..: Nabídku ČD na školní výlety do Prahy využilo 33 000 dětí :..

Praha hl.n. Praha — Od poloviny března do konce května se mohly děti ze základních škol nebo dětských domovů podívat do našeho hlavního města za osmdesát korun na osobu v rámci akce Českých drah s názvem Děti na výlet do Prahy. Tato nabídka platila pro společný výlet třídy, a tedy i pedagogického dozoru, ze všech míst republiky. Děti navíc mohly za jízdenku získat slevu do některých pražských muzeí a také do Království železnic. Ačkoliv nebyly do této nabídky zpočátku vkládány velké naděje, výsledky jsou více než překvapující – za necelé tři měsíce se vypravilo na školní výlet do Prahy třiatřicet tisíc dětí z celé republiky. Učitelé tuto nabídku chválí; rozhodující byla především nízká cena. Jediným nedostatkem tak bylo špatně zvolené období platnosti, jelikož nejvíce škol jezdí na výlety nejvíce v posledním měsíci školního roku.

Nejvíce dětí údajně přijelo z Opavy, Ostravy, Havířova, Olomouce, ale i z Brna nebo Českých Budějovic. Poslední dny před ukončením akce musely být některé vlaky dokonce posíleny o další místa. Například IC 580/581 Hutník z Třince do Prahy.

Děti na výlet do Prahy, foto: Martina SlavíkováDěti na výlet do Prahy, foto: Martina SlavíkováDěti na výlet do Prahy, foto: Martina SlavíkováDěti na výlet do Prahy, foto: Martina Slavíková

Veliký úspěch akce dopravce motivoval k tomu, aby zavedl další etapu, tentokrát podzimní. Děti ze základních škol, gymnázií a dětských domovů se tak mohou od 1. září vydat kromě Prahy i do Olomouce a Brna. Akce potrvá až do letošního prosince. Cena jízdného za obě cesty činí jednotně osmdesát korun, a vystavená jízdenka platí vždy v úterý, středu, čtvrtek, sobotu nebo neděli (v jiné dny pouze v případě, že jsou státem uznaným svátkem nebo dnem pracovního volna) do půlnoci prvního dne platnosti. Nárok na slevu bude uznán po předložení vyplněného formuláře u pokladny. Na děti čeká nejen možnost prohlídky mnoha muzeí a dalších kulturních památek, ale také zvýhodněné vstupné do pražského Království železnic. Projekt je součástí Junior programu Českých drah.

Zdroj: České dráhy – [1], [2]


Matouš Vinš Poslat mail autorovi | 28.8.2010 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha


  1 2      Zpráv na stránku:   
03.09.2010 (15:05)  
Vtipný byl přesun fotbalové representace vlakem 2.9. z Prahy do Olomouce, když někteří hráči působící ve Francii sdělili TV, že tam se jezdí vlakem na utkání k soupeří normálně. Cesta na letiště a z něj by trvala déle naž jízda vlakem a totéž platí o autobusu ...
01.09.2010 (1:42)  
Oto: TO máte pravdu, ale tady se bavíme o třídním, ne rodinném výletu. Naposled mi to stačilo na trase Hradec - Pardubice a to byl ještě rychlík jen 22 minut :)
Registered user Oto 
31.08.2010 (14:58)  
Jiri Vosecek: Na jednodenní výlet z Olomouce či Ostravy do Prahy je SONE+ tak výrazná sleva, že se v tom příplatek na Pendolíno celkem ztratí - nemusí přece jet Pendolínem obě cesty. Např. SC502 nebo SC504 tam, IC581 zpět, to vyjde na 1250 Kč, tedy stejně či méně než benzín a za ušetřené peníze se lze najíst ve špajzáku.
30.08.2010 (12:08)  
Sim: Ale tak ta jízdenka do Prahy je do Prahy. Zpoždění sice neudělá dobrý dojem, ale lepší než jet v koženkovém kupé :) A nějakých 10 minut při celodenní výletu ...
Registered user Sim 
30.08.2010 (10:34)  
Jiri Vosecek > bohuzel take myslenka dobra, ale reseni (pokud bychom to brali obousmerne) zrejme take neexistuje - jedine EC/IC na Ostravu (tedy tam, kam jezdi potemkiny), ktere se aspon priblizuje standardu EC/IC, je vlak 110/111 Praha, ktere je - aspon ve smeru na zapad - znacne nespolehlive z casoveho hlediska. Diky spojovani dvou souprav na Svinove je pak vnitro pouziti prakticky nepouzitelne - statistika za posledni 4 tydny na Babitronu treba rika, ze v Olomouci je prumerne zpozdeni 28' (minimalni 10') a bohuzel i na prijezdu do Prahy je prumer 12' (takze na prestupy je to loterie).
30.08.2010 (8:39)  
dohlib: Myšlenka dobrá, ale neexistuje. Respektive stále musí platit Pendoliní příplatek. Myslím, že když pojedou dobrým EC/IC, tak to nechá taky dobrý dojem.
Registered user dohlib 
29.08.2010 (23:23)  
Pendolino asi musí být zachováno jako tzv. nadstandart Českých drah, i když v zahraničí je to standart.
Na druhou stranu děti, kteří jedou vlakem třeba do Prahy, po cestě třeba uvidí několik pendolin, a možná budou toužit se v něm svézt, a třeba jim rodiče vyhoví a veznou je pak na výlet v rámci nějaké rodinné slevy...pokud ještě taková existuje.
Registered user Pjetro 
28.08.2010 (20:39)  
Ústí politiků a PR kecálků: "Toto číslo je jistě nezanedbatelné, v tomto vidím obrovský příslib do budoucna:)"
28.08.2010 (19:21)  
Tomáš Palíšek: Tak zájmem ČD rozhodně není za pakatel zaplnit Pendolino Ostrava - Praha bandou řvoucích puberťáků a odradit jiné, řádně platící cestující.
28.08.2010 (18:30)  
I v naší škole se to využilo. Škoda, že ty nabídky neplatí pro Pendolina. Pro ty děcky by to byl celkem dobrý zážitek. ( i když znám třídu na mojí škole, která jela do Prahy pendolínem - těžko se to představuje, ale přece... ).
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko