..: Na pražském hlavním nádraží vzniklo nové infocentrum PID :..

Nové infocentrum PID, foto: Michal Jaroš Praha - Na pražském hlavním nádraží bylo 19. září slavnostně otevřeno nové infocentrum Pražské integrované dopravy (PID). Narozdíl od dosavadních infocenter, která provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy, bude mít toto infocentrum pod taktovkou přímo organizátor Pražské integrované dopravy, společnost ROPID. Infocentrum se nachází v těsném sousedství pokladních přepážek Českých drah v ČD centru, na místě, které dříve sloužilo ombudsmanovi Českých drah Petru Fejkovi ke konzultaci s veřejností.

V infocentru se cestující kromě klasických informací o spojích a cenách Českých drah mohou dozvědět veškeré informace o městské a příměstské dopravě v Praze a okolí. ROPID zde také nabízí řadu propagačních a informačních materiálů, od kartičkových jízdních řádů linek S až po informační zpravodaj organizace. Zájemcům přítomný pracovník vyhledá i vytiskne například zastávkové jízdní řády linek PID, naproti tomu zde nebude možno zakoupit jízdní doklady na MHD, takže cestující zůstanou dále odkázáni na prodejní automaty, které však přijímají pouze mince, což je zejména pro zahraniční turisty komplikované. Navíc se zde údajně v posledních dnech dle informací některých cestujících objevili pochybní prodejci, kteří nabízeli cestujícím jízdenky pozměňované či projeté.

Zdroje: ROPID, České dráhy, ŽelPage


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 29.9.2011 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby Jízdní řád

More from ČR Praha


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user PN  mail  
30.09.2011 (22:25)  
Nick_28: SID ovšem vytvořil Bendl (ODS) a měli s Bémem dost času, aby se na něčem dohodli. Bohužel to neudělali a dali tak Rathovi neuvěřitelný dáreček, za který je jistě vděčný. Na druhou stranu, možná jsem naivní, ale chci věřit tomu, že jak Rath tak i Svoboda chápou, že Středočeský kraj a Praha nemohou žít jeden bez druhého.
30.09.2011 (21:17)  
Takže je vedle sebe třeba tramvajová zastávka (pásmo P) a nádraží (pásmo 0).
Dokonce se na jedné zastávce prohánějí autobusy v různých pásmech.
30.09.2011 (19:48)  
Noto dřív budou trakaře padat než aby se hl. město Praha (ODS) dohodla s hejtmanem Rathem (CSSD), ono kdyby byla ze strany Ratha snaha tak uz to davno je. Misto toho byl natruc vytvorenej SID.
Registered user PN  mail  
30.09.2011 (15:11)  
Ekoter: A bylo by to opravdu tak špatně? Možná by to konečně donutilo pražský magistrát, aby se se Středočeským krajem dohodl na jednom jednotném IDS.
30.09.2011 (1:05)  
Ad Oto: Buďte rádi za čtyřpásmo, protože kdyby ho ROPID nechtěl zavést, tak Stč rozváže všechny smlouvy a bude po ptákách.
Registered user Oto 
29.09.2011 (21:05)  
kde jsou hranice mezi pásmy P a 0, 0 a B.

Hranice to nemá. V pásmu 0 a B jsou jen vybrané železniční zastávky na území Prahy. Takže je vedle sebe třeba tramvajová zastávka (pásmo P) a nádraží (pásmo 0).
29.09.2011 (20:40)  
Ano, ten trik s čtyřpásmem P,0,B, která sdílí jedno území a má tři písmenka, protože P se počítá za dvě.
Přiznávám se, že já jsem to také nepochopil - kde jsou hranice mezi pásmy P a 0, 0 a B. Chtěl jsem před časem psát rozhořčený dopis na ROPID, ale nějak jsem se k tomu nedostal.
Registered user Oto 
29.09.2011 (20:10)  
Celá tato problematika je docela náročná a i obyvatelé Prahy mývají problémy s pochopením systému, natož lidé Prahy neznalí, proto chápu že zde vznikají určitá tvrzení a názory.

Ano, ten trik s čtyřpásmem P,0,B, která sdílí jedno území a má tři písmenka, protože P se počítá za dvě, to je hodně husté a blíží se tomu snad jen chaos v RMV.de.

Tipuju že to čtyřpásmo chápe tak 1% obyvatel Prahy.
Registered user Oto 
29.09.2011 (20:06)  
Jak prosté.V Prostějově hl.n. nabízí při nákupu jízdenky ČD do Olomouce i jízdenky na MHD.Slovy klasika:kde udělali soudruzi v Praze chybu?

Nejen v Prostějově. V libovolné pokladně ČD bylo (při současném nákupu jízdenky ČD) možné koupit síťovou MHD Praha za 80 Kč místo obvyklých 100 Kč.

1. července tohoto roku to bylo zrušeno. Taky jsem v EC přijíždějícím do Prahy zažil průvodčího ČD nabízejícího tyto jízdenky. To nevím jestli se ještě dělá.
29.09.2011 (19:38)  
Pro upřesnění - Ropid není příspěvkovou organizací magistrátu, ale příspěvkovou organizací zřízenou Hlavním městem Prahou. Jeho statut a rozpočet tedy neurčují úředníci, ale Zastupitelstvo HMP. Jen tak mimochodem nemá tudíž mandát pro Středočeský kraj. Dopravní podnik je akciovka založená Zastupitelstvem HMP. Nevím proč by dpp nemohl dělat i služby pro Ropid, ostatně to jde vše na vrub Prahy jako takové.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko