..: Pozvánka: S ŽelPage do Prachovic a Dobrušky v sobotu 19. 11. :..

M 131.1441 + M 131.1081 ve stanici Trutnov střed 20.11.2010, foto: Matouš Danielka Jaroměř — Po loňské vydařené akci S ŽelPage do Otovic zastávky a Žacléře jsme se po roce rozhodli ve spolupráci s dopravcem MBM rail a Společností pro revitalizaci místních drah uspořádat další zvláštní jízdu, která se bude konat tentokrát v sobotu 19. listopadu 2011. Zvláštím vlakem projedeme hned několik tratí, na kterých již není provozována pravidelná osobní doprava, případně na kterých nebude doprava od nového jízdního řádu v prosinci objednána. Těšit se tak můžete například na tratě Hněvčeves - Smiřice, Opočno - Dobruška, na tzv. opatovickou spojku, která propojuje tratě 020 a 031, a spoustu dalších zajímavých tratí a míst.

Náš zvláštní vlak, který bude tvořený kvůli častým úvratím pouze jedním motorovým vozem M 131.1441, vyjede z Jaroměře asi v 7.48 a vydá se nejprve do Smiřic, odkud se pojede po pravidelnou osobní dopravou již pár let nepoužívané trati 046 do Hněvčevsi. Z Hněvčevsi se vydáme do Hradce Králové, kde bude možný nástup pro cestující, kteří přijedou ze vzdálenějších míst (odjezd po příjezdu vlaků R 953 z Prahy a Os 6236 od Pardubic). Odtud se vydáme dále do stanice Praskačka. Po úvrati pojedeme po tzv. opatovické spojce, kterou se dostaneme na trať 031, po níž vlak dojede až do Pardubic. Z Pardubic se potom pojede chvíli po koridoru až do Přelouče, kde bude následovat další úvrať na trať 015, po níž pojedeme až na konečnou do Prachovic. Zatímco dnes se sem ještě pravidelně jezdí, od nového jízdního řádu koordinátor dopravy OREDO dopravu v úseku Heřmanův Městec - Prachovice neobjednal. Z Prachovic se pak vrátíme do Heřmanova Městce a pojedeme po dnes již pro osobní dopravu nepoužívané trati do Chrudimi. Odtud vlak vyrazí do Moravan, odkud se pak přes Holice dostaneme do Borohrádku, kde se napojíme na elektrizovanou trať 020. Rovněž v úseku Holice - Borohrádek již příští rok motorák nespatříte. Pak se přes Týniště nad Orlicí dostaneme do Opočna pod Orlickými horami a dále do Dobrušky, kde je doprava nyní zredukována na jeden pár spojů denně. Pak se po chvíli vrátíme zpět do Opočna, odkud budeme pokračovat přes Václavice a Starkoč do cílové stanice Jaroměř, kam přijedeme okolo 17 hodin.

Cestou se budeme snažit zorganizovat v rámci možností jízdního řádu několik fotozastávek, a to hlavně na tratích bez pravidelné osobní dopravy. V průběhu cesty bude ve voze jako tradičně k dispozici jak studené, tak i teplé občerstvení, včetně tradičního pivního sudu. Zájemci, kteří budou chtít, si budou moci rovněž koupit kalendáře a další vybrané zboží z našeho eshopu, čímž ušetříte částku za poštovné a balné oproti klasickému nákupu na internetu. Cena jízdenky na celý den je stanovena na 700 korun.

V případě vašeho zájmu si musíte místa ve zvláštním vlaku z důvodu omezené kapacity včas rezervovat přes náš elektronický rezervační systém ŽelPage. Po rezervaci vás prosíme o platbu předem na účet občanského sdružení ŽelPage, kód rezervace slouží jako variabilní symbol platby. Další informace k platbě obdržíte po případném přihlášení na akci. Neuhrazené přihlášky můžeme po týdnu nabídnout případně dalším zájemcům.


Michal Jaroš Poslat mail autorovi , Michal Šimek Poslat mail autorovi | 24.10.2011 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky ŽelPage

More from ČR Královéhradecký ČR Pardubický


Editor or ŽelPage Administrator Jan Máca  mail  
21.11.2011 (19:07)  
Petr Henych: Za organizátory jsem rád, že se Vám naše akce líbila a doufám, že se s Vámi na nějaké příští akci opět setkáme :-)
Registered user phe02 
20.11.2011 (14:43)  
Díky organizátorům za povedenou akci.
Registered user Seb 
02.11.2011 (14:11)  
Dobrý den!
I'm really looking forward to this tour.
See you on 11/19/2011!

Greetings from Braunschweig,
Seb
(I hope you don't mind I write in english but I only speak a few words czech)
26.10.2011 (0:22)  
Nějak mi uniká, proč se hlásit na akci pořádanou ve spolupráci s Výtopnou Jaroměř (jak je uvedeno v "Prihláškach na akcie"), když dle tohoto clanku akci pořádá ŽelPage s dopravcem MBM rail a Společností pro revitalizaci místních drah. Možná by bylo dobré, kdyby si v tom pořadatel udelal jasno.
25.10.2011 (19:00)  
Úsekové jízdné se NEPRODÁVÁ protože cena je rozpočítána na celodenně obsazenou sedačku. Jinak by muselo být celodenní jízdné dražší, abychom měli dopředu jistotu, že akce nebude ztrátová.
Registered user rak  mail  
25.10.2011 (14:39)  
Je možné jet jen část trasy?
24.10.2011 (12:32)  
Musí, ale pokud nebude problém na straně SŽDC a pravidelné vlaky pojedou včas, není důvod jet pozdě. :)
24.10.2011 (12:01)  
Velmi zajímavá trasa, určitě se rád zúčastním, ty tratě si chci už dlouho projet, dobře je, že se nacpalo tolik zajímavých tratí do jednoho dne. Jen doufám, že bude hezky a nebude moc zpoždění, i když chápu, že u zvláštních vlaků se s tím musí počítat..

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko