..: Vlakem do Vatikánu :..

Expozice ŽOS Vrútky - vozy Ampeer a WGmeer, Czech Raildays, Ostrava 16.6.2009, foto: Josef Petrák Bratislava — Železničná spoločnost Slovensko připravila po síťové jízdence na MS v hokeji, o které jsme vás již informovali, další zvláštní nabídku. Tentokrát je nabídka určena hlavně pro zájemce o účast na blahořečení Jana Pavla II. Mimořádný spoj odjíždí 30. dubna brzy ráno z Košic a pokračuje přes Žilinu a Bratislavu do Říma. Podle zájmu cestujících bude možné přistoupit do vlaku i v dalších stanicích na trase. Vlaková souprava bude plně klimatizovaná a zařazen by měl být i společenský vůz. Do Říma vlak dorazí 1. května, zpět na Slovensko odjede tentýž den v nočních hodinách. Příjezd do Bratislavy je plánovaný na 2. května dopoledne, odkud bude pokračovat dál do Košic. Cena zpáteční jízdenky pro jednu osobu s místem na sezení je 180 eur (v přepočtu asi 4500 korun), avšak společnost nabízí i možnost objednání celého vozu se 66 místy na sezení za mírně zvýhodněnou cenu 11 tisíc eur.

Zdroj: ZSSK


Mr.IC Poslat mail autorovi | 27.3.2011 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Slovensko (celé) Itálie


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user tomsa0397  mail  
28.03.2011 (21:18)  
Vatikánské nádraží už tady bylo probráno (bohužel siderodromofil laik se naň může nanejvýš podívat shůry), tak jen osobní poznatek z měsíc staré cesty do Říma:
Od února 2011 začala stavba 3. linky metra (C), tak počítejte s tím, že některé stanice budou polouzavřené (sice průchozí, ale v polovičním profilu). Bohužel zvlášť Termini je tím hodně postižené, takže přestup mezi linkami A a B opravdu "stojí" za to. Navíc pozor, krom soboty jezdí metro jen do 21.00 hod (to odjíždí z konečných poslední vlaky), pak už jen NAD po italsku. Více na http://www.atac.roma.it/, ostatní weby o tom mlčí.
Jinak z Termini je to linkou A (červená) 6 stanic (vystupte na "Ottaviano - San Pietro - Musei Vaticani" vpravo ve směru jízdy). Přestupní jízdenky: 1 € (Biglietto semplice B.I.T.) na 75 min, 4 € (Biglietto giornaliero B.I.G.) na 24 hod, případně 11 € (Biglietto per 3 giorni B.T.I.) na 3 dny.
28.03.2011 (19:06)  
To rozhodně, matoucí to heslo je. Ono je sice nádraží ve Vatikánu, ale vstupy na náměstí jsou, pokud se nepletu, z úplně druhé strany a tam také probíhá bezpečnostní kontrola ( rám na kovy, atd ) .
28.03.2011 (18:41)  
general_D: Už jsem na to mezitím taky koukal, proto jsem svůj příspěvek předělal, omlouvám se za zmatky. Přestup tam ale pořád je, vlak nedoveze lidi do Vatikánu, je to matoucí heslo :).
28.03.2011 (18:38)  
Tak on je hlavní problém v tom přestupu. A pak, co jsem měl možnost posoudit, je římské metro dost těsné a málo větrané. Škoda, že nikoho nenapadlo místo kapacitního parkoviště rozšířit staničku. Dokonce už i papež jezdí radši "papamobilem" než železničním vozem... Pokud by to udělali tak, že jízdenka bude platit i v metru pro cestu tam a zpět na určené trase, nebo nabídli cestujícím přímo jízdenku na metro v ceně, snad by to některé přimělo nechat auto, autobus či letadlo doma. Držím palce.
28.03.2011 (18:36)  
Frantisek: Z Termini do Vatikánu to je metrem bez přestupu. Z toho nádraží přímo ve Vatikánu by navíc asi stejně po vystouopení z vlaku museli obcházet celý Svatopeterský náměstí ke vchodu kde projdou kontrolou.
27.03.2011 (22:58)  
Frantisek: Kromě toho, co už napsali jiní (že vatikánské nádraží je maličké a neveřejné, zatímco např. z Termini a Ostiense se tam v pohodě dojede metrem) dodám, že Vatikán pochopitelně obří parkoviště má - není sice na jeho území, ale vchod je cca 150 metrů od Svatopetrského náměstí, je to několik podzemních pater v návrší směrem na Gianicolo. Tu poznámku o kupě zájezdových autobusů ale stejně nechápu - římská MHD je sice chaotická, ale obvykle je to rychlejší způsob dopravy po městě v porovnání s autem i zájezdovým autobusem.
27.03.2011 (20:56)  
Nádraží ve Vatikánu i katedrálou a nádražím Roma S.Pietro - http://bit.ly/hCb919 - je to blíž než z Wilsoňáku na Hrad. Jenže ani na odkazu na zdroj ZSSK není napsané, kam to přesně přijede.
27.03.2011 (20:05)  
Skoro bych si tipnul, že to pojede na Termini.
27.03.2011 (19:11)  
Takže z Říma do Vatikánu pěkně po vlastní ose

Tak zrovna Roma S. Pietro je celkem v docházkové vzádlenosti..
Ale počítám, že to tam spíš nepojede.
Registered user karel.f  mail  
27.03.2011 (17:00)  
František: nepláčeme tedy určitě ne já, který už o to zahraničí až tak nestojí. Mám už věk na to abych seděl doma na zadku. Už to není pro mě takové lákadlo jako když mě bylo třicet. Já osobně bych dnes už FIP i oželel. Ale třeba příjdeme o vše a budu jezdi jen na poloviční jak penzista.A třeba i o to tak pak už jen prstem po mapě.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko