouží i autobusové linky 107, 119 a 147 z Dejvické na Hradčanskou a zkrácen interval linky 100 na 15 minut.

Grafické shéma trati A, foto: www.metroweb.czJak již bylo zmíněno v úvodu, výluky provozu se rovněž využije k pracím na elektrické rozvodně v Dejvicích, které jsou přípravou pro budoucí úsek V. A do Motola a obnášejí beznapěťový stav Dejvická - Malostranská. Dokončovací práce jsou pak plánovány na období posledního červencového víkendu, od 00.30 v sobotu 28. do pondělí 30. července 2012 3.50 hodin. Organizace dopravy je plánována a řešena stejně v předchozím případě. Z NM jednokolejně v nesprávném směru na Můstek, odkud bude z 2. koleje (správného směru do Dejvic) doplněn jednou soupravou kyvadlový provoz na Malostranskou a zpět s návazností na příjezd soupravy od Hostivaře.

V termínu těchto prací od soboty 28. do pondělí 30. července, kdy bude provoz zachován v úseku Depo Hostivař - Malostranská, je NPD identická jako v předchozím případě - prodloužení tramvajových linek 25, 36 a autobusových 107, 119, 147, stejně tak jako zkrácení intervalu letištního spoje 100.

Ve dnech 28. - 30. září 2012 je pak na Náměstí Míru plánována oprava a sanace druhé výhybky ve směru od Muzea (C/A spojky) v 1. koleji a na Dejvické výměna výhybky. Organizace provozu a forma náhradní dopravy se však teprve sjednává a řeší, protože je v úvahu i celkové přerušení dopravy na trati A z důvodu nutných jízd služebních vlaků mezi pracovními místy a depem Hostivař.

Na trati B pak od 10. července 2012 mělo dojít k uzavření stanice Národní třída, kterou čeká plánovaná celková rekonstrukce a v jejím blízkém okolí výstavba multifunkčního centra.

Zdroje: ŽelPage, DPP, Metroweb.cz


Vítek_V | 18.6.2012 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Praha


Registered user syrda  mail  
23.06.2012 (16:51)  
Podle webu DP budou náhradní tramvaje jezdit po trase: ... - Hradčanská > Malostranská (nábřeží) > Čechův most > Nám. Republiky > Masarykovo nádr. > Václavské nám. > Lazarská > Národní divadlo > Staroměstská > Malostranská > Hradčanská
(25 tímto směrem, 36/X-A v protisměru).
Okruh dle Želpage (jen Staroměstská) možná bude při druhé výluce (konec července), kdy metro pojede až na Malostranskou.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko