..: Akční nabídky ČD Promo pokračují :..

ČD Promo, foto: České dráhy, a.s. Praha — České dráhy se snaží nalákat do vlaků i cestující, kteří vlakem pravidelně nejezdí. Právě k tomuto účelu vznikla nabídka ČD Promo, jejíž formou dráhy nabízejí zvýhodněné cestování po omezenou dobu na vybraných relacích. Ceny i spektrum relací se velmi různí – od vlaků vyšší kvality až po vlaky osobní, od jednotek CityElefant po motorové vozy řady 810, od jedné do 160 korun. A podle čeho dráhy relace vybírají? „Primárně se snažíme vybírat tratě, kde došlo nebo dojde ke zlepšení kvality služby. Například byla trať modernizována, nasazujeme na spoje nové nebo modernizované soupravy, zkrátili jsme cestovní časy a podobně,“ vysvětlil tiskový mluvčí drah Radek Joklík. Vůbec první ČD Promo se konalo mezi Milovicemi a Prahou 9. března 2010.

Proběhlé akce

Mezi letos již realizované akce patří hlavně nabídka ČD Promo Praha – Brno, kdy dráhy zlevnily až do konce května cestu mezi Prahou a Brnem na 160 korun. Na nabídku okamžitě reagovala autobusová konkurence, společnost Student Agency, jež jízdenky okamžitě snížila na cenu 165 korun, kterou normálně platí pouze majitelé kreditových jízdenek. Dle drah se akce povedla; využilo ji totiž téměř deset tisíc cestujících. Další akce ČD Promo se konala mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě. „Tehdy cestovalo na zpáteční jízdenku asi 600 osob, tedy dvakrát tolik lidí, než v jiný den,“ uvedl Joklík. Ve čtvrtek 5. května proběhla zatím poslední akce, a to mezi Českou Lípou a Novým Borem, kde jízdenka stála stejně jako na Vysočině pouhou korunu.

Nadcházející akce

Ve středu 11. května lze cestovat mezi Opavou a Ostravou za deset korun. Jízdenku lze koupit v obou zmíněných stanicích, popřípadě u průvodčího, pokud jste nastoupili v zastávce bez pokladny. Pro cestu v jednom směru jízdenka platí celý den 11. května, pro cestu zpět do půlnoci následujícího dne.

Ve čtvrtek 12. května se mohou cestující svézt na relaci Litvínov – Teplice v Čechách, a to opět pouze za jednu korunu. Jedinou podmínkou je zakoupení jízdenky v jednom ze zmíněných měst, případně u průvodčího, pokud nastoupíte v zastávce bez pokladny. Nabídka se týká také tratě Domoušice – Louny – Most. Akce se zúčastní Daniel Jareš, ředitel Krajského centra osobní dopravy (KCOD) ČD Ústí nad Labem, Jindřich Franěk, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Ústeckého kraje a Jakub Jeřábek, vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Ústeckého kraje. Stačí si zakoupit ve čtvrtek 12. května zpáteční jízdenku ČD Promo u pokladen ČD ve stanicích Domoušice, Louny, Bečov u Mostu nebo Most a vybrat si z následujících možností:

  • ve stanici Domoušice lze zakoupit jízdenku ČD Promo do stanice Most
  • ve stanici Louny lze zakoupit jízdenku ČD Promo do stanice Domoušice nebo Most
  • ve stanici Bečov u Mostu lze zakoupit jízdenku ČD Promo do stanice Domoušice nebo Most
  • ve stanici Most lze zakoupit jízdenku ČD Promo do stanice Domoušice

Na úterý 17. května je připravena nabídka ČD Promo pro relaci Drahanovice – Olomouc. Zpáteční jízdenku za jednu korunu mezi Drahanovicemi a Olomoucí si můžete zakoupit 17. května u pokladny ČD ve stanicích Olomouc hlavní nádraží, Olomouc město a Senice na Hané, případně u průvodčího, pokud nastoupíte v Drahanovicích či jiné zastávce bez pokladny. Pro cestu v jednom směru platí jízdenka celý den 17. května, pro cestu zpět do půlnoci následujícího dne.

Ve středu 18. května se můžete svézt za jednu korunu mezi Blovicemi a Kozolupy (tedy Plzeňskou linkou). Zpáteční jízdenku si můžete zakoupit 18. května u pokladny ČD ve stanicích Blovice, Nezvěstice, Šťáhlavy, Starý Plzenec, Plzeň-Koterov, Plzeň hl. n. nebo Plzeň-Jižní předměstí, případně u průvodčího, pokud nastoupíte v zastávce bez pokladny. Pro cestu v jednom směru platí jízdenka celý den 18. května, pro cestu zpět do půlnoci následujícího dne.

„Tyto akce jsme pořádali již v loňském roce a znamenají pro nás následné zvýšení tržeb. Část cestujících, kteří díky výrazné slevě vlak vyzkoušeli, nám zůstává věrná, a tržby se tak zvýšily o stovky tisíc měsíčně. Volíme přitom tratě, kde nabízíme něco nového nebo vyšší kvalitu služeb. Letos chystáme asi dvacítku podobných akčních nabídek na regionálních tratích ve všech krajích České republiky,“ vysvětluje Vladimír Peléšek, ředitel Odboru produktů a obchodu ČD.

Zdroj: České dráhy


Dominik Jaroš , Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 10.5.2011 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Česká republika (celá)


Registered user Sim 
16.05.2011 (14:48)  
mfíra > ... a nebo to bylo zcela zamerne, aby nahodou nevyslo najevo, ze 810 v plysi po repasi muze nabizet vice komfotu, nez vysokopodlazni cast RN :-)
Registered user mfíra 
13.05.2011 (21:47)  
to Sim:

Tohle když se tady objeví, tak to považují za zjevení z Marsu. Cestující se ptaj, jestli si můžou sednout, aby to neumazali :-)

Kdepak plyš, klasická koženka to byla, tuším 810 152, takový ty plyšový maj povětšinou jen v Práglu, tady severočeši si musej pařit prdelky na koženkách....

Vono ty šéfíky ani jen nenapadlo, aby přikázali četě vzít přívěšáček, co stál připraven na vedlejší koleji na další obrat. Takové jsou to hlavičky votevřené - p. vedócí Jareš a spol :-)
Registered user Sim 
13.05.2011 (9:22)  
mfíra > byl ten sukafon aspon modrej s plysovejma sedackama, nebo tam poslali cervenou kozenku, nejlepe jeste s reklamou na CSSD zvenku a KSC uvnitr?
Registered user mfíra 
13.05.2011 (0:07)  
Na trati TEPLICE - LITVÍNOV si ve čtvrtek 12.5, ČD u mnoha cestujících ufikla pořádnou ostudu. ČD nalákalo mnoho cstujících na "hezkou žlutou" Regionovu za kačku. Regina tam jezdila, ale jen v původním taktu 2 hodiny, čili v lichou hodinu 11 min z Teplic. V sudou jezdila klasická 810.

Vrcholem trapnosti ČD byl spoj v 12.11 z Teplic a 13.14 z Litvínova, kde se do sólo 810 nahrnulo spousta cestujících, kterí značně překračovali kapacitu 55 míst na sezení. Chudáci tam stáli namačkáni jako sardinky. Těch peprných poznámek bylo mnoho a ty by si asi pán Jareš a celá generalita, kteří tuto trapnost svým "nedotažením" promo akce zavinila, by si asi za klobouk nedala.

Sice mnoho lidí na akci dostali, hlavně děti se těšili, ale po této zkušenosti jich mnoho s ČD jezdit asi nebude.

Bravóóóó, pane Jareši a spol, povedlo se vám ty lidičky od ČD dokonale odpudit. To je tak velký problém dostat na promoakci ještě jednu Regionovu, když už ji v reklamě slibujete? To byl TRAPAS, ne promoakce...

Vyznělo to stejně blbě, když před časem při promoakci Jančurovo Railjetu jezdila oproti Desiru jak Regionova, tak i 810.
Registered user TTtrain  mail  
11.05.2011 (10:52)  
"Volíme přitom tratě, kde nabízíme něco nového... " no, že nikoho nenapadlo udělat "promo" na Bechyňce, tam se taky výrazně zvedla kvalita....
Registered user Lampik 
10.05.2011 (20:17)  
Valdav: Ceny i spektrum relací se velmi různí – od vlaků vyšší kvality až po vlaky osobní, od jednotek CityElefant po motorové vozy řady 810, od jedné do 160 korun. Takže ono to bude asi proto, že na trase Opava - Ostrava je Os pokrytí výhradně CityElefantem a Sp a R jsou pokryty 843 a Elefantem...tudíž asi "vyšší kvalita" podle ČD, nebo něco navíc, nebo něco "extra"..tudíž asi proto je Promo za 10,-.
10.05.2011 (17:21)  
Je zajímavé, že pouze na trase Opava - Ostrava bude stát jízdenka 10 Kč. Na několika předchozích i následujících akcích pouze za korunu. Napadá někoho, proč tomu tak je?
Registered user Oto 
10.05.2011 (16:49)  
... do momentu, kdy se SporoTikety vyprodají ...

Tak mimochodem, už někdo někdy viděl vyprodaný SporoTiket Česko? Že by ani III. úroveň nebyla?
10.05.2011 (11:09)  
Karel Kovářík: mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě.
Nicméně, ař se na trase Praha - Brno nic zásadně nezměnilo (rozumějme kvalita přepravy je pořád více či méně stejná, můžeme jet EC Jan Jesenius na úrovni DB anebo taky Slovanem), je dobře, že taková akce proběhla. Dostat lidi z přetížené dálnice do vlaku, který sice jede o něco déle, ale má potenciál nabídnout služby pro náročné (ale bylo by dobré, aby standard denního tisku zdarma byl naprosto normální a ne jen pro cestující první třídy - rozlišuje snad Jančura u autubusu nějakou druhou a první třídu? Ne, to jen v případě busu DB do Norimberku), takže akci hodnotím pozitivně.

Ale pokud chtějí dráhy propagovat SporoTiket mezi Prahou a Brnem, stálo by za zvážení cestujícím, kteří si zakoupili ČD Promo, věnovat nějaký malý informační letáček, aby zjistili, jaké jsou možnosti a že jsou ceny mezi Prahou a Brnem vlastně v pohodě. (tedy samozřejmě do momentu, kdy se SporoTikety vyprodají, pak bych nabídl větší kontingent jízdenek případně dal na tuto relaci na stálo nižší cenu).
Registered user Kakov 
10.05.2011 (10:27)  
Další akce ČD Promo se konala mezi Žďárem nad Sázavou. „Tehdy

mezi Žďárem a čím prosím?? nechci rýpat, jen mě to zajímá....

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko