..: V Meziměstí ujela drezína směrem na Polsko :..

MUV 69.1026 Ústí n.O. 4.9.2004Meziměstí — (Aktualizováno 23.24) Dnes, tedy v pondělí 19. 4. 2010 ve 13.30, z železniční stanice Meziměstí ujela drezína MUV 69 po odbočce trati 026 směrem ke státní hranici s Polskem. Během samovolné jízdy projelo pracovní vozidlo celkem tři železniční přejezdy. První, v obvodu železniční stanice Meziměstí, byl zabezpečen spuštěnými závorami. Dalším přejezd s frekventovanou mezinárodní silnicí č. 302 je sice zabezpečen světelnou signalizací, ale ta nebyla v době průjezdu aktivována. Třetí přejezd, zabezpečený výstražnými kříži, je naštěstí pouze na místní komunikaci. Vozík, který během nekontrolované jízdy dojel, v rozporu s prvními informacemi, až 700 metrů za hranici na polské území, byl nalezen bez posádky, strojvůdce vypadl během jízdy. Mimořádná událost nezpůsobila velké materiální škody, se štěstím nedošlo na kolizi na přejezdu a pouze jedna výhybka byla rozříznuta. A tak by celá událost mohla mít i mírně humorný nádech, nebýt toho, že strojvedoucí (1956) ji bohužel zaplatil životem. Byl totiž nalezen bez známek života vedle trati a jeho zjištěné srdeční selhání bylo také označeno za předběžnou příčinu celé neobvyklé nehody.

Zdroj: Drážní inspekce


NIcKON Poslat mail autorovi | 19.4.2010 (16:31)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Nehody a mimořádnosti

Další z regionu ČR Královéhradecký


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel bugear 
21.04.2010 (11:07)  
@Josef Petrák: Pravidlo Lex specialis se zabývá předpisy stejné právní síly. (Lex se v těchto pravidlech překládá jako právní předpis.)
Jinak předpokládám, že zákon upravuje postavení vnitřních předpisů SŽDC a jejich závaznost pro určité subjekty.
20.04.2010 (22:42)  
bugear) Jsem laik. :) Jak v oboru práva, tak v oboru drážní dopravy. Ale logicky – předpis D2 je mi volný, tím se řídit nemusím, zákonem ze Sbírky ano. (Jestli se nepletu, to, o čem jsem psal, je rozlišení zákona obecného a zákona specializovaného.)
registrovaný uživatel bugear 
20.04.2010 (21:22)  
@Josef Petrák: Zrovna v tomto případě ale rozřešujete podle pravidla Lex superior derogat legi inferiori, specialis-generali hovoří o nečem jiném. ;)
20.04.2010 (18:19)  
Pánové, jak to sleduju, rozhřeším vás podle "lex generalis-lex specialis" a zeptám se, co je nejvyšší platná norma? Zákon o drahách? Pak platí jeho terminologie, pro všechny, nejen ty, co na dráze pracují. Ostatní termíny jsou spíš "zkratky", aby se s tím v předpise lépe pracovalo.
20.04.2010 (17:53)  
Vousáč : s tou terminologií to není tak jednoduché. Předpis D2 je předpis pro organizování drážní dopravy, ten má svoji "sdruženou" terminologii, předpis Ok2 zná pojem řidič speciálních kolejových vozidel.
Dopravní řád drah (vyhl. 173/1995 Sb.) zase používá neutrální výraz "osoba řídící drážní vozidlo". Správně by tam mělo být ještě kolejové, protože za drážní vozidlo lze považovat i silniční vozidlo ve vlastnictví provozovatele dráhy nebo drážní dopravy (drážního podniku).
20.04.2010 (15:31)  
Ad ten z nadrazi:kdybych machroval,tak bych zcela neznámému tykal. Já tak však nečiním a dovolím si Vás upozornit na začátek svého příspěvku,,Podle Předpisu SŽDC D2..." No a to by snad stačilo.
20.04.2010 (12:48)  
2 Vousáč: Kdyz uz tu chces machrovat s predpisy tak si dany clanek poradne precti, zvlast prvni vetu:"Strojvedouci je v tomto predpise spolecny nazev pro zamestnance .... atd. Pokud to nevis tak existuje vyssi (zakonna) norma, ktera strojvedouci a ridice specialnich hnacich vozidel rozlisuje. Minimalne na urovni vydavani Prukazu zpusobilosti k rizeni drazniho vozidla. Je to sice ve vztahu k clanku OT, ale napsat jsem to musel.
20.04.2010 (11:32)  
Názvy a terminologie:Podle Předpisu SŽDC D2 (což je prakticky převatý ČD D2) je ,,strojvedoucí společný název pro osobu,řídící hnací drážní vozidlo". Termín ,,řidič speciálního vozidla",zmizel před cca 10 léty a ani tehdy nebyl přesný,správně bylo ,,vedoucí drobného vozidla". Výraz ,,vozíčkář" je a vždy byl výrazem slangovým,odvozeným pravděpodobně ze zkratky MUV=motorový univerzální vozík.
registrovaný uživatel zdeněk  mail  
20.04.2010 (1:12)  
Upřímnou soustrast pozůstalým a čest památce vozíčkáře...
registrovaný uživatel bvak 
20.04.2010 (0:07)  
>Adam Štecher: _téměř_ humornou, v podstatě je to i přímo v článku. Mně taky nepřijde moc obratné, že se člověk dozví, že při incidentu zemřela osoba, až kdesi na konci po výčtu drobných materiálních škod. Slušela by tomu zmínka hned v nadpisu, pak by ovšem ztratila smysl současná "románová" struktura zprávy.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko