..: Jaký byl 9. ročník soutěže Křížem krážem republikou? :..

Shrnující mapa 9. ročníku Křížem krážem republikou, foto: Křížem krážem republikouKrnov — Poslední zářijová sobota se již tradičně kromě oslav Dne železnice nesla také ve znamení největší cestovatelské železniční akce u nás — soutěže Křížem krážem republikou. Letošního již 9. ročníku se zúčastnilo rekordní množství soutěžících, kdy se vlaky prohánělo po celý den celých 117 týmů. Jejich cílem bylo nejen urazit co nejvíce kilometrů, ale také navštívit zajímavá místa či kulturní akce, poznat nové kamarády a získat nové a netradiční zážitky. Pro vítězství v závodu bylo třeba nasbírat nejvíce bodů za ujetou vzdálenost, dobyté bonusové stanice, splněné soutěžní úkoly a navštívené turistické atraktivity. A jak tedy cestovatelské snažení nejen skautských týmů dopadlo? Nejlepší schopnosti plánování prokázal skautský tým Skaláci z Brna, který získal 1982 bodů. Na druhém místě se umístil tým se zajímavým názvem Sudetenbergverband s 1908 body a na místě třetím pak tým Kapři na kolejích s 1864 body. Kompletní výsledky naleznete na tomto odkazu.

Vítězný tým Skaláci, foto: SkaláciDruhý tým Sudetenbergverband, foto: SudetenbergverbandTřetí tým Kapři na kolejích, foto: Kapři na kolejích

Většina týmů vyrazila prvními popůlnočními expresy z Prahy, Břeclavi či Ostravy. Na spánek však nebylo ani pomyšlení, a tak tento čas využily týmy k vzájemnému poznávání se a k plnění prvních soutěžních úkolů. Se svítáním se týmy přirozeně rozptýlily do navazujících spojů a každý se vydal po vlasní ose - po trase, kterou si dopředu pečlivě naplánoval. Největší koncentrace týmů bylo možné spatřit v okolí Chebu, kde se konaly velké oslavy Národního dne železnice. Týmy po celý den plnily rozmanité soutěžní úkoly – úkolem například bylo vměstnat 20 lidí do jednoho kupé, poslat vybranému týmu dopis nebo si zahrát na youtubery a natočit železničně zaměřený klip. Jedním z úkolů bylo také například cestovat část cesty v netradičním kostýmu, a tak bylo ve vlacích 24. září možné potkat různorodé bytosti i zástupce nejrůznějších povolání. Cestu zpestřilo také 14 bonusových stanic, z nichž se dokonce jedna nacházela v zahraničí. I sebelépe naplánovanou trasu však vždy může překazit i jen drobné zpoždění nebo ztráta přípoje, což dělá celou soutěž ještě zajímavější.

Tým Mikači, foto: MikačiTým Railriders, foto: RailridersPlážové slečinky v celé své kráse, foto: Plážové slečinkyTým Fata morgana, foto: Fata morganaTým vlaková četa, foto: Vlaková četa

Celou soutěž připravil pro účastníky skautský oddíl Krnovská Trojka ve spolupráci s partnery. Věcné dary do soutěže poskytly České dráhy a společnost Mindok, mediálním partnerem byl stejně jako při loňském ročníku náš internetový magazín ŽelPage.cz. Jménem organizátorů děkujeme všem týmům za účast a těšíme se na další ročník této unikátní cestovatelské akce!

Zdroj: Křížem krážem republikou


Michal Jaroš Poslat mail autorovi , Redakce ŽelPage Poslat mail autorovi | 5.10.2016 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from Česká republika (celá)

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko