..: Noční eTiket do Vídně, s Lidlem do Brna a další tarifní novinky :..

CZ-ČD 61 54 72-81 007-9 WLABmz 'Kutná Hora', foto: Josef Petrák Česko — V minulém roce začala spolupráce Českých drah a prodejního řetězce Lidl, kdy na státní svátek 28. října a také na vánoční svátky byla v nabídce síťová jízdenka ČD Net za výhodnou cenu 150 Kč. Její uvedení zaznamenalo neočekávaný zájem. V letošním roce spolupráce těchto partnerů pokračuje; v plánu jsou vnitrostátní jednosměrné jízdenky, síťové doklady nebo také zpáteční jízdenky do zahraničí. První z nabídek je v prodeji již od čtvrtka 4. března. Kromě akce s Lidlem byly představeny i další změny, které budou platné od neděle 7. března 2010. V nabídce bude další noční eTiket v e–shopu Českých drah, upraví se také nabídka aplikací pro In–kartu/Rail plus. Dráhy také chtějí více zacílit své produkty, stejně jako jejich marketingovou podporu.

Od čtvrtka 4. března do konce tohoto měsíce si můžete ve všech pražských a brněnských prodejnách Lidl zakoupit poukázku na jednosměrný lístek z Prahy do Brna – a to jak na pražské hlavní nádraží, tak na letiště Ruzyně, kdy část cesty po centru absolvujete na palubě autobusu Airport Express (AE). Takovou poukázku můžete na pokladnách nebo u průvodčích na palubě vlaku vyměnit za příslušný jízdní doklad; pro jízdu AE stačí předložit poukázku. Cestovat bude možné od neděle 7. března do konce platnosti tohoto jízdního řádu 11. prosince 2010. Cena takového dokladu je 179 Kč a platí v druhé vozové třídě, kdy rezervace nejsou v ceně. Na jednu nákupní transakci lze zakoupit maximálně 2 poukázky. Pro srovnání, se zákaznickou kartou a kontingenčním lístkem eLiška v první cenové vlně lze trasu Brno hl.n. – Praha–letiště (NAD) absolvovat za 174 Kč.

Kromě realizované nabídky pro cestování mezi českou a moravskou metropolí připravují České dráhy a Lidl další nabídky. Pro letní období navrhují koncept akčních zpátečních dokladů po vnitrozemí, které by měly podpořit cestování na dovolenou po Česku vlakem. Podpory se dočká také Den železnice v září tohoto roku. Tuto dvojici partnerů také podpoří Rakouské spolkové dráhy (ÖBB), kdy by v létě měly být nabídnuty zpáteční doklady na kteroukoliv relaci z ČR do Rakouska. Paletu uvažovaných nabídek uzavírá již ověřený koncept síťových jízdenek na vybrané svátky, popř. dny pracovního klidu během roku. ČD Net Lidl během 28. října 2009 využilo přes 16 tisíc cestujících. "Naším cílem je přepravit v roce 2010 na jízdenky podané prostřednictvím prodejen LIDL nejméně 100.000 zákazníků," uzavřel celé představení ředitel Odboru produktů a obchodu Aleš Ondrůj.

I e–shop přináší novinky

eLiška ČD (logo), foto: České dráhy Ač nejvýznamnější, bez větší propagace byla zanesena změna cen kontingenčních jízdních dokladů eLiška pro vybrané relace. Snížena byla jejich tzv. 1. vlna. Toto přecenění proběhlo již k 15. únoru, jak jsme tento týden informovali. České dráhy chtějí podpořit prodej tohoto produktu – do propagace nasadí "promotýmy" prezentující výhody eLišek v městech České republiky, nabídnou speciální úvěrové poukázky za ještě atraktivnější ceny a podpoří cca 20 relací mezi krajskými městy.

Již v neděli bude možné elektronicky zakoupit traťové jízdenky, ať už za obyčejné či zákaznické jízdné. Při uplatnění zákaznické slevy se však jízdní doklad stává nepřenosným a musí být nahrán na In–kartu – toto omezení platí již od začátku tohoto jízdního řádu 13. prosince 2009. Přenosné zůstávají "traťovky" za obyčejné jízdné. Novinkou je možnost dokoupení časového doplatky do 1. třídy stejně jako aplikace In–gold k vaší stávající In–kartě prostřednictvím e–shopu.

Od 7. března je na e–shopu nově nabídnut také eTiket do Rakouska pro noční cestování. SparNight Wien se vydává do kurzového vozu Praha – Vídeň jedoucího na rychlících Amicus a Chopin. Tato relace je obsluhována modernizovanými klimatizovanými lůžkovými vozy řady WLABmee823. Nabídka je výhradně do kupé v konfiguraci "tourist" (T3), cena jednoho jednosměrného lístku je 49 €. Jak nám potvrdil Aleš Ondrůj, bude možné zakoupit také lístek pouze pro cestu z Vídně do Prahy. U ostatních eTiketů je povolená pouze varianta jednosměrně z ČR nebo zpáteční výchozí z ČR.

Novinky z nabídek ČD Center a pokladen

In–karta s novým designem (od 13. 12. 2009), foto: České dráhy In–karta/Rail plus pro mládež od 6 do 15 let bude nově levnější. Její pořízení bude stát 330 Kč namísto současných 990 Kč. Za stejnou cenu ji nyní pořizují cestující od 15 do 26 let.

Děti do Prahy – tak lze stručně popsat novinku, která je cílena na základní školy. Pokud organizují školy výlet odkudkoliv z ČR výchovně–vzdělávací výlet do Prahy a na formuláři drah odevzdají jmenný seznam dětí od 6 do 15 let, má každé z nich nárok na zpáteční doklad v ceně pouhých 80 Kč. Tato nabídka je platná od 7. března do 31. května tohoto roku. Cesta se musí uskutečnit během jednoho dne, jízdenky nelze vydat na pondělí a pátek, pokud nejsou státem uznávaným svátkem.

Představitelé drah představili i další produkty, které se připravují. Prvním z nich má být tzv. korporátní In–gold, který bude přenosnou síťovou jízdenkou pro použití ve firmách. Uvedena na trh má být již v dubnu tohoto roku. Zajímavé budou jízdní doklady pro dopravu na a z letiště v Praze nebo Drážďanech. Některé doklady bude možné nakupovat na splátky – zde se hovoří zejména o roční aplikaci In–gold. Rozšiřovat se má spolupráce se Železničnou spoločností Slovensko (ZSSK), kdy např. současná nabídka eTiketů na Slovensku je téměř nulová. Tuto spolupráci v některých prohlášeních potvrdily i samotné ZSSK.

K menším změnám patří omezení počtu pokladen, které budou prodávat mezinárodní síťové pasy InterRail. V nabídce je bude mít necelá čtyřicítka stanic v České republice. Jejich seznam je uveřejněn na stránkách dopravce. Jen doplňme, že s prosincovou změnou došlo ke zdražení pasů pro některé lokality.

Zdroj: České dráhy


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 5.3.2010 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user bububu 
06.03.2010 (20:27)  
Ad. cena do Parize: Potvrzuji tech 39 EUR - na kveten mam za tu cenu Zittau-Paris (RE+ICE+ICE).
Registered user M 
05.03.2010 (23:48)  
Zdenek Merta - tak ho vezmi:-) Mozna uz jsem starej, ale jet nonstop pres noc (vlastne ne jet nonstop - v noci budu smejdit po nadrazi) kvuli tomu, abych usetril par euro, to mi za ty dva prekopany dny v Parizi fakt nestoji
Registered user R.U.R.  mail  
05.03.2010 (23:15)  
A ještě Franta Plášek:
Tohle je beztak nabídka pro výletníky, pravidelní cestující mívají inkartu, a pokud chci na výlet, tak obvykle nemusím jet v jeden konkrétní den, a svátek se na tohle dobře hodil, protože to mají lidi volno, tak můžou bez problému jet.
Tady to si pole mě zakoupí hlavně dva typy lidí. Jedni, kteří vědí, že někdy pojedou na téhle trase, třeba na nějaký veletrh, ale nemají inkartu a takováhle akce se jim prostě hodí (tedy by jeli tak jako tak, jen využijou nižší ceny).
A druzí si prostě řeknou, že si to ted koupí a někdy si udělají výlet, až se jim bude chtít. Nicméně těm by asi nijak zvlášť nevadilo, kdyby jízdenka byla omezená na konkrétní den nebo několik dnů...
Registered user R.U.R.  mail  
05.03.2010 (23:07)  
Franta Plášek:
Jde jen o to, kde všude budou umět tu jízdenku vydat, leckdy prostě některé doklady umějí vydat jen na některých pokladnách. Ale pokud to na Kladně půjde vydat, tak není k čemu se jak stavět, a pokud to nepůjde, tak taky ne, ve vlaku to pak už platit bude. A pokud je pravda to že se to vydá bez příplatku ve vlaku, tak to možná je z tohohle důvodu.
05.03.2010 (20:24)  
Mozek:
loni v prosinci byl v prodeji Lidl Ticket platny pro DB i OEBB zaroven (za 66 EUR na 2 libovolne jizdy), takze rozhodne o prvni spolupraci OEBB - Lidl nepujde
05.03.2010 (19:34)  
Mozek:

Dneska jsem si vzal v prodejně originální leták Lídlu..

- Poukázku zákazník vymění buď u pokladní přepážky ČD nebo u průvodčího za jízdenku v příslušné trase
- Při odbavení u průvodčího ve vlaku neplatí cestující manipulační přirážku ani přirážku k jízdnému, pokud se o vydání jízdenky přihlásí nejpozději v okamžiku, kdy je vyzván k předložení jízdních dokladů

Asi bych doporučoval mít s sebou leták z téhle akce, i když je pravda, že v každém letáku bývá uvedeno, že "Chyby v tisku vyhrazeny"....¨

Další otázka je, že tahle akce platí na trase Praha - Brno, takže pokud by platilo výše uvedené, jak se postaví průvodčí k tomu, že cestující žádá odbavení ve vlaku, když asi v Praze nebo v Brně nehrozí neobsazení pokladny...?

Pak by bylo zajímavé, zda by mi jízdenku vydali třeba na Kladně..klidně přece můžu pracovat v Praze, tam si koupit poukázku a "doma" na Kladně si koupit jízdenku do Prahy a dál chtít pokračovat na "Lídlenku"...?
05.03.2010 (19:26)  
To M.
Ale já bych ten Norimberk - Paříž za 49 bral. A ten čas ve Frankfurtu n. M. bych určitě příjemně strávil.
Registered user Mozek 
05.03.2010 (19:09)  
V článku je věta "poukázku můžete na pokladnách nebo u průvodčích na palubě vlaku vyměnit za příslušný jízdní doklad;"
Opravdu to jde u průvodčích ve vlaku? Na níže uvedených odkazech čtu pouze o výměně na pokladnách ve stanicích. Poukázky uzná jen řidič letištního busu.
http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-5631/
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-613410C5-5818B2E0/lidl_cz/hs.xsl/9652.htm

Jinak, klasickou "lidlenku" (ČD Net Lidl) bych jako první možný termín tipoval na velikonoční sobotu či neděli.
A ještě mě napadá. Lidl už na podobné bázi spolupracoval s DB, nevíte, zda podobný prodej jízdenek proběhl (či se snad chystá) v Rakousku? A nebo bude avizovaná relace Česko-Rakousko první forma spolupráce Lidlu s OeBB?
05.03.2010 (18:57)  
Josef Petrák : doplatek k IN-Kartě je stejný ... roční = 3 500.
Cenu "režijky" určuje podle zákona ministerstvo dopravy, konkrétní rozhodnutí leží na ministru pověřeném jeho řízením ... to není zaměstnanecký benefit dle kolektivní smlouvy.

Spíš si kladu otázku, proč se jednoduše nemůže stanovit relační cena jízdenky z Brna do Prahy a naopak na 179 Kč ve dvojce a v sobotu třebas na 79 Kč ve všech vlacích, Potěmkina nevyjímaje (samozřejmě bez nutnosti dokupovat do toho krámu místenku).
05.03.2010 (18:43)  
R.U.R ...jestli to nebude tím, že Lidl ČD NET byl omezen pouze na jeden konkrétní den (tedy pokud pod pojmem Lidl ČD NET chápete jako já ony jednodenní akce, např. o Vánocích...), kdežto tahle akce je něco jako otevřená jízdenka s volitelným datem jízdy...nekupujete si jízdenku (navíc na jméno) jako při těch jednodenních akcích, ale jen jakousi poukázku, kterou vyměníte na pokladně v Praze nebo Brně, nebo u průvodčího za jízdenku....ale je to jen úvaha, která mě napadla.

I když je pravda, že pro ČD je tohle akce naopak výhodnější..zaplatíte teď, ale klidně se může stát, že do konce roku nepojedete :-)))), ale dopravce peníze dostane...hmmm
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko