..: Česká televize plánuje nový železniční kanál :..

ČT 1435, foto: JRtrain Praha — Česká televize plánuje v době příchodu letní změny jízdního řádu 2011/2012 spustit nový kanál, který se bude věnovat jen a pouze železnici, stejně jako všemu, co s tím nějak souvisí. Česká televize tak reaguje na průzkumy trhu, které jednoznačně potvrzují rostoucí trend diváků zajímajících se o železnici. Navíc tuto mezeru na českém trhu dosud nevyplnila žádná z komerčních stanic. Kanál, který by se podle všech informací měl jmenovat ČT1435, podle neověřených informací nahradí také komerční kanály ČD TV, slovenskou Rail TV i německou Bahn TV; do těchto jazyků bude program simultálně tlumočen. Součástí vysílacího schématu mají být nejen zpravodajské relace ze světa železnic, ale také dokumenty či seriály z prostředí železnice. ŽelPage se podařilo sehnat ukázku programového schématu, jak by vysílání mělo probíhat v prvních dnech.

5.55Předpověď zpožděníPřehled aktuálního dění na síti SŽDC a okolních železničních zpráv
6.00Ranní depešePřehled očekávaných událostí v dopravě pro aktuální den
6.10Rosa na kolejíchRanní blok pro lepší vstávání, reportáže z nádraží a čekáren
9.00MašinkaVysílání pro nejmenší železničáře
9.45PískankyČtvrthodinka ranního zpěvu pro nejmenší. Dnes s písní „Šel nádražák na mlíčí“
10.00Dopolední hlášeníPřehled aktuálních událostí
10.10Tarif+Ekonomický blok o novinkách v tarifech a tarifní optimalizaci pro cestující. Dnes rozbor, jak dojet nejlevněji z Ostravy do Bezpráví pouze se 3 doklady jednoho dopravce.
10.30Dřevěný Pražec (4/27)Původní československý seriál o životě traťováků (1977); repríza ze včera
11.00Dřevěný Pražec (5/27)Původní československý seriál o životě traťováků (1977)
11.30Výběrová řízení / Investorský magazín / Letem světemPřehled aktuální zakázek v drážní technice / Do čeho investovat a jiné trendy z drážní dopravy / Cestopisy z okolních železnic. (Vysíláno dle pp / vysíláno (1),(3),(5) / vysíláno (2),(4),(6-7))
12.00Polední hlášeníPřehled aktuálních událostí
12.30Předpověď zpožděníVývoj aktuálního dění nejen na síti SŽDC
12.35Na stopěHledáte nějaký vůz? Či jeho původ? Pořad na Stopě vám pomůže
13.20Rozřízlá výměna (2/36)Do poklidného drážního života přichází konkurence. Jak se s nastupující konkurencí vyrovnají dosavadní matadoři a jak nováčci? Český dobrodružný seriál (2011).
14.00JídelákRecepty nejen do jídelních vozů vám ukážou mistři z jejich palub
14.40ModernizaceParta kamarádů pracuje ve fabrice na modernizaci železničních vozů a potkává se s nečekanými nástrahami. Původní seriál Olomoucké redakce ČT. (2010) Dnešní díl nese název „Zkáza vodního hospodářství.“
16.00Elektrický ohřevDiskusní pořad s hosty o nejpalčivějších problémech na dráze. Moderuje Martin Svážný-Pahrbek
16.45S*Ž*D*C (1,2 / 587)Komedie z prostředí železničářské války o vládu nad kolejemi. Mobilní jednotka SDC překonává každodenní nástrahy života při nasazení v terénu.
17.45Generální stopZábavná rodinná soutěž. Prověřte svůj důvtip a postřeh. Uvádí Jan Rosák.
18.30IDSPředstavení tuzemských tarifních svazu; Téma: „Pro rok 2020 se plánuje založení IDS JČK“
19.00ŽelezníčekDnešní díl Mašinky Tomáše nese název Tomáš a rozbitý vlak (1984)
20.00RailMovieMission Impossible 5: Béčka na ústupu Dokáže Petr Ořecha nemožné a vyřadí všechny vozy řady B za 365 dní? Akční, dobrodružný, fantasy (ČR 2011)
23.00Přivolávací návěsťSeznamka pro železničně orientované
00.00DepoVěštba černokněžníka Zababy na příští den

Zdroj: JFP, ŽPLeaks


JiříK. | 31.12.2011 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Fikce a vtipy

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
08.01.2012 (19:07)  
V.Vrána: Jakto že mi to nejde naladit?
A máte tu svodovou řetězovku plně kompenzovanou? Taky to jde chytat z kabelu, ale musí mít koncovku VSET-8 (tj. takovou, jaká je na kabelu elektrického topení)
08.01.2012 (18:59)  
"Vražda v Balt-Orient expresu" - slavné dílo Agáty Christie konečně s nezkráceným názvem
"Ranč u Zelené čtyřistapětasedmy" - Kudrnovi kupují nové sídlo a zjišťují, že na pozemku jim stojí vyřazená lokomotiva. Dokáží toho využít jinak než jejím prodejem do sběru?
"Naše zdraví" - dnes dva díly: "Dyskalkulie" - "Můj syn je dyskalkulik. Řekne 9 a znamená to 5", říká maminka velkého Radima. Jak mu pomoci? Odborník poradí. "Žaludeční vředy" - pokud máte problémy s žaludem, Žaludou či žaludkem, určitě se dívejte.
"AŽD kvíz" - oblíbená soutěž v novém kabátě. Pokud víte, jak se jmenuje manželka pana generálního, jaká polévka je dnes k obědu v závodní jídelně či kolik rolí toaletního papíru se za týden spotřebuje v budově firmy, máte naději vyhrát hlavní cenu - pětisvětlové návěstidlo se třemi indikátorovými pruhy. A pokud zvládnete i prémiovou otázku, dostanete navíc i rychlostní indikátor.
"Místo nahoře" - velcí i malí, bohatí i chudší, všichni bojují o místo v horním patře jednotky CityElefant.
"Sejdeme se na Vlakovce" - Pepíček Zíma uvádí a hraje písničky s železniční tematikou
"Přejezd Kasandra" - jedna z nejlepších parodií na téma železnice. Slanění z vrtulníku do vlaku jedoucího na elektrifikované trati, výhybka přehazovaná těsně před jedoucím rychlovlakem, Centrální dispečerské pracoviště Evropa a trať Přerov - Ostrava ve třech průsvitkách či ubrzdění celé soupravy jedinou ruční brzdou vymysleli filmaři pro naše pobavení. Dobře se bavte!
"Staničko má uzlová" - další komedie pro vaše pobavení. Karl von Bahnhof nás zve do svého rodiště. Momentálně zaostalý pomocník strojvedoucího Otík a další skvělí herci a samozřejmě nezapomenutelné hlášky: "Sedmej stupeň je akorát. Na šestej to jede málo a na osmej zase moc."
"Velké bitvy novověku". V předcházejících dílech jste viděli bitvu o Anglii a bitva o Moskvu, dnes bojuje Jančura proti Žaludovi v bitvě o Ostravu.
"Hodina pravdy" - tři rodiny, tři úkoly, jeden moderátor. Dnes novinka! Uspěje vlakuška v souboji s pamětí a dokáže správně vyjmenovat alespoň 5 po sobě jdoucích stanic, ve kterých staví její vlak? Dokáže strojvedoucí zastavit u peronu, který je pouze 3x delší než jeho vlak? A novinka - soutěží celá rodina! Dokáže rodinný tým v určeném čase vycucnout fekální jímku a naložit bagety, aniž by se fotka objevila druhý den v Blesku?
"Rallye Da-Kar" - ze sportu. Závodníci jedou z Davle do Karviné přes propadlé styky, bláťáky a další překážky tratí-netratí. Josef Macháček byl diskvalifikován z důvodu údajně neplatného průkazu způsobilosti jeho čtyřkoláku, Aleš Loprais však jede dál. Sledujme ho a držme mu palce!
"Okna ve šmíru dokořán" - RNDr. Jiří Grygar nás provází tajemstvími vesmíru. Existuje konec vesmíru? Je možná nadsvětelná rychlost? Může být okno osobního vozu čisté a průhledné?
"Chalupáři" - český seriál. "Když máš v chalupě orchestrión..." Krásná chalupa hned vedle želniční trati a dva problémy - nerudný majitel na dožití a pomalá jízda 5 km/h z důvodu havarijního stavu trati hned vedle chalupy. A motorový vůz ř. 810 se už blíží...
"Tenkrát na západě" - Tři osoby se dostavily na zastávku obsazenou samostatným komerčním pracovníkem a vstoupily do uzavřeného prostoru bez příslušného jízdního dokladu. Svým jednáním donutily jednu cestující k opuštění prostoru zastávky, samostatného komerčního pracovníka posléze inzultovaly a zavřely ho do kovové skříně. Poškodily sdělovací zařízení a znemožnily tím přenos služebních dat. Pohybovaly se v prosotorách zastávky bez vstupenky na nástupiště, zato měly ve svém držení nabité zbraně. Svým konáním způsobily, že samostatný komerční pracovník neočekával a nesledoval příjezd vlaku. Vlakový personál vyložil v zastávce zavazadla bez jejich prokazatelného předání na soupisku a strpěl výstup cestujícího na nesprávné straně soupravy. Tento cestující měl rovněž v držení nabitou zbraň, po odjezdu vlaku provozoval nedovoleně v prostorách zastávky hudbu a pokoušel se s přitomnými osobami vést obchodní rozhovor o koních. Posléze vyprovokoval tyto osoby ke střelbě, tuto opětoval a provedl usmrcení těchto tří osob. Slavný americký film. Režie S. Leone, hudba E. Morricone, hrají Charles Bronson, Claudia Cardinale, Henry Fonda, Jason Robards a další ((c) FatCat).
06.01.2012 (9:22)  
Alex7: tak to jste hledal špatně :-)
http://82.117.129.14/forum/article.asp?DF=DFCD2&Style=1&TopicId=23&RecId=909500&X=982795

Ještě doporučuji se zastavit v lékárně, aby vám dali něco na trávení navijáků :-)))

Dnes na programu:
"Z archívů tajných služeb" - dokumentární seriál BBC. "Osvobození 380.004". Šlo opravdu jen o výsledek diplomatických jednání nebo zabrala hrozba nájezdu útočných brejlovců od Břeclavi? Věděli Rakušané, že z 15 laminátek řady 340, přichystaných v Horním Dvořišti pro útok ze západní strany, jich je 13 nafukovacích, nebo je české tajné služby dokonaly zmátly? A věděli také, že z 15 opancéřovaných brejlovců jich je vyzbrojeno jen 5, a to ještě jen naftou? Byla nebo nebyla přichystána v Devínské Nové Vsi brigáda Motorových útočných vozíků MUV69 spojeneckých ŽSR? Archívy se postupně otevírají.
"Dva a půl chlapa (1)" - jak to všechno začalo? Charlie, Alan a Jake přecházeli přes trať před přijíždějícím vlakem. Charlie a Alan to stihli...
"Tajemství divočiny" - dnes o předpisu SŽDC (ČD) D2.
"Neuvěřitelné příběhy" - Karel jede z Ostravy s Regiojetem. Pivo mu donesou pozdě a navíc nedojede do Prahy včas.
"Odložené případy" - pes vyhrabe na zahradě hliníkovou bočnici s vyraženým logem ČKD. Vyšetří Lilly Rush, komu původně patřila a jak se dostala do země, místo aby jezdila po kolejích jako součást nějakého vozidla?
"Drtivý dopad" - Katastrofický film o nástupu konkurence na české koleje.
"Nelítostný souboj (1/2)" - Dvojdílný kriminální film o nástupu konkurence na české koleje.
"Komisařka Regina" - krásná policistka, přezdívaná podle soupravy, kterou jezdí do práce, řeší se svou fenou zapeklité případy. Krimiseriál Rakousko.
"Ledová apokalypsa (2/2)" - film o cestě ve vozech Bix
"Železniční vyšetřovací služba II (7)" - krimiseriál z prostředí tvrdých ajznboňáků.
Registered user Alex7 
05.01.2012 (18:35)  
Nejsem si tak jistý, jestli ta zpráva není kachna. Nic proti ŽelPage, ale když jsem na seznamu vyhledal ČT 1435, byli jste jediní, kdo o tom napsali. Zajímalo by mě, odkud jste to vzali.
05.01.2012 (8:56)  
"ŽOSka na kraji nádraží po 20 letech. Nehoda (1/13)" - nová řada českého seriálu. Do ŽOSky přivezou nehodou vážně poškozené pendolíno, vypadá to na zrušení, ale Bětka Čeňková-Sovová ukáže, že ještě nepatří do starého železa (ona, ne to pendolíno). Musí sebou hodit, odpoledne totiž jde na návštěvu za bývalým přednostou ŽOSky, bývalým tchánem Sovou do domova důchodců. Za hranicemi se pak nepřátelská skupina chystá k převzetí ŽOSky a chce jí přeměnit na lakovnu vozidel pro bohaté soukromníky.
"Kriminálka L.V." (Kriminálka Levice) - Přichází Gil Grissom a vyšetřuje trestný čin útoku na dráhu. Slovensko-česko-americký koprodukční seriál.
"Kriminálka N.Y." (Kriminálka Nymburk) - Přichází Mac Taylor, aby vyšetřil vraždu záchodovým prkénkem uloupeným z Regionovy. Česko-slovensko-americký koprodukční seriál.
"MS v ledním hokeji" - názory laiků i "odborníků" na dění na drahách. "Ostrava je zlatej důl, ale ať se ukáže na lokálkách." "Když chtějí snížit spotřebu, tak ať nepoužívají tak vysoké napětí v drátech." "Aut jezdí více, tak by měla mít na přejezdu přednost." Tyto a další názory moderují hvězdy televizního zpravodajství. Nazujte brusle a přidejte se také.
"Bohové musí být šílení" - do křovácké vesnice dopadla z nebe složka se zákonem o oddělení provozované železniční cesty. Bohové musí být opravdu šílení. Xi-Xao ji musí vzít a jít až na konec světa, aby ji tam zahodil.
"Bohové musí být šílení II" - bohové se opravdu zbláznili. Jak se Křováci vyrovnají s oddělením Car-ga od Ó-sobky?
"Bohové musí být šílení III" - bohům už fakt *ebe. Xi-xao, Jan-čura a Ža-luda řeší konkurenci v dopravě o-sob.
"Tak neváhej a skoč!" - jste na dně? Nebaví vás život? Sedíte na zábradlí Nuselského mostu a koukáte dolů? Eda Hrubeš vám poradí! Vítěz semifinále dostane od majitele firmy Studení Agenti poukaz na studijní pobyt v zahraničním krematoriu, vítěz finále pak vyhraje videokameru se záznamem vlastního skoku. Tak neváhejte!
"Natoč to!" - něco pro železniční fajnšmekry. Seriál o startování motorových lokomotiv. Dnes natočíme 751.004.
"Na každom kilometri" - cestujeme po českých a moravských hektometrovnících.
"Řemeslo má zlaté dno" - zkuste si na den zaměstnání někoho jiného! Už jsme viděli, jak si haviř poradil s gynekologií a jak si vedl vedoucí mužského baletního soboru v kovárně vozového depa. Dnes si vymění svá zaměstnání podržtaška s pučmidrátem. Moderuje Lucie Excellent.
"Čtyři z vlaku a pes" - seriál pro děti. Dostane se Šarik do Ostravy Regiojetem nebo bude muset běžet za vlakem po kolejích?
"Receptář nejen na neděli či státní svátek, pokud po nich následuje pracovní den" - Přemek Podlaha vám poradí, jak si postavit vlastí železnici, a podíváme se na to, jestli Prasátku je líp ve chlívku nebo v topírně před točnou. Dostaneme pozvání na výstavu Kocourů v DKV Česká Třebová a uvidíme, že Banány nemusíme pěstovat jen v Africe, ale daří se jim i v Praze. Na závěr Přemek poradí i dokonalou past na Krysy, tentokrát kruhového půdorysu, a doloží několika fotkami i její účinnost.
"Naše zdraví" - dnes na téma očních vad. Modrý zákal. "Žluté vlaky jsem neviděl a ani nikdy neuvidím", zoufá si pacient. Ale nemusí. Současná medicína mu umí pomoci a opět uvidí blatouch, slunečnici, citron a další příjemné žluté věci.
"Kontrolor vozby nebo rošťák" - J.P.Belmondo jako Stanislav Borowitz řeší mafiánské svazky uvnitř depa. "Poslals na mě Kamila a to od tebe bylo moc vošklivý". Kdo se bude smát naposledy?
"Cirkus Humberto. Těžké rozhodování (13/20)" - český seriál. Personal relation manager Václav Karas, MBA, PhD, DiS, řeší corporate identity cirkusu Humberto. Natřít všechny maringotky do jednotného nátěru? A jaký zvolit? Inkoustově modrý se šedou a růžovými rohy? Nebo si dá poradit od grafického studia?
Registered user Vašut 
04.01.2012 (16:02)  
Jakto že mi to nejde naladit?
04.01.2012 (14:39)  
"ČD-ZSSK mají Talent" - první z rodiny elektrických jednotek firmy Bombardier konečně v depech pod Bohdalcem a Vinohrady.
"Koordinace v Růžové dopravně" - o problémech sestavování jízdních řádů, o návaznostech spojů a integrovaných systémech
"Rostlinná pouta" - Karel bere motorovou pilu a jde upravovat průjezdný profil v jemu svěřeném traťovém úseku. Při porážení lískového keře zasahujícího do průjezdného profilu se zamotá rostlinných šlahounů, upadne a pod zelenou hradbou spatří Janu, jak si užívá s milencem. Obrátí motorovou pilu proti Janě nebo proti Petrovi, Josefovi, Tondovi, Lumírovi, Zbyňkovi, Josému, Raoulovi, Ramónovi, Pedrovi, Grigorijovi, Jurijovi, Alexeji, Zbygniewovi, Leszkovi, Maciejovi, Jánoszovi, Gyórgymu, Támászovi, Svenovi, Hakonovi, Jukkovi, Horstovi, Helmutovi, Georgisovi, Jorgosovi, Alímu, Hussajnovi, Huovi, Liovi, Čongovi, Kimovi? Anebo proti někomu jinému?
"Život je plech" - seriál z karosářské dílny vozového depa
"GamePage" - dnes se podíváme na novou verzi Multikonu
"Retro" - i vy jste jezdili před 30 lety ve vozech řady B? Napište nám své zážitky.
"13. komnata" - Jaká duševní traumata si musel v mládí projít generální ředitel ČD a jaké to na něm nechalo následky? "Jednou mi ujel vlak", svěřuje se v otevřené zpovědi
"Kouzelná školka" - dnes na výletě na peroně ve Měšicích.
"Neuvolňujte se, prosím" - pořad pro brzdové špalky.
"Turné čtyř přechodových můstků" - z motoráku do druhého vlečňáku a zase zpátky. Adrenalínová soutěž pro průvodčí.
"Hledání ztraceného času" - časosběrný dokument o přípravě nové lokomotivy.
"Máte slovo" - výňatky z internetových diskusí o železnici
"Poklady světa" - o logistice náhradních dílů k historickým vozidlům
"Tykadlo" - pořad pro milovníky trolejbusů
"Bruselské okénko" - dnes čteme z TSI (četba na dobrou (?) noc)
"Garfieldova show" - je žlutý (!!!) a sežral by všecko. Dejte si na něj pozor!
"Žena za pultem. Bez písku. (7/21)" - český seriál. Dnes jí čeká 2000 tun uhlí, 15 promile stoupání a mrholení. V depu došel písek a nový přijde až příští kvartál. Poradí si Anna Holubová s nepřízní osudu a ukáže všem nepřejníkům, že je ženou na svém místě?
"Krásný ztráty" - dnes se u Michala Prokopa sešli milovníci stejnosměrných odporových lokomotiv a budou debatovat na téma rozjezdové účinnosti.
"Podfukáři" - Nebezpečně šaramantní, vtipná a profesionální partička podvodníků vám prodá falešný lístek a místenku do pendolína. Přijde vás to na 30 000?
"Branky, body, vteřiny" - běh ztemnělou strojovnou k zaseklému otevřenému ventilu. Otevřít drátěnou branku, nenabodnout se na svorník a do pěti vteřin zavřít kohout. Kdo vyhrál a další sportovní výsledky se dozvíte právě zde.
"Před půlnocí" - dnešní téma: návaznost MHD na půlnoční rozjezd vlaků z hlavního nádraží.
04.01.2012 (12:14)  
"Vypravuj. Černá tečka (52/52)" - Poslední díl výpravného vyprávěcího seriálu o cestě malého Honzíka od jeho početí přes vystudování železniční školy, nastoupení do funkce výpravčího až po zavedení černé tečky v SJŘ
"Udělám cokoliv" - pohled na nové směry v péči o zákazníka
"Zelená ulice" - Může to být i vaše ulice. Nekonečný seriál o touhách strojvedoucích nákladních vlaků za minulého režimu.
"Tisíc a jedna noc" - turecká železnovela. Onur za kontrolérem motorové lokomotivy, Šeherezáda staví vlakovou cestu. Ale zlotřilý Abú stříhá drátovody...
"Slosování probíhá" - sledujeme volbu požadované rychlosti na Pendolínu. Přímý přenos.
"Bludiště" - přestupujeme na Můstku z trasy A na trasu B. Pořad pro metráckou menšinu.
04.01.2012 (11:16)  
Pro nedrážní menšinu bude vysílán "Svět mimo koleje".
Dále "Dobrodružství personalistiky" o problémech náboru nových zaměstnanců.
"Potkali se u Kolína" - rozbor střetu vlaku a osobního automobilu na chráněném železničním přejezdu u Nové vsi u Kolína.
"Události v Regionovách" - přehled mimořádností této řady hnacích vozidel.
"Osobák" - Aleš Háma a Tomáš Matonoha zpovídají cestující v náhodně vybraném vlaku, kteří mohou vyhrát i návratek jízdného, ale po třech špatných odpovědích budou bez milosti ihned vysazeni z vlaku.
"Události" - vše, co se stalo na kolejích doma i ve světě.
"Pošta pro tebe" - diskusní pořad o možnosti návratu poštovních vozů na vnitrostátní rychlíky.
"Aš-Zlín kvíz" - soutěžní pořad o znalosti želeničních nádraží a zastávek.
"Planeta HÓ" - blok pro trochu odrostlejší diváky se zaměřením na správnou výslovnost.
"Planeta TT" - blok pro menší diváky.
"Planeta N" - blok pro ještě menší diváky.
"Planeta Z" - blok pro nejmenší diváky.
"Příběhy Alfréda Hitchkoka" - skutečné příběhy z našich drah.
"Zprávy v železničním znakovém jazyce" - pro strojvedoucí z lokomotiv řad 751, 749, 781 a ostatní neslyšící.
"Ta naše povaha česká" - jaká sleva je nejvýhodnější? Příběh vynálezce FO-karty (Fuck-off karta).
"Kluci v akci" - co se děje za zavřenými dveřmi stanovišť, služebních oddílů či umýváren (pouze od 18 let) - vysíláno po 23. hodině
"Kosa na kolejích" - přehled nádražních restaurací a jejich jídelní lístky
04.01.2012 (10:55)  
je na to nutné mít satelit
Sateli je houby platnej. Chytá se to na obrácená dýmniční vrata, v místech silného signálu stačí (obrácenej) lavór z vozu řady B a blízko vysílače i kus kolejnice ve tvaru dipólu, s na dřevěným pražci patřičně přišroubovanýma podkladnicema ve funkci direktorů a vyřazeným chladičem z Berty coby stíněním zadního laloku. Místo dvojlinky se pro svod signálu k TV přijímači používá řetězovkové vedení.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko