..: Chef-Ticket – nová limitovaná nabídka od Deutsche Bahn :..

Nastupiste s ICE na Erfurt Hbf, DB, foto: Deutsche Bahn Berlín — Jízdenka zakoupená přes Facebook? U Deutsche Bahn není problém. Nová nabídka Deutsche Bahn nabízí zakoupení jízdenky odkudkoliv kamkoliv za 25 eur (tedy přibližně 600 korun) včetně jízdy vlakem ICE. Jízdenka je platná pouze v druhé vozové třídě; její jedinou nevýhodou je nutnost registrace na sociální síti Facebook. Jedná se o časově limitovanou nabídku (rovněž některé relace mohou být již obsazeny). Nákup této jízdenky je možný od 25. října až do 7. listopadu. Jízdenku je možno objednat pro jízdu od 1. listopadu do 15. prosince. Vzhledem k tomu, že od 12. prosince bude ale platit nový jízdní řád, je nákup jízdenek pro dobu mezi 12. až 15. prosincem povolen až od 2. listopadu.

Další podmínky

Kromě registrace na Facebooku a toho, že se stanete fanouškem Deutsche Bahn (http://www.facebook.com/chefticket – na této stránce najdete odkaz na webový portál DB, který jinak není dostupný a dále již jde o standardní objednávání u DB – jinými slovy: pokud nemáte účet na Facebooku, můžete sice hledat spojení na DB, ale tato nabídka se vám nezobrazí), je třeba mít i vytvořený účet u DB. Takový účet je bezplatný, je však třeba myslet na to, že ani účet na Facebooku, ba ani tento účet u DB nestačí na prokázání se ve vlaku. Pro tyto potřeby je třeba mít buď kreditní kartu nebo bahn.bonus Card. Tato karta je bezplatná a může ji získat i Čech. Nastává ale problém v tom, že Deutsche Bahn tuto kartu nepošlou do ciziny, do Německa však ano. Pro tyto případy je nutno se domluvit s někým ze známých v Německu, na jehož adresu bude karta zaslána (změníte si dočasně adresu na německou, do kolonky Adresszusatz stačí pak napsat c/o „jméno vašeho kamaráda“).

Online soutěž

Na výše zmíněné fanouškovské stránce na Facebooku je možno si zahrát i hru „Chef kommt!“. Cílem hry je poklidit kancelář po „pařbě“ s vašimi kolegy. Čas ale běží a vy máte času jen tolik, dokud šéf nepřijde do práce (autem mu to trvá 60 sekund, vlakem 20 sekund). Pokud vypíšete jméno a příjmení a e–mail, stanete se přímo účastníky hry a vy tak můžete i vyhrát jednu z odměn (poukaz na jízdenku v hodnotě 25 eur nebo možnost využití nabídky Ameropa).

Zdroje: Facebook, Deutsche Bahn


miropiro | 1.11.2010 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Německo


Registered user Rikin  mail  
07.11.2010 (14:49)  
Nevím jak s touto kartou, ale FanBahnCard mi normálně poslali na adresu do Česka.
06.11.2010 (18:19)  
Ona v Německu neexistuje možnost "Poste restante" a nechat si "to" poslat na nějakou pohraniční poštu v Německu (Bayerische Eisenstein, Marktredwitz, Bad Brambach ... ). Je to trochu složitejěší, ale je to řešení.
Já jsem měl podobný problém se švýcarským HALBTAX. Ten se taky dal poslat kamkoli poštou po Švýcarsku, ale ne do ciziny. Tak jsme to vyřešili tak, že mi ji pošlou do stanice, kde jsem si jí objednal...
Editor or ŽelPage Administrator Vlad  mail  
02.11.2010 (21:56)  
(OT) M: "Tato karta je bezplatná a může ji získat i Čech."
Správně, jen do nás! Když Čech, tak i Moravan, i Slezan. I Valach!
A vlastně zde nectíme genderovou politiku, že? A zapomínáme na Češky, Moravanky, Slezanky, Valašky... Jak neodpustitelné!
Vy jste se (soudě podle Vašeho komentáře) přestěhoval z jihu Moravy do Bruselu?
Registered user M 
02.11.2010 (17:54)  
Mozna bych ten text jen preformuloval ve smyslu "tuto kartu muze ziskat i cizinec". Nevim proc, ale takhle mi to prijde, ze Cech jo, ale Slovak uz ne:-)
(ano vim, ze je to detail... - v dalsi vete to uz ale v tomto smyslu psane je)
02.11.2010 (14:01)  
Mozek) Vám jsou sociální sítě proti srsti, jinému jsou k užitku. Nemůžete vše generalizovat. Nicméně zákaznická karta DB není potřeba. Jestli dobře čtu text, stačí obyčejná platební karta, kterou snad každý ke svému účtu má, ne?
Registered user eton11 
02.11.2010 (13:06)  
Mozek: pokud by se ČD inspirovaly, tak byste tuto nabidku prostě nevyuzil a hotovo, nemelo by to na vas zadny vliv.

Stejne jako na me nemely zadný vliv globusenky a lidlenky. Nevyuzil jsem je, ale at je klidně maji ti, kteri si je chtejí koupit, ja jim v tom branit nebudu.
Registered user Mozek 
02.11.2010 (12:42)  
JP:

No hlavně není nutné se registrovat na FB (tyhle různé soc. sítě jsou mi proti srsti), získávat jakousi kartu, byť bezplatně, příp. si dokonce shánět nějaké kámoše v Německu. Nehledě na to, že se tak trochu jedná o loterii (viz věta „rovněž některé relace mohou být již obsazeny“).
Neříkám, že „poukázková metoda“ je něco dokonalého, ale konkrétně mně výměna za jízdenky nečinila větších problémů.

Příspěvkem jsem chtěl pouze vyjádřit přání, aby se něčím podobným neinspirovaly naše ČD. Spíše by to chtělo okopírovat model našich jižních sousedů: Jízdenky „odkudkoliv kamkoliv“ prodával nedávno rakouský LIDL – koupil jsem, ze dne na den se rozhodl, že se vydám na cestu, vypsal si nástupní a cílovou stanici a datum, a už stačilo jen vydat se na nádraží.
Nakonec, kdo ví, zda příští rok nějaké akční nabídky vůbec budou.
02.11.2010 (10:48)  
Mozek) V čem je tato nabídka principiálně horší jak papírová poukázka, kterou člověk musí extra razítkovat, vyměnit do konce předprodeje a já nevím co ještě?
Registered user Mozek 
02.11.2010 (7:03)  
Tak jen doufám, že se tímto neinspirují České dráhy. Zlaté elfíkovy poukázky, lidlovky či globule :-)
01.11.2010 (23:06)  
Kdo má kamarády v Německu? :-D
Výborná možnost si projet Německo tam a zpět za 1200 :)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2023 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko