..: Sommerticket a další výhodné letní jízdenky v Rakousku :..

4024.093 ÖBB,  Hochzirl - Leithen, foto: Martin Válek Rakousko — Velmi výhodná síťová jízdenka, díky níž může cestující jezdit přes dva měsíce po celé síti Rakouských spolkových drah (ÖBB), bude znovu v prodeji na mezinárodních pokladnách Českých drah. Jízdenka Sommerticket je určena cestujícím do 26 let. Výhodnou síťovou nabídku Sommerferien–Ticket pro cestující narozené nejpozději v roce 1992 nabízí i Tyrolský dopravní svaz. Štýrský dopravní svaz pak nabízí síťovou jízdenku Freizeit–Ticket pro víkendové cestování mezi druhým červencem a dvanáctým zářím. Tato nabídka není omezena věkem cestujícího.

Semmering, foto: Tomáš Kubovec Sommerticket se vydává na jméno na základě předložení In-karty/Rail plus a je nepřenosný. Cestující se musí při kontrole vždy prokázat platným průkazem In-karta/Rail plus. Cena je tento rok stanovena pro verzi do 20 let na 39 eur (asi 1 026 korun) a pro verzi od 20 do 26 let na 69 eur (asi 1 815 korun). Na jízdenku je možné cestovat od 2. července do 11. září libovolně od pondělí do pátku, a to vždy od 8 do 24 hodin. V sobotu, neděli a ve svátek platí jízdenka celý den. Při cestě přímým vlakem z ciziny a při nastoupení jízdy před půlnocí je možné pokračovat v cestě tímto vlakem i před osmou hodinou. Během období platnosti jízdenky je možné se vrátit zpět do České republiky a bez jakýchkoliv formalit na tu samou jízdenku znovu vycestovat do Rakouska. Jízdenka platí ve všech pravidelných vlacích dopravců ÖBB a GySEV/Raaberbahn na území Rakouska a Lichtenštejnska (včetně vlaků ICE a railjet). Platí také na peážních tratích, do pohraniční přechodové stanice na území Německa a Švýcarska a ve spoji ÖBB IC Bus z Grazu do Klagenfurtu. Neplatí ve zvláštních vlacích a na tratích ozubnicových drah. Na jízdenku je možné cestovat nejpozději v den, který předchází dni 20., respektive 26. narozenin. Pokud máte 20. narozeniny v době platnosti jízdenky, můžete si zakoupit rovnou dražší verzi jízdenky. Předprodej byl zahájen 12. června. Sommerticket platí jen ve druhé vozové třídě, doplatek do první třídy k němu není možný. Při cestách z České republiky do Rakouska je nutné mít zakoupený síťový jízdní doklad nebo vnitrostátní jízdenku do hraničního bodu (Grenze).

Mapa Tyrolského dopravního svazu, foto: Verkehrsverbund Tirol Krajskou letní nabídku pro mladé si pro nás přichystal i Tyrolský dopravní svaz. Sommerferien-Ticket platí od 9. července do 12. září na všechny spoje zařazené v integrovaném dopravním systému včetně městské hromadné dopravy, Hungerburgbahn a autobusových linek Nightliner. Cena jízdenky pro cestující, kteří si ji pořídí do 8. července a od 9. srpna do 12. září, je 24,90 eur, mezi 9. červencem a 8. srpnem bude stát 34,90 eur. Na výhodné letní jízdenky přispělo Tyrolsko částkou 500.000 eur a město Innsbruck částkou 50.000 eur. Jízdenku můžete zakoupit v zákaznických centrech, v jízdenkových automatech VVT, ÖBB a IVB a v regionálních autobusech. Jízdenka neplatí na dálkové vlaky a na peážní trati do Lienzu mimo přímých vlaků. Majitelé jízdenek mohou využít také mnoha slev.

Mapa Štýrského dopravního svazu, foto: Verbund Linie Tradiční letní víkendovou jízdenku Freizeit-Ticket si pro vás připravil Štýrský koordinátor Verbund linie. Platí od 2. července do 11. září vždy v sobotu nebo neděli na území celého Štýrského dopravního svazu. Freizeit-Ticket platí vždy na jeden den pro dva dospělé cestující a až čtyři cestující mladší patnácti let. Jízdenka platí na regionální vlaky kategorií R, REX, ER, S a EZ, na systémy městské hromadné dopravy včetně Schloßbergbahn v Grazu a na regionální autobusové linky mimo linek 311 a 321. Cena jízdenky je tento rok stanovena na 12 eur, a pokud si ji pořídíte v dražší verzi za 24 eur, můžete na ni cestovat také ve vlacích kategorie IC a EC. Levnější verze Freizeit–Ticketu se dá zakoupit ve všech standardních prodejních místech dopravců včetně jízdenkových automatů a přenosných pokladen. Obě verze Freizeit–Ticketu si můžete pořídit na území Štýrska v pokladnách a jízdenkových automatech ÖBB a u vlakového doprovodu ÖBB. Díky této jízdence můžete projezdit mnoho krásných lokálek, na kterých zajišťují dopravu Steiermärkische Landesbahnen a Graz–Köflacher Bahn und Busbetrieb, ještě těsně před rozsáhlou modernizací vozového parku.

Zdroj: České dráhy, Verbund Linie, Verkehrsverbund Tirol


Michal Šimek Poslat mail autorovi | 13.6.2011 (22:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Rakousko


  1 2      Zpráv na stránku:   
30.06.2011 (10:16)  
a při nastoupení jízdy před půlnocí je možné pokračovat v cestě tímto vlakem i před osmou hodinou
A tohle má podklad někde v tarifu? Párkrát se mi už stalo, že s tím někteří průvodčí měli problém, který se ale naštěstí podařilo vyřešit.
Registered user M@ra 
22.06.2011 (14:18)  
"ÖBB Sommerticket platí:

* 02.07. - 11.09.2011
* ve 2. třídě
* na všech tratích ÖBB a RÖE (GySEV) (neplatí na jiných soukromých dráhách, zubačkách a ve zvláštních vlacích)
* v ÖBB Intercitybusu Graz - Klagenfurt
* Po- Pá od 8:00, So, Ne a svátky celý den."

http://www.oebb.at/de/Fahrkarten/Freizeit_u._Urlaub/OeBB_Sommerticket/index.jsp
19.06.2011 (19:32)  
mouka: Mariazellbahn nevím. Ale ze zkušenosti ze soukromého přepravce na trati Graz-Barnbach mi průvodčí řekl, že Sommerticket ve vlaku neplatí (až poté, co se rozjel), načež mi řekl ať vydržím a za dvě minuty mi řekl, že je to v pořádku :D Takže to nechal bejt a já ušetřil 5,60 :D
Correspondent or Member of ŽelPage mouka  mail  
19.06.2011 (16:25)  
Nevěděl by někdo, jak je to na Mariazelhahnu? Platí zde Sommerticket, případně kolik je běžná cena?
Correspondent or Member of ŽelPage mouka  mail  
19.06.2011 (16:14)  
Dá se jet i do Buchsu a St. Margrethen. Neoficiálně i do Břeclavi a Velenic.
18.06.2011 (14:10)  
Sommerticket platí na všech spojích ÖBB, i když vedou mimo Rakousko...
Innsbruck - Brenner - Franzfeste - Lienz;
Bludenz - Lindau HBf.;
Kufstain - Salzburg;
Innsbruck - Garmisch-Patterkirchen - Reutte in Tirol;
a může se jet i do Passau.
A myslím že by se s ním dalo jet i do Buchs SG, protože až tam se mění vlaková četa, ale to nemám vyzkoušený.
15.06.2011 (14:30)  
Sommerticket Plus (ten za 10 EUR navyse) plati v IDS podla miesta kupy s obmedzeniami (napr. vo VOR nemozes cestovat na vnutromestskych spojoch vo Viedni).

Inak doplnim ze listok je samozrejme mozne vydat nie len k Inkarte, ale aj VorteilsCard a na Slovensku aj k slovenskym RailPlus kartam. Podobne to asi bude s nemeckymi, svajciarskymi, atd.
15.06.2011 (11:51)  
Tomáš Kraus: No na nástupišti na tabuli buď nebývá údaj žádný, pak přijede vlak DB, nebo tam přímo bývá OBB EC/IC. Proto mě to mate, přijede vlak s logem i vagony DB, průvodčí v uniformě DB, na tabuli info nic, čili taky DB, DB údaj je i na papírovém rozpisu jízdního řádu na nástupišti. Proto to řeším. Ačkoli je pravda, že jednou nám to takhle průvodčí vzal a vše v pořádku
15.06.2011 (0:00)  
Michal Čvančara: Co myslíš těmi spoji DB v Rakousku? To že je ve vlaku tvořeném vczy DB průvodčí DB ještě neznamená, že ten vlak provozují DB. Pokud jde o trať Innsbruck - Garmisch - Reutte, tam Somrák platí. Stejně tak snad platí v peážních vlacích Innsbruck - Fortezza - Lienz.
14.06.2011 (20:57)  
Sommerticket je naprosto vynikající záležitost a po loňském zážitku do toho jdu letos znova ;)
Měl bych jen dva dotazy:

1) Nikdy mi ani na nástupišti výpravčí v Rakousku nebyl schopen říct, zda platí Sommerticket i ve spojích Deutsche Bahn, kterých jezdí po Rakousku hojně. Jednou jsme s DB jeli a Sommerticket nám vzali jako v pořádku, nicméně stále by mě to zajímalo, jestli se třeba průvodčí nepřekouk, jako třeba jeden, kterej netušil, o co se jedná, a lístek třikrát proštíp :D

2) V Čechách jsem na to nenarazil, ale v Rakousku jsou na každý prdelstanici automaty na jízdenky. A tam byla nabídka za 10 euro navíc k ceně Sommerticketu, jízdné na totožnou dobu v autobusech Postbus grátis. Toto by rovněž bylo velice fajn, protože k většině kampů jsme se vlakem nedostali a právě Postbusy jsme používali jako přibližováky, abychom netahali 20 kg krosny několik kiláků pěšky. Máte s tímto někdo zkušenost? Nebo informace? Opakuji, že v nabídce českých drah jsem na to zatím nenarazil.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko