..: Jak probíhala vernisáž výstavy Po Kolejích :..

Plakát Po Kolejích - Plzeň, foto: Petr Holub Plzeň — Už druhý díl putovní výstavy fotografií byl oficiálně představen v neděli 31. ledna 2010. Výstava „Po Kolejích“ organizovaná serverem ŽelPage za pomoci zdejších galeristů a také partnerů, kteří poskytli výstavní prostory či jinou pomoc, se koná v obvodní knihovně v Plzni-Skvrňanech. Slavnostního setkání se zúčastnil také předseda sdružení Zdeněk Michl, který krátce představil celý server. Na programu byla projekce fotografické a filmové tvorby s železniční tematikou – nejdříve mohli návštěvníci vidět asi 20minutovou prezentaci s fotkami některých galeristů a poté následovalo filmové ohlédnutí za parními jízdami roku 2008 formou Ročenky 2008 od Petra Holuba, kterou můžete získat také přes e–shop.

Celý film je moc pěkně zpracovaný, člověk si při něm hned představí vůni páry a dění při nostalgických jízdách. Těm, kteří pravidelný parní provoz zažili, se jistě vybaví zážitky z mládí. Na vernisáži nám promítání zpestřil i výklad Vládi Píši (bazala68), který se většiny akcí obsažených ve filmu zúčastnil. Stinnou stránkou byla pro účely vernisáže až moc dlouhá stopáž, někteří návštěvníci se v průběhu promítání začali pomalu trousit domů. Trochu mě zklamala nižší návštěvnost, hlavně co se týče uživatelů ŽelPage a vystavujících. Možná to také bylo z důvodu probíhající sněhové kalamity a velké vzdálenosti knihovny od hlavního nádraží v Plzni. Naopak mě příjemně překvapilo, že se přišli podívat i místní, „nešotouši“. Všem, co se zúčastnili, patří můj dík a doufám, že se jim vernisáž líbila.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, co se podíleli na přípravě a realizaci výstavy. V první řadě Samiru Leparovi, kterého zorganizování výstavy napadlo, nechal vytisknout fotky a vystavil je v knihovně v Bohumíně. S přípravou mi hodně pomohli Josef Petrák a Zdeněk Michl. Velký dík rovněž patří všem vystavujícím; všem, co mi poskytli fotky k promítání; Petru Holubovi za Ročenku 2008; Vladimírovi a Hradymu za pomoc s věšením fotek a hlavně panu Albrechtovi z knihovny v Plzni za poskytnutí prostoru, pomoc s věšením a přípravou vernisáže. 

Plakát – Fotovýstava ŽelPage, foto: Josef Petrák Expozice u vchodu – Fotovýstava ŽelPage, foto: Josef Petrák Expozice ve schodišti – Fotovýstava ŽelPage, foto: Josef Petrák Expozice a Zdeněk Michl – Fotovýstava ŽelPage, foto: Josef Petrák 

Výstava probíhá až do 28. 2. 2010 a proto vy, kteří jste tak ještě neučinili, přijeďte si prohlédnout fotky do Plzně!


Matouš Vinš Poslat mail autorovi | 12.2.2010 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže ŽelPage

More from ČR Plzeňský


Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
25.02.2010 (20:13)  
Zloději určitě měli občanství ČR...bohužel se výstava koná v zemi, kde se krádeže stávají národním sportem
Registered user Sim 
18.02.2010 (22:00)  
Matouš Vinš > dneska jsem se tam byl podivat a chybejici fotky me docela zarazily... to mi hlava nebere :-/

Na stranu druhou, je to v podstate ve volne pristupnem prostoru, takze tomu asi tezko branit.
18.02.2010 (13:07)  
S lítostí vám musím oznámit, že včera byly z výstavy odcizeny tři fotografie. Zatím nevím o které přesně se jedná.
Člověk opravdu žasne, co všechno si lidé dovolí :-(
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
15.02.2010 (12:33)  
Podle fotek to vypadá dobře...pěkné umístění. Škoda,že to mám z ruky a asi se tam vůbec nedostanu
Registered user Mr. T 
12.02.2010 (17:17)  
No bylo by milé,kdyby se výstava zastavila také v Praze... Myslím, že v Městské knihovně na některé pobočce by měla úspěch.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko