..: Stávka železničářů v Německu možná naruší provoz vlaků z/do ČR :..

Lokomotiva řady 372 v čele mezinárodního spoje, foto: topič Berlín — V úterý 26. října 2010 uspořádají němečtí železničáři výstražnou stávku. Důvodem jsou dlouhodobé spory mezi dopravcem a odbory ve věci stanovení tarifních tříd pro platy železničních zaměstnanců. I přes naléhání ze strany Deutsche Bahn (DB), které odborům několikrát nabízely kompromisní řešení, avizovaly dvě největší profesní odborové organizace zastavení provozu, které by se mělo projevit zejména v ranních hodinách. To se pochopitelně odrazí i na vedení mezinárodních spojů. České dráhy proto počítají s možností, že se stávka výrazněji dotkne i vlaků jedoucích mezi Českou republikou a Německem. Z německé strany zatím nejsou známy žádné podrobnější oficiální informace, konkrétní provozní situaci v Česku proto v současnosti nelze odhadovat. Oba národní dopravci proto apelují na všechny cestující, aby se před jízdou dostatečně informovali o případných komplikacích v provozu v důsledku stávky.

Zdroj: České dráhy, Deutsche Bahn


Dominik Jaroš | 25.10.2010 (20:30)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Nehody a mimořádnosti

More from Německo Česká republika (celá)


Registered user ANKU 
25.10.2010 (23:08)  
Uvidíme, hlavně nejde o stávku čistě proti dopravci Deutsche Bahn, ale o stávku proti DB a 6 soukromým dopravcům (Abelio, Arriva, Benex, Hessische Landesbahn, Keolis, Veolia) a má jít primárně o regionální dopravu. Nicméně to může ovlivnit i dálkovou dopravu, protože stojící regionální vlaky a omezená práce výpravčích. Soustředění má být na jižní Bavorsko, Berlín a Hesensko.
Ještě doplnění, že odborářům jde o jednotnou tarifní smlouvu se všemi dopravci, aby při soutěžích o regionální tratě nedocházelo k platovému dumpingu.
25.10.2010 (22:29)  
Pokud se akce zúčastní - jak informovaly české TV - i zaměstnanci jiných dopravců (např. v Bavorsku), tak holt nutné se zpožděním počítat ...

web ČD uvádí :

V úterý 26. října má dojít na železnici v Německu ke stávce...

V současné chvíli nemají České dráhy žádné oficiální informace o jejím rozsahu a zda se tato stávka dotkne také mezistátních vlaků mezi ČR a Německem. Tyto informace nebudou s nejvyšší pravděpodobností k dispozici ani v průběhu večera a v noci. V současné chvíli tak nemohou ČD ani potvrdit ani vyloučit, že stávka německých železničářů naruší provoz mezistátních vlaků mezi ČR a Německem.

Na ČT 24 je :
Berlín - Němečtí železničáři ohlásili na úterý výstražnou stávku. Protestu by se měli zúčastnit zaměstnanci státní firmy Deutsche Bahn i šesti velkých soukromých přepravců. Podle agentury Reuters stávka zasáhne miliony cestujících a bude pokračovat i v dalších dnech. Očekává se ochromení provozu na některých regionálních tratích, mimo jiné v Bavorsku a Braniborsku. Odboráři tak chtějí demonstrovat svou sílu v probíhajícím sporu o výši mezd.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko